Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2021, 11:44   #31
jdkozak
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-04-2010
Skąd: GOLENIÓW
Model: S-MAX MK2, EDGE
Silnik: 2,0 BiTurbo, 2,0 BiTurbo
Rocznik: 2017, 2017
Postów: 158
Domyślnie Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale

[QUOTE=tedi_k;3313538] ...Kwestię demontażu i wyjmowania podsufitki "sprytnie" Kolega przemilczał... [QUOTE]

A Kolega, że napisałem o : ... doświadczeniu, samozaparciu i przygotowaniu się do tematu ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie trzeba być blacharzem, aby tapicerkę zdemontować. Trzeba tylko wiedzieć jak to się robi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez jdkozak ; 24-01-2021 o 11:50
jdkozak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2021, 12:32   #32
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,022
Domyślnie Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale

Cytat:
Napisał jdkozak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..Nie trzeba być blacharzem, aby tapicerkę zdemontować. Trzeba tylko wiedzieć jak to się robi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle, że ja jestem praktykiem a nie teoretykiem...
Tu jest podsufitka w C-max Energi USA opuszczona do wymiany wystrzelonych kurtyn. Prawie dniówka roboty.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam dostęp do wszelkich workshop'ów i innych instrukcji montażu i demontażu. I z praktyki dobrze wiem, ze jak ktoś to robi po raz pierwszy, to instrukcje są niezbędne ale nijak nie gwarantują "braku strat w sprzęcie".

BTW - nie ma co zachwalać "jakie to wykonalne dla przygotowanego" - wystarczy sporządzić porządną fotorelację z rzeczowym a nie "marketingowym" opisem.

Czekamy z niecierpliwością na ową fotorelację z montażu ANC w S-max MK2...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2021, 13:29   #33
jdkozak
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-04-2010
Skąd: GOLENIÓW
Model: S-MAX MK2, EDGE
Silnik: 2,0 BiTurbo, 2,0 BiTurbo
Rocznik: 2017, 2017
Postów: 158
Domyślnie Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Tyle, że ja jestem praktykiem a nie teoretykiem...
A niby skąd szanowny Kolega wywnioskował, że jestem tylko teoretykiem?
Nikt Koledze jego praktyki nie zabiera, dlatego warto by było nie oceniać praktyki innych. Jest to taki dobry zwyczaj.
To ile tych podsufitek Kolega zdemontował i zamontował mikrofonów?

Ostatnio edytowane przez jdkozak ; 24-01-2021 o 13:36
jdkozak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2021, 17:23   #34
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,022
Domyślnie Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale

Cytat:
Napisał jdkozak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jestem tylko teoretykiem?
...
Kolega cały czas nie rozumie sensu tej dyskusji.
No to ŁOPATOLOGICZNIE - NIE CHODZI O KOLEGĘ, TYLKO O TYCH CO TU PYTAJĄ O DOŁOŻENIE ANCGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To do nich jest pisane "mierzcie zamiary wedle sił swoich" oraz "nie słuchajcie mędrców, co mówią Wam, że to łatwizna".
Czy teraz wreszcie dotarło?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy Kolega jest praktykiem od tuzina podsufitem - to dla mnie "ryba"...
Natomiast ciągłe wymądrzanie się, że to "prościzna" - w sytuacji gdy wiem, że tak nie jest - to już nie jest dla mnie obojętne. EOT.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2021, 17:56   #35
jdkozak
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-04-2010
Skąd: GOLENIÓW
Model: S-MAX MK2, EDGE
Silnik: 2,0 BiTurbo, 2,0 BiTurbo
Rocznik: 2017, 2017
Postów: 158
Domyślnie Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... NIE CHODZI O KOLEGĘ, TYLKO O TYCH CO TU PYTAJĄ O DOŁOŻENIE ANC ...
I tego się trzymajmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jdkozak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2021, 08:16   #36
jdkozak
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-04-2010
Skąd: GOLENIÓW
Model: S-MAX MK2, EDGE
Silnik: 2,0 BiTurbo, 2,0 BiTurbo
Rocznik: 2017, 2017
Postów: 158
Domyślnie Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Czekamy z niecierpliwością na ową fotorelację z montażu ANC w S-max MK2...
Podsufitka zdemontowana samodzielnie (jednoosobowo) w 45 minut (a robiłem to pierwszy raz w życiu, tzn. pierwszy raz demontowałem podsufitkę bo zdejmowanie tapicerek drzwi, bagażnika czy innych elementów parę razy mi się zdarzyło), bez demontażu osłon słupków B (zostały poluzowane i opuszczone w dół, przydały się jako podtrzymanie podsufitki podczas demontażu) i boczków bagażnika (osłony słupków C dało się zdemontować przez odchylenie boczków).
Wiązki dołożone, a montaż nie był tak bardzo "upierdliwy" mimo tylko opuszczenia a nie wyjmowania podsufitki.
Do założenia potrzebna była już pomoc. Ale mam pomysł na samodzielny montaż, przetestuję go jak będę dokładał mikrofony, na które czekam. Przez Brexit był kłopot z dostawą, ale już są w Polsce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Przy okazji doszło wygłuszenie dachu.
Straty: 0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

cdn ...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez jdkozak ; 26-01-2021 o 10:50
jdkozak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2021, 10:40   #37
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale

Tak obrazowo - w których miejscach są mikrofony i czy są widoczne po montażu (dziury/kratki w podsufitce) ?
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2021, 10:48   #38
jdkozak
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-04-2010
Skąd: GOLENIÓW
Model: S-MAX MK2, EDGE
Silnik: 2,0 BiTurbo, 2,0 BiTurbo
Rocznik: 2017, 2017
Postów: 158
Domyślnie Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale

Cytat:
Napisał Kayu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... w których miejscach są mikrofony i czy są widoczne po montażu (dziury/kratki w podsufitce) ?
Mikrofony są 3, po jednym na wysokości głowy kierowcy i pasażera oraz jeden z tyłu na środku na wysokości drugiego rzędu.

W miejscach montażu mikrofonów są zaślepki (kratki).
jdkozak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2021, 11:06   #39
jarcik
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-08-2017
Skąd: Toruń
Model: Ford SMAX
Silnik: 180HP,Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 76
Domyślnie Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale

Cytat:
Napisał Kayu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak obrazowo - w których miejscach są mikrofony i czy są widoczne po montażu (dziury/kratki w podsufitce) ?
Tu jest lokalizacja(na czerwono) plus zaślepki do podsufitki na mikrofony
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jarcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2021, 19:45   #40
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: Activ noice Control - opcja z wersji vignale

Panowie jak mam to ANC i nie jestem przekonany, że to aż tak warte zachodu, ale jestem ciekawy jakie będą Wasze odczucia po dołożeniu... ;-)
Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.