Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2020, 16:56   #731
siudek2
ford::beginner
 
Imię: Marko
Zarejestrowany: 22-07-2008
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2.0 Hybrid Vignale
Rocznik: 2020
Postów: 49
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Pytanie do właścicieli hybryd. Czy po wciśnięciu pedału hamulca słyszycie jakby terkotanie spod maski. Pewnie to pompa hamulcowa (vacum) tylko ten dźwięk trochę jakby głośny.


Ostatnio edytowane przez siudek2 ; 04-12-2020 o 06:51
siudek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2020, 09:50   #732
siudek2
ford::beginner
 
Imię: Marko
Zarejestrowany: 22-07-2008
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2.0 Hybrid Vignale
Rocznik: 2020
Postów: 49
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Widzę że to forum coś umilkło.
Czy jest tu ktoś z Mondeo Vigniale Hybrid kombi. Taka sytuacja. Zamawiałem autko w tym roku, w specyfikacji do produkcji jest jak byk napisane System Sound Premium 12 głośników i subwoofer a tu zonk. Wczoraj coś mnie tchnęło i zacząłem przysłuchiwać się głośnikom. Przód Ok, centralny Ok, tył drzwi Ok, woofer Ok i.... gdzie są tylne "surroundy". Robię test głóśników (EJECT + SEEK) NIE MA. Telefon do serwisu umawiam wizytę na dziś. Ekipa "fahofcuf" dobiera się do tapicerki z tyłu i odkrywa że głośników w ogóle nie zamontowano. Koleś z laptopem podpina się do SYNC-a - nic - głośników brak w systemie. Po numerze VIN okazuje się że Ford zamontował 10 głośników. A najlepsze jest to że kupujący ten model są przekonani że mają 12 głośników. NIEPRAWDA. Wszystkie modele kombi sprzedane u tego deelera (i chyba nie tylko u niego)mają tylko 10 głośników sprawdziliśmy wszystkie VIN-y. Sprawa zgłoszona do Forda, czekam na reakcję. Moja decyzja jest i będzie jedna - w grę wchodzi tylko doposażenie auta w system który zamawiałem choćby wiązało się to z odebraniem auta do fabryki (montowni) żadne inne opcje typu myjnia, serwis, sraty taty nie wchodzą w grę. Sprawdźcie u siebie czy was też tak Ford zrobił w "wała".

Ostatnio edytowane przez siudek2 ; 16-12-2020 o 09:54
siudek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2020, 13:54   #733
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Czy sprawdzali tylko vignale hybrid? czy inne wersje silnikowe też? Sprawdzę u kolegów, którzy niedawno odebrali swoje kombi czy mają, mój na dniach ma dotrzeć do dealera i mają go sprawdzić.
Jak wykonuje się ten test głośników? Jakoś normalnie na odpalonym Syncu? Czy jakoś inaczej? I jak wygląda ten test? Kolejno leci dźwięk z każdego głośnika?
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2020, 20:00   #734
siudek2
ford::beginner
 
Imię: Marko
Zarejestrowany: 22-07-2008
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2.0 Hybrid Vignale
Rocznik: 2020
Postów: 49
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Sprawdzali tylko hybrydy. Test wykonujesz wciskając EJECT + Seek w prawo głośniki uruchamiają się po kolei.
siudek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2020, 13:46   #735
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Coś nowego w temacie brakujących głośników - temat chyba szerszy bo kolega, który odebrał swojego przed miesiącem też nie ma 12 głośników ...
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2020, 11:07   #736
siudek2
ford::beginner
 
Imię: Marko
Zarejestrowany: 22-07-2008
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2.0 Hybrid Vignale
Rocznik: 2020
Postów: 49
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Na razie czekam na reakcję centrali Forda
siudek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2021, 22:41   #737
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Z tym zawsze były jaja. Ja pisałem o problemie z głośnikami około kwietnia 2016 lub nieco później. W hybrydzie sedan nie było suba mimo że zakupiłem ten system premium. Na pocieszenie mogę Wam powiedzieć że jak nie zrobicie sobie audio sami, to ten premium jest i tak lipa.

Z innej beczki teraz widzę u dealerów że taki Vignale kombi hybrid można dostać w dobrej cenie. Wiem, że to już weteran na rynku ale nie chce SUVów itp. Ja mam jeszcze SYNC 2 a teraz już jest SYNC 3.4 który działa lepiej. Dodatkowo wtedy nie można było mieć podgrzewanej kierownicy a teraz już "nagle" można to zamówić. No i można mieć kombi. Jak myślicie warto ? Za około 150K konkurencja wypada biednie a już na pewno nie będzie hybrydą co ja akurat sobie chwalę
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2021, 23:00   #738
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Ale to kombi hybrydowe w mondeo to ma próg załadunku jak SUV albo Nysa, Żuk czy Tarpan. :-D
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2021, 10:39   #739
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Na szczęście nigdy nie musiałem targać żadnych ciężkich gratów do auta i myślę że tak już będzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeśli będę musiał przewieźć coś ciężkiego to pozwolę to wykonać innym i dowiozą pod sam dom. A torby wakacyjne raczej nie pakuję tak abym nie mógł podnieść więc ten wysoki próg mnie nie boli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2021, 12:20   #740
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

siudek2 - w ofercie jaką dostałem od dealera teraz wyraźnie napisali że kombi hybryda ma 10 głośników.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.