Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2011, 12:40   #1
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie światła mijania - za nisko czy złudzenie

Szanowni - zanim podjadę do ASO zapytam

Pierwszy raz mam okazję prowadzić samochód w którym siedzi się tak wysoko w stosunku do standardowych "niziołków"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Służbowo jeżdżę Laguną a prywatnie eSiem i po przesiadce z jednego do drugiego mam wrażenie że bliżej świecą światła mijania w Smaxie - w obu samochodach mam xenony.

Pytanie czy to złudzenie, bo siedzi się wyżej ? Czy mieliście takie same spostrzeżenia czy jechać do ASO.

Pozdro

anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 13:00   #2
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: światła mijania - za nisko czy złudzenie

W moim też mi się wydawało, że ksenony świecą za blisko i podniosłem co nieco śrubokrętem w garażu przy ścianie (tylna śruba).
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 22:22   #3
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: światła mijania - za nisko czy złudzenie

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim też mi się wydawało, że ksenony świecą za blisko i podniosłem co nieco śrubokrętem w garażu przy ścianie
To teraz wiem, czemu niektórzy oryginalnymi ksenonami oślepiają nie dość, że mocne światło to jeszcze po oczach wali

Cytat:
Napisał anwod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie czy to złudzenie, bo siedzi się wyżej ?
Pojedź kolego do serwisu i niech Ci sprawdzą ewentualnie ustawią jak należy, bo nie wystarczy żebyś Ty tylko dobrze widział drogę, bo ten z przeciwka też musi ją widzieć jak podniesiesz za wysoko i będziesz oślepiał to skutki mogą być potem opłakane – ten z przeciwka znajdzie się na środku drogi a ty gdzie?
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 22:27   #4
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: światła mijania - za nisko czy złudzenie

Nie za wcześnie na wyroki?
Po podniesieniu w trasie 700km nikt nie mrygał z przeciwka
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2011, 00:04   #5
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: światła mijania - za nisko czy złudzenie

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie za wcześnie na wyroki?
A co tam lepiej podnieść i nie liczyć się z innymi.

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po podniesieniu w trasie 700km nikt nie mrygał z przeciwka
A czy Ty każdemu, co z przeciwka jedzie mrugasz, że ma za wysoko światła wątpię a co dziesiąty tak jedzie i ma przynajmniej jedno oko w górze.

Od ustawiania świateł są przyrządy a nie na oko!
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2011, 07:39   #6
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: światła mijania - za nisko czy złudzenie

Mówisz tak, jakbyś z każdą śrubką jeździł do aso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bez przesady
Jeśli robisz drobną korektę w górę (drobną a nie 10 obrotów!) to nikogo nie masz prawa oślepiać. Wiele razy z poprzednią bryką byłem na ustawianiu świateł na przyrządach, kilka z nich skończyło się brakiem jakiejkolwiek regulacji, bo wg przyrządów było "w normie". A ja nadal niewiele widziałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma zatem co podnosić krzyku, bo drobne regulacje jeszcze nikomu nie zaszkodziły, a widoczność musi być co najmniej minimalna, zwłaszcza z prawej strony (mam małego hopla na tym punkcie odkąd facet jadący przede mną zahaczył nieoświetlonego rowerzystę), nawet jadąc 40km/h musisz cokolwiek widzieć.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2011, 08:03   #7
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: światła mijania - za nisko czy złudzenie

Ja tam przy ksenonach na pewno nie będę kręcił, jest w końcu elektronika za to odpowiedzialna, trzymająca ''jak ma być''. Moje świecą normalnie, czyli chyba nisko, dokładnie widać granicę światła na poprzedzającym aucie, wiem że nikogo nie oślepiam.
Podnoszenie świateł mijania to lekceważenie innych kierujących, i tyle, co tu pisać jakieś teorie na usprawiedliwienie.
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2011, 10:55   #8
pman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: światła mijania - za nisko czy złudzenie

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim też mi się wydawało, że ksenony świecą za blisko i podniosłem co nieco śrubokrętem w garażu przy ścianie (tylna śruba).
A co na to "autowypoziomowywacz"? Nie wyczuje takiej zmiany i faktycznie podniesione jest światło? Czy może reflektor jest podniesiony, ale układ i tak "poziomuje" do ustalonego poziomu?

To pierwsze xenony w miom życiu, jakich używam i szczerze mówiąc przez ten ich krótki zasięg jestem nimi załamany. Generalnie xenony chwalone, a tu u zonk...
pman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2011, 11:45   #9
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: światła mijania - za nisko czy złudzenie

Zadaniem autopoziomowania jest utrzymanie poziomu wcześniej ustawionego regulatorem.
Nic nie dotykaj (bo zostaniesz osądzony od czci i wiary Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Na poważnie - jedź najpierw do fachowca/ASO, dopiero jak to nie da efektu możesz lekko podnieść, ale naprawdę lekko by nie oślepiac innych (zmiana np 1cm wyżej na ścianie w odległości ok 1m da już spore zwiększenie zasięgu, lepiej zacznij od 0,5cm).

A ja nie mam zamiaru się usprawiedliwiać, bo nic złego nie zrobiłem. Wnerwia mnie jak ktoś z przeciwka wali po oczach i do czegoś takiego ze swojej strony też nie dopuszczę. Co nie znaczy, że nie wolno mi dotknąć regulatora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2011, 17:24   #10
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: światła mijania - za nisko czy złudzenie

Namawiasz kogoś do regulacji, których nie powinien robić i twierdzisz, że nic złego nie robisz to nie fotel, że może ustawić sobie go jak się chce.

Tłumaczy się Tobie a Ty i tak swoje, że to, co robisz jest dobre.

Xenon na suchej nawierzchni nie będzie oślepiał podniesiony delikatnie, ale na mokrej i w deszcz takie delikatne podniesienie może być już bardzo oślepiające.

Kolega ma zbyt krótkie światła to niech pojedzie na warsztat sprawdzą i ewentualnie wyregulują a nie sam będzie kombinował może ma dobrze a Ty karzesz mu podnieść i zacznie wtedy oślepiać.

Ostatnio edytowane przez galo ; 07-12-2011 o 17:27
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.