Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2018, 07:43   #11
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,821
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

W mondeo od długich jest soczewka (tak sądzę, ale muszę to jeszcze sprawdzić mrugając światełkami :-)), oprócz tego są dwa ledy. Jak to wygląda u Was pod szybką reflektora? jakoś ciężko mi uwierzyć, że ford zróżnicował to w zależności od modelu auta. Chociaż sądząc po ISL i CTA, to kto wie...
Hmm... popatrzyłem teraz na katalog i faktycznie w mondeo nie ma rysunków dot. długich, a w S-max są. Dziwne...


Ostatnio edytowane przez cattani75 ; 22-01-2018 o 07:52
cattani75 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 08:49   #12
cyfra123
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 24-07-2017
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0TDCi 180KM PowerShift
Rocznik: 2015
Postów: 23
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

te inteligentne ledy byly chyba tylko w smaxie i galaxy... u mnie w galaxy tez wycina poszczegolne auta nadjezdzajace z np. naprzeciwka tak ze jade na dlugich a typa nie oslepiam... jak ktos jedzie przede mna tez jade na dlugich i po prostu mam wyciete to auta co jedzie przedemna a dlugie mam po bokach
cyfra123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 21:18   #13
foxx
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Poznań
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 49
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

Widzę, że zrobiła się niezła dyskusja. Faktycznie ciekawostka, że w S-Maxach i Galaxach dają inne światła niż w mondziach. Cieszę się jednak, że komuś te światła działają poprawnie. U mnie też tak było i faktycznie jest to rewelacyjne rozwiązanie (jak działa). Dziś byłem w serwisie pokazałem filmiki z jazdy oraz film instruktażowy i mam nadzieję, że teraz ogarną. Moim zdaniem założony reflektor jest wadliwy, ale równie z dobrze może to być problem sterownika. Dam znać tak byście też wiedzieli jak rozwiązać taki problem. Tymczasem poniżej fotka jak u mnie wygląda wygaszone pole. Ewidentnie widać, że jest przesunięte, i jeśli byłaby to osobówka to po prawym lusterku a momentami też po wstecznym dostawałby mocno moimi ledami.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wygaszenie wiązki.JPG (22.5 KB, 211 wyświetleń)
foxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 16:47   #14
drout
ford::advanced
 
Avatar drout
 
Imię: Puotr
Zarejestrowany: 10-07-2014
Skąd: okolice Wawy
Model: Forek xt, S-Max MK2
Silnik: 2.5t, 2,0 biTDCi
Rocznik: 05, 17
Postów: 211
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

Faktycznie nie halo u mnie wygasza cały samochód. Zrobię fotkę dziś
drout jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 19:36   #15
drout
ford::advanced
 
Avatar drout
 
Imię: Puotr
Zarejestrowany: 10-07-2014
Skąd: okolice Wawy
Model: Forek xt, S-Max MK2
Silnik: 2.5t, 2,0 biTDCi
Rocznik: 05, 17
Postów: 211
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

Takie tylko udało mi się zrobić. To jest na długich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
drout jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2021, 15:22   #16
Incredibles
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-08-2020
Skąd: Tarnów
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi 150KM (180 KM)
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

Witam,
podłączę się pod temat bo mam zagwostkę z lampami u mnie w S-Maxie mk2, którego kupiłem pół roku temu. Mam automatyczne światła drogowe, adaptacyjne (wycinanie pojazdów), są skrętne (podążają za zakrętem) - wiele wskazuje, że są to Ledy...?! Pytanie pojawiło się dziś, kiedy szwagier kupował mondeo 2016 r, i zobaczylem że na lampach w tym mondeo jest napisane Ford Dynamic LED. U mnie nie ma takiego oznaczenia... Jak mogę to sprawdzić/potwierdzić jakie są to lampy?

W nawiązaniu jeszcze do postów powyżej potwierdzam, że swiatła drogowe nie są przesadnie mocne i nie sięgaja aż tak daleko, ale mimo wszystko światła są bardzo wygodne i komfortowe.
Incredibles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 12:12   #17
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 14:42   #18
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

Cytat:
Napisał foxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czołem drogim forumowiczom, mam spory problem z FDL w S-maxie (a to te same światła). Problem jest z adaptacyjnymi światłami długimi. Wszystko było ok od nowości, ale niestety strzeliłem sarenkę i prawy reflektor poszedł do wymiany. Niby wszystko w serwisie autoryzowanym ale ręce opadają. Long story short mam nowy reflektor, ale ustawienie wszystkiego przerasta mechaników z Forda (albo padł sterownik LED).....
Kolega FOxx ma rację; Ledowe światła w Maksiu czyli Ford Dynamic Led zawierają funkcję Adaptive Technology czyli automatyczne dostosowanie kształtu i zasięgu strumienia świetlengo do warunków otoczenia i kierunku jazdy - cytat z mojego zamówienia (salonowy S-Max 2.0 Ecoblue Titanium z 2018 roku); faktycznie sam byłem w szoku, że można jechać na długich światłach, poza miastem rzecz jasna i nie oślepiać kierowców zarówno tych jadących przede mną w tym samym kierunku jak i tych jadących z przeciwnej strony; jeśli ktoś się przypatrzy to dostrzeże, że te strumienie pracują niemal cały czas dostosowując się do drogi; praca długich świateł szczególnie dobrze widoczna jest w momencie kiedy auto, które jedzie z przeciwka nas mija, a za nim jest pusta droga, wtedy cała pionowa ściana światła przesuwa się ze strony lewej w prawą (tzn. załącza się w ustawieniu w lewo i przesuwa do prawej strony); kiedy na pasie jezdni znowu pojawi się kolejne auto, ściana światła schodzi w lewo, aż do wyłączenia i tak w koło Macieju... efekty świetlne podziwiałem bo z początku nie mogłem się nadziwić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tu jeszcze dodam fotkę z katalogu reklamującego S-Maxa - wersja katalogu: MY 2019 POL
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Ford Dynamic Led.jpg (85.8 KB, 63 wyświetleń)
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej

Ostatnio edytowane przez Jarri S-max ; 25-01-2021 o 15:07
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2021, 09:28   #19
wikt00r
ford::beginner
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 02-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK4 Titanium, wcześniej S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCI BITURBO 210KM
Rocznik: 2016
Postów: 49
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

Galaxy 2016 z Full led.
Długie właśnie mają różne obszary i potrafią przyciemnić wyłącznie jadący pojazd z naprzeciwka, a pozostałe obszary są nadal podświetlane długimi. Na tym ten bajer polega, że w opcji Auto możesz właściwie jechać cały czas na długich bez oślepiania innych.
Tutaj fajnie jest to pokazane
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez wikt00r ; 27-01-2021 o 09:31
wikt00r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2021, 09:35   #20
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

Cytat:
Napisał wikt00r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...w opcji Auto możesz właściwie jechać cały czas na długich bez oślepiania innych...
To działa tylko i wyłącznie na Auto i z włączonymi automatycznymi światłami drogowymi (kontrolka drogowych z literą A) - to ostatnie ustawiane jest w menu licznika.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.