Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2017, 12:45   #1
Remekw
ford::beginner
 
Imię: Remek
Zarejestrowany: 30-11-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo Mk IV
Silnik: 1.6 T Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 13
Domyślnie Jaki wybór za 70 tys. zł?

Witam,

Chciałbym kupić w miarę nowe (max 2 letnie) auto rodzinne z sinikiem benzynowym. Budżet ok. 70 tys.zł. Najbardziej pasuje mi albo Mondeo albo Octavia (liftbacki).Co bardziej polecacie.

Octavia
- 1 roczny egzemplarz
- silnik TSI 1.4 (150 KM) - dynamiczny (8.1 a do 100 km/h) o małym spalaniu
- najbogatsze wyposażenie (Style z pakietem Amazing) - w tym m.in. bixenony, doświetlanie zakrętów, LEDy z tyłu, 17 calowe alufelgi
- największa przestrzeń w środku i bagażnik w swojej klasie - porownywalne do klasy średniej

Mondeo
- 2 letni egzemplarz
- podstawowy silnik 1.5 EB (160 KM) o gorszej dynamice i spalaniu niż w Octavii oraz podstawowa wersja wyposażenia
- ograniczona przestrzeń z tyłu
- za to podobno komfort jazdy (prowadzenie) lepszy niż w Octavii

Co byście wybrali mając taką alternatywę.Macie jakieś doświadczenia z ich porównań?

Remekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 13:01   #2
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki wybór za 70 tys. zł?

Zobacz tu...ale nie wiem czy dasz radę (363 strony).
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 13:06   #3
mookie
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 07-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2 HB
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: Jaki wybór za 70 tys. zł?

Przejechałbym się jednym i drugim i określił swoje priorytety. EB bardziej przemawia do mnie niż TSI który wciąż nie został pozbawiony wad, a różnica w dynamice/oszczędności jest niewielka i poniekąd jest skutkiem różnicy mas (1400 vs 1250).
mookie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 13:25   #4
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: Jaki wybór za 70 tys. zł?

za 70 tysi to możesz już przebierać nawet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na twoim miejscu przy zakupie jakby nie patrzeć za sporą kwotę umówiłbym się na jazdy tymi samochodami w międzyczasie poszukiwań informacji w internecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

moze superb? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 13:42   #5
mookie
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 07-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2 HB
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: Jaki wybór za 70 tys. zł?

Cytat:
Napisał Martingg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moze superb? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciężko będzie superba wyrwać za 70 tys. Chyba że z podstawową jednostką 1.4 125km a to już trochę za słaby silnik.
mookie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 13:44   #6
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Jaki wybór za 70 tys. zł?

znasz opinie o TSI ? ja bym nie kupił
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 14:25   #7
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Jaki wybór za 70 tys. zł?

Cytat:
Napisał Remekw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
największa przestrzeń w środku i bagażnik w swojej klasie
co pod tym rozumiesz ? w klasie kompaktów - to się zgodzę
fakt nie siedziałem w najnowszej wersji Octavi ale suche wymiary - rozstaw osi - 2686 mm
a mondeo - 2850 mm - w/g mnie - mondeo bardziej przestronne

Cytat:
Napisał Remekw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- ograniczona przestrzeń z tyłu
w mondeo ? - tu bym się nie zgodził

poza tym Octavia - to jest tylko bardziej rozrośnięty i napompowany kompakt
jeżeli już to brać do porównania Superba
najważniejsze to jazdy testowe , wtedy sam ocenisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 15:28   #8
Remekw
ford::beginner
 
Imię: Remek
Zarejestrowany: 30-11-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo Mk IV
Silnik: 1.6 T Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 13
Domyślnie Odp: Jaki wybór za 70 tys. zł?

Cytat:
Napisał Martingg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moze superb? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie widziałem Superba w najnowszej budzie w tej cenie.Jest Superb w poprzedniej budzie ale ze starym silnikiem TSI 1.8 160 KM ,ktory brał olej.

Bump:
Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znasz opinie o TSI ? ja bym nie kupił
Opinie o TSI wynikaja z poprzednich wersji tego silnika (łańcuch rozrządu oraz olej).W nowych TSI jest już pasek rozrządu i nie słyszałem o awariach lub braniu oleju w tym silniku.

Bump:
Cytat:
Napisał Usefull Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co pod tym rozumiesz ? w klasie kompaktów - to się zgodzę
fakt nie siedziałem w najnowszej wersji Octavi ale suche wymiary - rozstaw osi - 2686 mm
a mondeo - 2850 mm - w/g mnie - mondeo bardziej przestronne



w mondeo ? - tu bym się nie zgodził

poza tym Octavia - to jest tylko bardziej rozrośnięty i napompowany kompakt
jeżeli już to brać do porównania Superba
najważniejsze to jazdy testowe , wtedy sam ocenisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siedziałem w Octavii i Nowym Mondeo.O ile z przodu Mondeo może ma ciut więcej przestrzeni, o tyle z tyłu nie. Po ustawieniu fotela kierowcy pod siebie (186 cm wzrostu) i zajęciu miejsca z tyłu, to w Octavii miałem więcej miejsca na mogli i noad głową (w Mondeo prawie dotykalem głową podsufitki). Wydaje mi się ze wynika to z odmiennej stylistyki obu pojazdów.Octavia jest wszędzie napompowana, dzięki temu ma dużo miejsca zwłaszcza z tyłu.Przez to jej sylwetka jest mało dynamiczna, taką kwadratowa. Odwrotnie w Mondeo - sylwetka jest dynamiczna i spłaszczona przez co dach szybciej opada z tyłu (prawie tak jak w Insigni,ktora przed ten dach jest bardzo ciasną z tyłu).

Co więc byście wybrali?

W Mondeo tylko siedziałem - nie jechałem nim. Ale jeśli silnik jest taki jak w przestronniejszym Mk4 (1.6 EB 160 KM) to jest mniej dynamiczny niż 1.4 TSI w Octavii
Remekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 19:58   #9
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki wybór za 70 tys. zł?

Cytat:
Napisał mookie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest skutkiem różnicy mas (1400 vs 1250).
Mondeo MK5 kombi 1.5EB 160KM M6 waży 1504kg w golasie.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 20:59   #10
Remekw
ford::beginner
 
Imię: Remek
Zarejestrowany: 30-11-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo Mk IV
Silnik: 1.6 T Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 13
Domyślnie Odp: Jaki wybór za 70 tys. zł?

Z zewnątrz nawet gołe Mondeo wygląda "szlachetniej" niż "wypasiona" Octavia, właśnie przez większe gabaryty i bardziej wysmukłą linię nadwozia. Z drugiej strony bardziej praktyczna jest Octavia.A za 70 tys. mogę mieć młodszą i lepiej wyposażoną niż Mondeo. Stąd moje pytanie co byście wybrali.
Remekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.