Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2019, 19:33   #1471
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Struna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co mu się stało po tak znikomym przebiegu ?
Papież znowu, czy coś innego ?
Chyba wada fabryczna...zaczęło coś stukać i skończyła się turbina...i nie wiadomo co pierwsze...po rozebraniu silnika okazało się że tłok jest pęknięty ale nie od góry, od komory spalania tylko na dole Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po miesiącu odebrałem z Nowym silnikiem, turbiną, ICkiem, KATem i rurami dolotowymi, wtryskami i świecami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. TTTM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Draculescu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z rego co tu czytam to problem LSPI nie jest błachym i trudno się dziwić że właściciele tego typu silników pytają jak o nie dbać żeby pożyły dłużej. A skoro wg kolegi jest inaczej to może przytoczy rzeczyemwisty problem na którym należy się skupić?
Napewo wszyscy chętnie i tym przeczytają.
To chyba cos źle czytasz. Ile aut z forum się rozleciało? 3? 5? 10? No faktycznie reprezentatywna próbka.... a aut z silnikami 1.0EB i 1.5EB jeżdżą tysiące i tylko niektóre się rozpadają i moim zdaniem w większości przypadków nie przez żadne LSPI, które to tak modne ostatnio się stało i przez które bajkopisarze na to ludzi naciągają, tylko po prostu przez wady fabryczne. Słabej jakości materiały albo niedoróbki. Jest tutaj na forum użytkownik Forda, który kupował fabrycznie nowa głowicę w ASO...no i co? Nieszczelna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... ok dostał drugą ale po jakimś czasie kupował blok silnika...motor poskładany ale coś płyn znika...ups...blok pękł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Takie mamy czasy i tyle. Nie chcesz mieć problemów z silnikiem, kup auto z napędem elektrycznym. Jedzie od dołu, można pałowac na zimnym i nie trzeba lać paliwa, więc żaden mądry nie będzie Ci pisał że paliwo 95oktan to super hiper bena.
Ja do miasta mam elektryka..ma 150KM, objeżdża 210KM Mondeo MK5, a o 1.5EB nie wspominając.

A tak serio, to jak miałbym się za przeproszeniem spuszczać i zawracać sobie głowę LSPI zamiast użytkować auto bezstresowo to bym się takiego samochodu pozbył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W firmie mamy 1.0EB, w którym LSPI jeszcze bardziej jest odczuwalne niż w 1.5EB. Silnik ma 80k km, lane jest paliwo 98oktan i jak na razie ma się dobrze. A jak strzeli to wsadzę inny słupek i tyle ale mamy klientów co mają po 200k km i silniki żyją.
Niektórzy zaczynają tutaj popadać w paranoje, podobnie jak niektórzy właściciele aut z DPFami i nie piszę tego złośliwie ale po prostu tak to wygląda...tylko niestety z tymi DPFami jest tak, że to czasami wygląda jakby ktoś sam wywoływał sobie awarię nadgorliwością. Gdy widzę wątek na jakimkolwiek forum związany z tym, że ktoś zaczyna obserwować sobie DPFa, kombinuje z jakimiś ustawieniami, kasowaniem parametrów itd. to w 99% przypadków ta osoba w ciągu 1-2 miesięcy pisze do mnie zapytanie o czyszczenie filtra, bo auto stanęło...

Jeździcie swoimi autami, lejcie dobre paliwo i dbajcie o serwis. Jak cos ma się popsuć to się popsuje nawet jak ktoś będzie się zamartwiał i wetował godzinami fora.
A jak coś się faktycznie popsuje, to się naprawi i tyle. To tylko auto.


Ostatnio edytowane przez TuneFORCE ; 04-09-2019 o 19:47
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 13:40   #1472
TheVoytekBear
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Człowiek pojedzie na kilka dni w miejsce, gdzie nie ma zasięgu i go taka ładna kałoburza omija Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał keiw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Równie dobrze można napisać, że frajerzy kupują auta w ASO, tylko skąd "nie frajerzy" kupowaliby auta, gdyby wcześniej ich "frajerzy" nie kupili
W ASO auta powinni kupować Niemcy a potem sprzedawać prawie nowe i z niskim przebiegiem za 1/5 ceny w ramach reparacji wojennych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 14:35   #1473
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał TuneFORCE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeździcie swoimi autami, lejcie dobre paliwo i dbajcie o serwis. Jak cos ma się popsuć to się popsuje nawet jak ktoś będzie się zamartwiał i wetował godzinami fora.
A jak coś się faktycznie popsuje, to się naprawi i tyle. To tylko auto.
Dzięki za wyczerpującą wypowiedź.

Jeszcze pytanie: co myślisz o olejach RAVENOL SFE SAE 5W20 USVO i xf-longlife-eb-5w20 które ponoć są dedykowane do tych silników podatnych na LSPI?
Warto na nie wydawać kasę, czy wystarczą dobrej jakości oleje spełniające normy Forda?
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 15:06   #1474
zygert
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1,5 ecoboost 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał razes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zygert - Co do oleju to znalazłem Millersa tylko 5W30, nie ma 5W20 ......... Jest przecież MILLERS OILS XF LONGLIFE EB 5w20
Tak, ale w tym przypadku producent nie chwali sie o walce z LSPI, a w 5W30 tak i takiej odmiany szukalem. Więc dziwi mnie fakt, że tylo 5W30 są na rynku gdzie wprost jest opisana walka z LSPI (dodatki obniżające tarcie czy celowo zmniejszona ilość wapnia i dodane wiecej magnezu).
Swoja droga fajny artykul:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Cytat:
Napisał wujekcybul Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Frajer to osoba, ktora robi takie rzeczy w ASO. Ja bym przelozyl uzywke, pojezdzil troche i sprzedal. Po co przeplacac?
A skąd pewność, że kupisz słupek i będziesz na nim jeździł. Okaże się, że w nim znowu coś innego i znowu wymiana. Jak zapewne wiesz, na słupki gwarancji to sobie można szukać...
Więc dasz za akcję 10tyś-15tyś. i zostaniesz z dwoma uszkodzonymi silnikami. I co wtedy kolejny używany słupek? Może będzie dobry, a może znowu wtopa.
Ten co ma dojście do warsztatu może się bawić w podmianki i reklamacje, ale nagle się okaże, że ten "zaradny" 2 razy straci od tego "frajera".

Więc kolega dużo dał, ale będzie miał święty spokój - czasami to jest więcej warte niż kombinowanie.
Swoją drogą ja pewnie tez brał bym słupek, ale jednak jakby nie patrzeć jest to w naszych realniach duże ryzyko.
Swoją drogą, gdybym miał dojście do warsztatu to sam bym rozebrał silnik i zobaczył w jakim stanie jest cylinder z uszkodzonego tłoka, gdyby był OK, to można się pokusić o rozkręcenie wszystkiego, wyczyszczenie, a majstrowi zlecić do poskładania zgodnie ze sztuką z nowym zestawem kutych tłoków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - pytanie tylko czy do 1.5 są, a swoją drogą czy LSPI też ich nie rozwali.
Zawsze to by zmniejszyło koszt, bo majster nie chciał by się bawić za czyszczenie wszystkiego, a dwa nie zrobił by tego zapewne zbyt dokładnie.

Ostatnio edytowane przez zygert ; 05-09-2019 o 15:18
zygert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 20:23   #1475
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,160
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

I oczywiście te słupki - srupki pochodzą z aut rozbitych tyłem, ze stacji demontażu bo się komuś znudziły. Tylko niech się nikt nie unosi jak mu auto zniknie. Wszak ktoś potrzebuje słupka, czy innej części. Nie piszcie o tym, że jesteśmy biedni i musimy sobie radzić , bo to głupie i dziecinne.
Tak jak kupując 10 letnie auto z przebiegiem "udokumentowanym " 160 tys wspieramy oszustów, tak kupując części za psie pieniądze - złodziei.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 20:41   #1476
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I oczywiście te słupki - srupki pochodzą z aut rozbitych tyłem, ze stacji demontażu bo się komuś znudziły. Tylko niech się nikt nie unosi jak mu auto zniknie. Wszak ktoś potrzebuje słupka, czy innej części. Nie piszcie o tym, że jesteśmy biedni i musimy sobie radzić , bo to głupie i dziecinne.
Tak jak kupując 10 letnie auto z przebiegiem "udokumentowanym " 160 tys wspieramy oszustów, tak kupując części za psie pieniądze - złodziei.
Co Ty pitolisz. Jesteś złodziejem? Nie? A przecież wg niektórych każdy Polak to złodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Słyszałeś kiedyś o częściach z samochodów po-testowych, nie mających prawa do rejestracji? Chyba nie bardzo.
Można kupić pewny słupek z minimalnym przebiegiem i gwarancją, ba są nawet firmy, które zabiorą auto z podwórka, naprawią i przywiozą znowu pod dom i tutaj również jest gwarancja kwity itd itd.

Tutaj przykładowa cena: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Za praktycznie nowy komplet. Swoje graty można sprzedać i wsadzić taki zestawik...czyli wyjdzie z 16-17k i jeszcze zostaje nam skrzynia itp. na sprzedaż.

Albo tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Niech wymiana z gratami wyjdzie 5k to mamy wszystko za 12-13k...

Dwa silniki można mieć za te 33k, albo nawet trzy z wymianą i kwitami.
Ja pracuje w branży i wiem z doświadczenia jak to wygląda, a nie tylko teoryzuje sobie na forum i wymyślam jakies argumenty z tyłka wzięte.
Kupuje się legalny silnik, wymienia w dobrym warsztacie i nie ma problemu, chyba że ktoś robi to po kosztach, budżetowo to będzie tak jak z naprawianiem aut powypadkowych...czyli wyjdzie ulep.

Ostatnio edytowane przez TuneFORCE ; 05-09-2019 o 20:49
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 20:47   #1477
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,160
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał TuneFORCE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co Ty pitolisz.

Padłem. To co ja robię g...o Cię powinno obchodzić. Samochody po testach . Ile takich jest ? Te błotniki, ćwiartki, panoramy to wszystko z tych samochodów ? Proszę nie opowiadaj bajek. Widziałem więcej dziupli jak małe markety niż mrugnąłeś oczami pisząc bzdury.

Bump: Ten też po testach . Akurat ja to zdjęcie robiłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 05-09-2019 o 20:50
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 20:59   #1478
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Padłem. To co ja robię g...o Cię powinno obchodzić. Samochody po testach . Ile takich jest ? Te błotniki, ćwiartki, panoramy to wszystko z tych samochodów ? Proszę nie opowiadaj bajek. Widziałem więcej dziupli jak małe markety niż mrugnąłeś oczami pisząc bzdury.

Bump: Ten też po testach . Akurat ja to zdjęcie robiłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zaparz sobie meliski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co za człowiek z Ciebie...mam głęboko w poważaniu kim jesteś i co robisz, jak nie wiesz co to jest dygresja to się dowiedz, a nie zachowujesz się agresywnie jak wściekły pitbul.
Jeśli wszędzie widzisz złodziei to idź do lekarza, bo to jest paranoja/obsesja...ponoć da się wyleczyć.

Wracając do meritum..da się kupić legalne części w dobrej cenie, z samochodów po-testowych i tyle. Nie są najtańsze ale duuużo tańsze niż w ASO. Tak więc można auto naprawić za 1/3 czy 1/2 tego co się płaci w ASO.
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 21:07   #1479
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,160
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Nikt nie będzie mnie pytał czy jestem złodziejem. Gdzieś mam czy to dygresja czy konkretne pytanie. Takie pytanie to strzał w mordę z miejsca. Na tą chwilę koniec tematu z mojej strony.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 21:32   #1480
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nikt nie będzie mnie pytał czy jestem złodziejem. Gdzieś mam czy to dygresja czy konkretne pytanie. Takie pytanie to strzał w mordę z miejsca. Na tą chwilę koniec tematu z mojej strony.
Ludzkie pojęcie przechodzi Twoja nieuzasadniona agresja. Jeśli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, nie wiesz co to dygresja i tylko chcesz pluć jadem to lepiej nie czytaj forum i się nie udzielaj, bo tylko bałagan w temacie robisz.
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.