Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2020, 15:19   #41
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić czy posiadam active noise control ANC

Cytat:
Napisał PRIMANUS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Nie zdążyli tylko u mnie porządku w ETIS-e zrobić
...
My nie bierzemy info o Twoim aucie z etis. My bierzemy je z bazy AS BUILD. To są dane powykonawcze załadowane do modułów w aucie. Czyli w bazie produkcyjnej są parametry w radiu jasno pokazujące, ze ANC jest w radiu uruchomiony.
Reszta weryfikacji to odczyt tych parametrów w aucie z tego radia. I sprawdzenie czy są takie jak w bazie produkcyjnej.

Możesz tę konfigurację radia (ACM) przeczytać choćby FORScanem, zapisać do pliku ("zapisz wszystko") i przysłać mi plik na maila [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Odpowiem ostatecznie, czy auto ma w konfiguracji ("na aucie") ANC czy nie.

Warto też FORSCanem sprawdzić czy moduł ACM jest takiego typu jak tu wcześniej podałem.

Koniec dywagacji - czas zacząć to weryfikować fizycznie. "Na obiekcie". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 22:57   #42
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić czy posiadam active noise control ANC

Koledzy,
czy mogę prosić o sprawdzenie po VIN czy w tym samochodzie ANC jest?
WF0EXXWPCEKU81521
Samochód niedługo do odebrania w salonie i ASO potwierdza, że ANC na pewno w nim się znajduje.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 01:23   #43
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić czy posiadam active noise control ANC

A to tak w kwestii macania palcami.Plastikowe osłony były chyba w początku produkcji potem zastąpiono je zamaskowanymi otworami.Są przynajmniej dwa rodzaje podsufitek gdzie otwory wycięte są w innych miejscach.Jak widać poza tym wersje bez ANC też maja je wycięte.Wszystko jest na zdjęciach.Żaden z tych otworów nie jest przelotowy, nie chciało mi się zamieszczać zdjęć 2 strony, to zdjęcia podsufitek z aledrogo. A więc wymacanie wgłębienia nie oznacza obecności mikrofonu.I wydaje mi się że jeśli w bazie produkcyjnej jest takowa informacja że w radiu jest aktywny, a nawet może być aktywny naprawdę a nie tylko wirtualnie ale jak nie będzie mikrofonów to nic z tego.No chyba ze włączenie tej funkcji w radiu bez mikrofonów powoduje jakieś negatywne skutki. Ale to tylko moja dywagacja.Ford zamieszał z tym systemem ewidentnie, najpierw się chwalili ,potem nagle się rozpłynął i zniknął.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2020-02-28 o 01.44.12.jpg (12.6 KB, 141 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2020-02-28 o 01.46.29.jpg (9.0 KB, 122 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2020-02-28 o 01.51.59.jpg (15.0 KB, 111 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2020-02-28 o 02.25.04.jpg (7.5 KB, 110 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2020-02-28 o 02.25.49.jpg (8.8 KB, 106 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Matych ; 28-02-2020 o 01:30
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 06:42   #44
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić czy posiadam active noise control ANC

W innym temacie wrzuciłem ostatnio link do ogłoszenia sprzedaży St-line 2.0 EcoBlue polift 2019r z czarną podsufitką ( niestety juz nieaktualny) gdzie był ANC i widać było na zdjęciach czarne kratki mikrofonów.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 06:59   #45
Lewsey89
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2017
Skąd: Polska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 137
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić czy posiadam active noise control ANC

Cytat:
Napisał PRIMANUS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz mikrofony na wierzchu... takie jak pokazałem na filmie dla wersji Vignale?
Tak mam mikrofony na wierzchu.

Bump:
Cytat:
Napisał PRIMANUS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zamawiałem we wrześniu 2019. Wtedy w cenniku był ANC (na umowie też).
Wyprodukowali w listopadzie 2019, niestety już po zmianach na rok 2020.

Na moim przykładzie widać... kiedy się rozmyślili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie ta sama sytuacja. Ogólnie Ford robi co chce. Zamawiałem samochód w październiku 2017 wyprodukowany w lutym 2018.
Nie zamawiałem Nawigacji, ponieważ i tak chciałem korzystać z Androdi Auto, a dopłata była chyba 4500zł.Okazało się później,że nawigacja i ACTIVE PARK ASSIST weszły do standardu, a Cena urosła o chyba 1500zł. Chyba jeszcze za metlik Nocciola nie było dopłaty(wcześniej 1150zł) więc wyszło, ze nawigacja
i APA kosztowały mnie 400zł.

Bump: Jeszcze jedna sprawa. Brak w cenniku i w specyfikacji Cross Traffic Alert. Ogólnie w Polsce nie istniał w Mondeo gdy zamawiałem samochód. Umówiłem się z @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i po kontakcie z NASA, Centralą Forda i Świętym Mikołajem system pojawił się w samochodzie i działa. Normalnie CUD. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Lewsey89 ; 28-02-2020 o 07:19
Lewsey89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 09:35   #46
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić czy posiadam active noise control ANC

ale masz na pokładzie BLISS?
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 09:40   #47
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić czy posiadam active noise control ANC

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W innym temacie wrzuciłem ostatnio link do ogłoszenia sprzedaży St-line 2.0 EcoBlue polift 2019r z czarną podsufitką ( niestety juz nieaktualny) gdzie był ANC i widać było na zdjęciach czarne kratki mikrofonów.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
A pamiętasz czy był dach panoramiczny, bo te wszystkie co wrzuciłem to panoramy,właśnie przed chwilą podjechał do mnie gość Vignale 2016 bez panoramy(zdjęcie),i jest maskownica mikrofonu,ale na jednym ze zdjęć moich podsufitki panoramy są nawet mikrofony przykryte gąbkami w czerwonych kółeczkach ,a po drugiej stronie nie było śladu tylko nie zamieszczałem tego zdjęcia.

Bump:
Cytat:
Napisał Lewsey89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak mam mikrofony na wierzchu.

Bump:

U mnie ta sama sytuacja. Ogólnie Ford robi co chce. Zamawiałem samochód w październiku 2017 wyprodukowany w lutym 2018.
Nie zamawiałem Nawigacji, ponieważ i tak chciałem korzystać z Androdi Auto, a dopłata była chyba 4500zł.Okazało się później,że nawigacja i ACTIVE PARK ASSIST weszły do standardu, a Cena urosła o chyba 1500zł. Chyba jeszcze za metlik Nocciola nie było dopłaty(wcześniej 1150zł) więc wyszło, ze nawigacja
i APA kosztowały mnie 400zł.
A co ma piernik do wiatraka ,w Vignale ANC był zawsze,dyskutujemy tu czy jest w innych wersjach po liftingu.
,
Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale masz na pokładzie BLISS?
Bez BLISu nie ma CTA


.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_5245.jpg (89.8 KB, 110 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Matych ; 28-02-2020 o 09:56
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 10:08   #48
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić czy posiadam active noise control ANC

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tadeusz, czy mógłbyś sprawdzić czy u mnie ANC jest na pokładzie?
WF0EXXWPCEKU81521
Koresponduję z ASO, które potwierdza, że jest a ja wolę mieć także info z niezależnego źródła.

Samochód do odbioru za około 2 tygodnie.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 10:32   #49
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić czy posiadam active noise control ANC

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
WF0EXXWPCEKU81521...
Stare, dobre radio DS7T-19C107-SJ (jak jest ANC, to przeważnie to radio jest na pokładzie...), ANC w radiu skonfigurowany. Czyli od strony konfiguracyjnej na serwerach produkcyjnych ANC jest.

BTW - EQ ustawiony fabrycznie (jak zawsze...) na #0, więc dźwięk "bez rewelacji...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Po poprawieniu EQ = #7 będzie grało to słyszalnie lepiej...

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....chyba ze włączenie tej funkcji w radiu bez mikrofonów powoduje jakieś negatywne skutki....
Jak zwykle - włączenie ANC bez mikrofonów daje błędy DTC braku mikrofonów...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-02-2020 o 10:34
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 10:53   #50
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić czy posiadam active noise control ANC

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stare, dobre radio DS7T-19C107-SJ (jak jest ANC, to przeważnie to radio jest na pokładzie...), ANC w radiu skonfigurowany. Czyli od strony konfiguracyjnej na serwerach produkcyjnych ANC jest.

BTW - EQ ustawiony fabrycznie (jak zawsze...) na #0, więc dźwięk "bez rewelacji...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Po poprawieniu EQ = #7 będzie grało to słyszalnie lepiej...
Tadeusz, co to znaczy stare dobre radio. Gdybyś mógł jako fachowiec rozwinąć trochę temat?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do ustawienia EQ to wiem, że do poprawy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.