Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2008, 14:57   #1
terazmarcin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2008
Skąd: woj. podlaskie
Model: MK 3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 42
Domyślnie TDCI - Regeneracja wtrysków MOTOMAXIMUS

Witam
Czy ktoś korzystał z oferty firmy Motomaximus? Chodzi mi głównie o naprawę wtryskiwaczy. Reklamują się m.in na allegro, oto link to jednej z aukcji: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Gwarancja na 2 lata lub 80 tyś km brzmi nieźle ale napisać można wszystko, tak samo jak przemilczeć pewne rzeczy :fcp2
Jeśli ktokolwiek był tam, wymieniał i może wypowiedzieć się z własnego doświadczenia z tą firmą to bardzo bym prosił o info.

terazmarcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2008, 15:24   #2
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: [MK3] TDCI - Regeneracja wtrysków MOTOMAXIMUS

Jeszcze są tacy:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2008, 16:04   #3
terazmarcin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2008
Skąd: woj. podlaskie
Model: MK 3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 42
Domyślnie Re: [MK3] TDCI - Regeneracja wtrysków MOTOMAXIMUS

Tak ale nic nie wspominają o gwarancji, a poza tym "cena usługi" jest dosyć ogólnikowym określeniem gdy nie podaje się co właściwie się robi... części, kodowanie itp. mogą tę cenę zwiększyć kilkukrotnie... jednakże do nich mam bliżej... mam nadzieję, że moje wtryski będą żyć jak najdłużej :fcp3
terazmarcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2008, 16:54   #4
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: [MK3] TDCI - Regeneracja wtrysków MOTOMAXIMUS

Cytat:
Napisał terazmarcin
Tak ale nic nie wspominają o gwarancji, a poza tym "cena usługi" jest dosyć ogólnikowym określeniem gdy nie podaje się co właściwie się robi... części, kodowanie itp. mogą tę cenę zwiększyć kilkukrotnie... jednakże do nich mam bliżej... mam nadzieję, że moje wtryski będą żyć jak najdłużej :fcp3
Daj znać...opisz co i jak :fcp1
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2008, 17:17   #5
bollilo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 64
Domyślnie Re: [MK3] TDCI - Regeneracja wtrysków MOTOMAXIMUS

Na co warto zwrócić uwagę to co obejmuje gwarancja. U jednych uzyskujesz gwarancje na wtryski gdy wymienisz dodatkowo pompę i przeczyścisz resztę układu paliwowego. U innych jeżeli wtryski zostaną założone tylko w ASO itp itd. Radzę dowiedz się wcześniej jaki zapis dodatkowy jest przy udzieleniu gwarancji.
__________________
Ford Mondeo MK3 2004, 2,0TDCi
bollilo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2008, 17:20   #6
terazmarcin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2008
Skąd: woj. podlaskie
Model: MK 3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 42
Domyślnie Re: [MK3] TDCI - Regeneracja wtrysków MOTOMAXIMUS

Pytam, bo pewnie za jakiś czas i mnie dotknie problem wtrysków. Średnio może raz na miesiąc pojawi mi się sprężynka... może rzadziej albo przy ostrym przyśpieszaniu dokładnie przy prędkości 120 km/h i 2500 obrotów na 5tym biegu abo również na 5tce przy zimym silniku w obciążonym samochodzie pod górkę. Na innych biegach mogę cisnąć do woli, samochód nie kopci, ma równe obroty, żwawo przyśpiesza w pełnym zakresie. Wyjechałem wczoraj, stroma górka wcisnąłem mocno pedał i 5ty bieg, sprężynka... po kilku sekundach silnik zgasł :fcp5 Mniejsza o irytację, ale gdyby to była noc, światła gasną, wspomaganie kierownicy żadne, hamulce też już bez wspomagania... Czy to wtryski nie wiem, w serwisie forda sami nie wiedzieli, to powiedzieli, że pompa... ale nie trzeba chyba wiele mówić o ASO prawda? :fcp2 W maju zrobiłem trasę 1200 km, 600 w jedną stronę, różne prędkości zwykle średnia 110-120, autostrada 150-170... zero problemów. Mam przelatane jakieś 280 tyś. samochód z Włoch. Sporadyczna spężynka od zakupu, a mam go rok. Leję sprawdzoną ropę... jak sobie czytam to spora większość powie "wtryski"... stąd ten temat i moje pytanie.
I tak jak pisze bollilo mnie interesują wszystkie koszty i warunki gwarancji. Wiadomo że tanio nie będzie, ale co gorsza może być i drogi i źle zrobione...
terazmarcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2008, 16:20   #7
bollilo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 64
Domyślnie Re: [MK3] TDCI - Regeneracja wtrysków MOTOMAXIMUS

Cytat:
Napisał terazmarcin
Pytam, bo pewnie za jakiś czas i mnie dotknie problem wtrysków. Średnio może raz na miesiąc pojawi mi się sprężynka... może rzadziej albo przy ostrym przyśpieszaniu dokładnie przy prędkości 120 km/h i 2500 obrotów na 5tym biegu abo również na 5tce przy zimym silniku w obciążonym samochodzie pod górkę. Na innych biegach mogę cisnąć do woli, samochód nie kopci, ma równe obroty, żwawo przyśpiesza w pełnym zakresie. Wyjechałem wczoraj, stroma górka wcisnąłem mocno pedał i 5ty bieg, sprężynka... po kilku sekundach silnik zgasł :fcp5 Mniejsza o irytację, ale gdyby to była noc, światła gasną, wspomaganie kierownicy żadne, hamulce też już bez wspomagania... Czy to wtryski nie wiem, w serwisie forda sami nie wiedzieli, to powiedzieli, że pompa... ale nie trzeba chyba wiele mówić o ASO prawda? :fcp2 W maju zrobiłem trasę 1200 km, 600 w jedną stronę, różne prędkości zwykle średnia 110-120, autostrada 150-170... zero problemów. Mam przelatane jakieś 280 tyś. samochód z Włoch. Sporadyczna spężynka od zakupu, a mam go rok. Leję sprawdzoną ropę... jak sobie czytam to spora większość powie "wtryski"... stąd ten temat i moje pytanie.
I tak jak pisze bollilo mnie interesują wszystkie koszty i warunki gwarancji. Wiadomo że tanio nie będzie, ale co gorsza może być i drogi i źle zrobione...
Co do twoich objawów, mam dokładnie to samo. Diagnoza-wtryski 100%, ustaliła to próba przelewowa, ewidentnie wyszło, że 2 -troche i 4 bardzo leje. Czy robili Ci taką próbe w ASO bo wydaje mi się, że to podstawa.
Co do regeneracji i gwarancji to ojciec regenerował w Rudzie Śl. -oferta z allegro, wg której też miał mieć gwarancje. Po otrzymaniu wtrysków dowiedział się, że gwarancja obowiązuje jedynie gdy wymieni wtryski w ASO i wymieni filtr paliwa na nowy wyłącznie oryginalny (w przypadku renault wychodzi to dość drogo).
Uważajcie i dopytujcie się o każdy szczegół. Pozdrawiam
__________________
Ford Mondeo MK3 2004, 2,0TDCi
bollilo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2008, 20:23   #8
terazmarcin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2008
Skąd: woj. podlaskie
Model: MK 3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 42
Domyślnie Re: [MK3] TDCI - Regeneracja wtrysków MOTOMAXIMUS

Ja żadnej próby nie robiłem, jak ściągnąłem samochód przejechałem się do poleconego mechanika, podpiął pod komputer znalazł błąd natomiast jego soft nie był w stanie określić czego dokładnie dotyczy. W ASO nie znaleźli w ogóle błędu, mimo, że od wykasowania sprężynka wyskoczyła przynajmniej dwa razy... choć przez pomyłkę podałem im, że mam 115 konny silnik a nie 130... może dlatego komp nic nie znalazł :fcp3 Ale to tez widać jakie z nich fachmany. Facet zadzwonił żebym jeszcze raz opisał co się dzieje, bo nie ma błędów a wszystko chodzi jak trzeba. Potem niby się facet przejechał i stwierdził, że to pompa... ale sam nie był pewien, nie wiem może jelenia szukał...
Ile taka próba przelewowa kosztuje? na razie jakoś mi ta sprężynka nie doskwiera za bardzo... więc nie wiem czy warto wywalać kasę.
Dziwi mnie trochę fakt, ze wtryski trzeba wymienić w ASO bo myśałem, że oni to robią na miejscu?
Ale ogólnie jesteście zadowoleni z usługI? wszystko gra?
Wymiana filtra w mondeo to cena tak naprawdę żadna przy wtryskach, zresztą i tak wymieniam go co 10-15 tyś km, więc nie widzę problemu. Nie wiem natomiast ile to kosztuje w przypadku renault-a.
Gwarancja 80tyś km lub 2 lata by mi pasowało... chyba muszę zacząć zbierać kapuchę na te wtryski :fcp5
terazmarcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2008, 11:48   #9
MDMcapital
ford::advanced
 
Avatar MDMcapital
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-01-2007
Skąd: Gdańsk
Model: MONDEO MK IV
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 252
Domyślnie Re: [MK3] TDCI - Regeneracja wtrysków MOTOMAXIMUS

Powtórze się po raz kolejny w tym temacie
1. jakość paliwa
2. jakość paliwa
3. jakość paliwa

Zatankowałem pewnego razu w LOTOSIE tej niby super - i po przejechaniu 100 km SPRĘŻYNKA
Większe spalanie
Po 150 km znowu SPRĘŻYNKA
Dolałem pod korek na BP - i od 4000 km nie zapaliła się ani razu
__________________
Był :GHIA Tiptronik, FULL wypas CZARNY NAVI Denso Mapa EU+PL 2010
Jest MK4 kombi
MDMcapital jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2008, 15:34   #10
misiekpirat
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2006
Model: mk3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Re: [MK3] TDCI - Regeneracja wtrysków MOTOMAXIMUS

to teraz troche ja dodam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robilem u nich 3 wtryski za kazdy 399 pln.Jest gwarancja 2 lata ale:
mechanik musi wystawic Ci fakture za :
1:zamontowania oryginalnego filtra paliwa
2:wyczyszczenie ukladu paliwowego
3:sprawdzenie czy pompa sie nie luszczy

a do tego gwarancja jest tak napisana, ze jak stwierdza, ze tankowales zle paliwo to juz jej nie masz.A zawsze moga powiedziec, ze zle tankowales Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

podsumomanie jest takie: gwarancji nie masz numerow nie nadaja(o tym nizej)

A teraz o samych kosztach (realnych) naprawy wtryskiwaczy:
Oni biora 399 pln plus koszt przesylki
realne koszty naprawy jakie ponosza to okolo 150 pln

Na 99% we wtryskiwaczach psuje sie tylko jedna czesc, ktora jako osoba fizyczna kupujesz za 150 pln.Wiem bo takie informacje przedstawil mi jeden z mechanikow jak naprawialem(ale juz nie u tych samych) ten wtryskiwacz co niby byl dobry.Bylem przy naprawie i widzialem co dokladnie sie psuje.Jak nie masz twardego bledu to kup same te czesci(ja teraz bede tak robil jak znowu nawala).Odlacz akumulator,wymontuj wtryski(zapisz gdzie jaki byl) i je rozkrec,nastepnie wyciagasz uszczelnienie i wymieniasz na nowe.Reszte czesci przedmuc***esz powietrzem z kompresora i skrecasz.Montujesz,podpinasz akumulator,robisz adaptacje kompa czyli okolo 10 km i masz 4 nowe wtryski za 600 pln.Co do numerow na wtryskach:roznice sa tak minimalne,ze nawet ich nie odczujesz w czasie jazdy.
Jak masz twardy blad to robisz tak samo tylko jedziesz na wpisanie wtryskow do kompa.
Calkowity czas regeneracji 1 wtrysku razem z wykreceniem i wkreceniem do silnika to okolo 15 minut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja po wymianie zrobilem chip tuning i smiga jak ta lala.Gosciu w Fordzie powiedzial, ze rzadko przyjezdzaja do nich ludzie, ktorzy maja chip tuning i problemy z wtryskami.Styl jazdy rowniez ma znaczenie.Ten silnik 130 psi(a teraz 156 psi) nie lubi stylu jazdy na emeryta,jego trzeba troche cisnac i dawac mu w dupe.Wtedy wtryskiwacze lepiej pracuja.

Tyle chcialem dodac
misiekpirat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.