Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-09-2022, 09:37   #11
warwick
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-02-2022
Skąd: Olsztyn
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Dzięki za odpowiedź w temacie.
Więc po kolei:

Półoś jest założona nowa Motocraft'a, sprowadzona z US z Rockauto.

Z kolami bylem na wyważeniu i sprawdzeniu stanu opon ( opony wszystkie takie same z 2021r. wyglądają jak nowe ) - nic nie stwierdzili.

Z zawieszeniem bylem w 3 rożnych warsztatach w tym na 2 stacjach diagnostycznych i jednego szeroko polecanego speca od fordów w Olsztynie ( on wskazał półoś jako przyczynę wibracji ) - nic nikt nie znalazł w zawieszeniu... ale absolutnie nie ufam tym stacjom diagnostycznym bo po wizycie u nich okazało się ze mam odkręconą poduszkę skrzyni. Niestety przykręcenie jej zlikwidowało tylko stuknięcie przy zmianie biegu z D na R i odwrotnie.

Tarcze i klocki przód założyłem nowe (ATE), tarcze tył zostały przetoczone i dostały nowe klocki. Piasty zostały wyczyszczone bo faktycznie był na nich syf.
Niestety bez poprawy.

Teraz kupiłem zestaw naprawczy lewej półośki ( superior K0199)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i chcę zlikwidować luz na wyjściu w skrzyni bo faktycznie jest... tylko nie mam pojęcia czy on nie może tam być, nie mam jak porównać może to standard. Wycieków z półosi nie ma.

W środę w przyszłym tygodniu jadę do kolejnego mechanika z zawodowym sprzętem ( Hunter ), a przynajmniej tak się reklamuje. I zobaczymy.
Jestem zdeterminowany żeby to ogarnąć.

Auto jest FWD, tak że wał odpada


Ostatnio edytowane przez warwick ; 16-09-2022 o 10:12
warwick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2022, 16:27   #12
Wotta
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 08-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ford Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 76
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Pozostaje jeszcze jedna rzecz do sprawdzenia bez wydatków: poziom oleju w skrzyni i jego jakość.
Wotta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2022, 17:49   #13
warwick
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-02-2022
Skąd: Olsztyn
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Olej w skrzyni ma ok 8tyś km. Sam go zmieniałem zgodnie ze wszystkimi prawidłami.
Zalany olej to Motorcraft Mercon LV kupiony w AmCarParts.

Przed zmianą oleju było tak samo.
warwick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2022, 09:05   #14
Tomecki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2017
Model: EDGE Titanium AWD
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Cytat:
Napisał robsoncz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: Cfociaż kiedyś miałem przypadek zużytego przegubu który stracił osiowość i powodował wibracje ....
konkretnie którego przegubu ???

też się borykam z problemem wibracji...
i po wymianie półosi przedniej długiej nic się nie zmieniło,
jeździłem ze zdemontowanym wałem i to samo.
wał sprawdzony jest prosty i wyważony,
co do jego przegubów to spec. od prostowania i wyważania nie robi przegubów więc się nie wypowiedział,

lewa półoś nie wymieniana
tylne półosie podmieniane z używek, też bez efektu
wszystkie piasty wymienione na nowe SKF
tarcze były wymieniane na nowe Ford OE przód i tył

wibracje są jak od kół, tyle że na kilku kpl. kół i opon jest to samo.

wibracje są również odczuwalne na pedale gazu, który jest elektrycznie sterowany,
wiec coś idzie po nadwoziu i tak jest odczuwane



u mnie są wibracje od 95kmh w górę ( najgorsze są 95 -110 )
i coś ok 65kmh

ktoś coś jakieś pomysły ???
Tomecki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2022, 09:29   #15
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 177
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Mam taki pomysł rozpędź się do prędkości w któej występują największe wibracje i wżuc na luz ( tak wiem że nie wolno ale taka próba na kilka sekund nie zabije skrzyni ) w ten sposób wyeliminujesz silnik od którego również mogą pochodzić wibracje.

Bump: A propos przegubu - wewnętrznego , ale nie pamiętam w jakim aucie, i zdaje się ze był nie homokinetyczny tylko,, trzyłożyskowy"
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2022, 13:41   #16
wojt1975
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2019
Skąd: Kielce
Model: Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Cześć, odnośnie przegubu wewnętrznego opartego na tripodzie objawem jest szarpanie po odpuszczeniu gazu oraz w momencie lekkiego dodawania gazu. Kiedyś tak miałem w jednym autku i wymiana wewnętrznego przegubu pomogła.
Co do drżenia podczas hamowania, to jak przegub wewnętrzny jest mocno wyrobiony to może wystapić bicie, ale to już naprawdę musi być zdezelowany.
Warto jeszcze sprawdzić same zaciski - szczególnie przednie - system dwutłoczkowy - czasami zdarza się tak że jeden z nich się przycina a zacisk wtedy się kosi.
Mam podobny problem w swoim Edku, że przy hamowaniu lewy przód bije, a w momencie dohamowania jest efekt "jajka", przy czym na pedale hamulca nic nie czuć, wibracje idą po karoserii i kierownicy. Tarcze wymienione, piasty i tarcze powierzone czujnikiem zegarowym, tylne tarcze też wymienione. Piasty oczywiscie wyczyszczone i złożone bez smaru. Za niebawem będę chciał wymienić gumy trzpieni mocujacych zacisk do jarzma, a jeżeli to nie pomoże dobiorę się do zacisków. Może na którymś tłoczku jest "obrączka" i nie chodzą tłoczki równo.


Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
wojt1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2022, 20:14   #17
Tomecki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2017
Model: EDGE Titanium AWD
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Cytat:
Napisał robsoncz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozpędź się do prędkości w któej występują największe wibracje i wżuc na luz
Juz tak robiłem kila razy i wibracje pozostają bez zmian, znaczy że to nie od silnika.

Bump:
Cytat:
Napisał wojt1975 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odnośnie przegubu wewnętrznego opartego na tripodzie objawem jest szarpanie po odpuszczeniu gazu oraz w momencie lekkiego dodawania gazu. Kiedyś tak miałem w jednym autku i wymiana wewnętrznego przegubu pomogła.
Ciekawa uwaga, zaobserwowałem u siebie że bardziej wibruje jak odpuszczam gaz niż dodaje lub staram sie utrzymać predkość w przedziale wibracji.
Cytat:
Napisał wojt1975 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do drżenia podczas hamowania, to jak przegub wewnętrzny jest mocno wyrobiony to może wystapić bicie, ale to już naprawdę musi być zdezelowany.
Warto jeszcze sprawdzić same zaciski - szczególnie przednie - system dwutłoczkowy - czasami zdarza się tak że jeden z nich się przycina a zacisk wtedy się kosi.
U mnie podobnie, przy hamowaniu bije najbardziej przy 95kmh tam gdzie wibracie przy norm.jeździe. Tarcze i piasty wymienione wszystkie na nowe i to drugi raz z przodu, bo niby miały 5czy 6setek bicia....
no chyba że tarcze od europy nie pasują, i jakieś 1,5mm ma znaczenie...
Tomecki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2022, 21:42   #18
wojt1975
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2019
Skąd: Kielce
Model: Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Tarcze przód od EU raczej nie pasują bo mają inną średnicę zewnętrzną, aczkolwiek klocki jak najbardziej podchodzą.

Tak jak wspomniałem wcześniej odnośnie przednich zacisków hamulcowych - przy tylnych zaciskach też chcę wymienić te tuleje gumowe - być może nie spełniają już swojej funkcji i nie stabilizują jego położenia. Czasami mam wrażenie - przy komplecie osób na pokładzie - że podczas hamowania bicie bardziej odczuwalne jest z tyłu pod podłogą. Aczkolwiek może to być tylko złudzenie.
Na stronie ATE [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] doczytałem że trzpienie i tuleje też powinno się wymieniać okresowo. Akurat Edge bazują na tym systemie, zarówno z przodu jak i z tyłu. Czekam zatem na zestaw naprawczy - przynajmniej gumy i jak będzie wolna chwila to się przekonam czy to coś da.

A tak na marginesie - dla tarcz bicie jest dopuszczalne do 0,03 mm. Czasami można spróbować skorelowac bicie piasty i tarczy, aby znaleźć położenie optimum i je zminimalizować.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
wojt1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2022, 08:06   #19
Tomecki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2017
Model: EDGE Titanium AWD
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Cytat:
Napisał wojt1975 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tarcze przód od EU raczej nie pasują bo mają inną średnicę zewnętrzną,
ja mam w sowim 3.5V6 śr. 345mm i podchodzą od Edga EU polift od 2019 ,
tam juz wszedzie montowali 345mm, takie więc zamontowałem.
Do 2.0EB które maja 316mm powinny normalnie pasować z przedlifta

Cytat:
Napisał wojt1975 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak wspomniałem wcześniej odnośnie przednich zacisków hamulcowych - przy tylnych zaciskach też chcę wymienić te tuleje gumowe
Nie bardzo wiem, o których gumach mowa , czy to te których dodałem zdjęcie ?

Bump:
Cytat:
Napisał wojt1975 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na marginesie - dla tarcz bicie jest dopuszczalne do 0,03 mm
serwis Forda podaje jako granice 0,05mm , także ....
poza tym jak sprzedali ci coś do wersji USA , to odrzucają wszelką reklamacje, bo dobierałeś tarcze wg. swojej decyzji , a nie ich katalogu po VIN, bo u nich nie istnieje...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg sworznie Ford Edge.jpg (24.0 KB, 3 wyświetleń)
Tomecki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2022, 09:22   #20
wojt1975
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2019
Skąd: Kielce
Model: Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Jak kupowałem przednie tarcze, to pamiętam że nie mogłem dobrać z oferowanych na rynku, więc kupiłem w Olkuszu 345 i siadły dobrze. Tak jak napisałeś teraz wszystkie AWD mają 345, ale zawsze trzeba poczekać, aż producenci "rzucą" akurat takie tarcze na nasz rynek.

Co do gum, tak - jest to ten zestaw ze zdjęcia.

A nasze rodzime serwisy, to raczej unikają obsługi aut zza wielkiej wody - normalnie jakby była to inna, kosmiczna technologia. Widziałem "przeprawę" koleżanki, która pojechała do serwisu i chciała wyminieć tylko tarcze w mustangu. Jakby z wodą święconą przyjechała. Wygląda to tak jak w przypadku akcji serwisowych - jak zadzwonisz i mówisz co i jak, to samą akcję widzą, ale więcej już nie - ale to już było w którymś wątku.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
wojt1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.