Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2020, 11:49   #1
Qatooo83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2020
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 0
Domyślnie Na co zawracać uwagę przy kupnie Focusa MK2

Witam,
moja dziewczyna interesuję się zakupem Forda Focusa MK2 2009r. Chciałbym zapytać na co zwracać uwagę przy zakupie takiego samochodu? Z tego co czytałem to dobrym silnikiem będzie 1.6 TDCI 109km - czy te silniki faktycznie są względnie bezawaryjne ?
Dzwoniąc pod jedno z ogłoszeń Pan powiedział, że klapa bagażnika była malowana ponieważ zaczynała rdzewieć i że to taka bolączka Fordów MK2 - czy to prawda ?

Proszę również o wszelkie pomocne informacje na temat takiego forda - na co zwracać uwagę, na wady fabryczne, jakich silników/wersji się wystrzegać. Z góry dziękuję za pomoc

Qatooo83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2020, 11:54   #2
TTrex
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-05-2020
Skąd: Mazowieckie
Model: Foka
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 190
Domyślnie Odp: Na co zawracać uwagę przy kupnie

Dla kobiety benzyna mniej problemów tańszy serwis.
TTrex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2020, 12:13   #3
Qatooo83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2020
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 0
Domyślnie Odp: Na co zawracać uwagę przy kupnie Focusa MK2

Benzyna średnio wchodzi w grę. Dojazd do pracy zajmuje 35km w jedną stronę praktycznie cały czas jadac trasą. Myśleliśmy o benzyna+lpg ale czytałem że silniki forda nie przepadają za gazem, chyba że włoskie bo tam były focusy fabryczne z gazem ale mogę się mylić
Qatooo83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2020, 12:39   #4
TTrex
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-05-2020
Skąd: Mazowieckie
Model: Foka
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 190
Domyślnie Odp: Na co zawracać uwagę przy kupnie Focusa MK2

1.6 pb zetec znosi gaz ale trzeba dbać o luzy RĘCZNE zaworowe. Gaz to pozorna oszczędność na stacji paliw, część i tak wydany u mechanika.

Sek w tym że o diesla trzeba umieć dbać bardziej niz o benzyne, benzyna szybciej obawia usterki i serwis tańszy sporo! Idzie zima znaczy bardziej problemowe odpalenie. Popatrz dział typowe problemy ile tam tematów z dtci.

Głupota jest kupić auto z gazem (nie z pewnej ręki która dbała o silnik) to już proszenie się o problemy. To tyle od mnie.
TTrex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2020, 13:15   #5
Qatooo83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2020
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 0
Domyślnie Odp: Na co zawracać uwagę przy kupnie Focusa MK2

No tak, dlatego skłaniam się do 1.6 disla, A auto myślę 80% poruszać się będzie po trasie i chciałbym dowiedzieć się czegoś o tym silniku czy to dobry wybór czy może jakiś inny dislowski byłby lepszy? W jednym ogłoszeniu Pan pisał że wymieniał dwumasę w połowie 2018r. (Z tego co wiem to również bolączka forda) i tu też pytanie czy jeśli faktycznie dwumasa wymieniona była w połowie 2018r. To należy się spodziewać niedługo kolejnej ? Zaznaczam że auto będzie przez nas użytkowane głównie na trasie z prędkościami 100-120km/h. I jeszcze jedno pytanie czy w tym silniku 1.6 tdci jest dpf?
Qatooo83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2020, 15:49   #6
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Na co zawracać uwagę przy kupnie Focusa MK2

Ten silnik jest świetny ale dość długo się rozgrzewa (zimą w trasie to może być nawet 5-10 km), dlatego warto spojrzeć czy jest na wyposażeniiu grzałka elektryczna PTC. W razie czego można dość łatwo i tanio dołożyć, zdecydowanie lepszy jest komfort termiczny zimą (a także wiosną i jesienią) bo w sumie zaraz po ruszeniu z nawiewów leci już ciepłe powietrze. Przy 100-120km/h Focus z 1.6 TDCI pali około 5 litrów ropy, także ekonomicznie też jest świetny.
Jeśli nie zależy Wam na dodatkowych koniach, można też szukać wersji 90KM. Turbina o stałej geometrii (tańsza w zakupie jakby były z nią problemy). Oczywiście dla niektórych te 19KM będzie robiło różnicę, ale jak dziewczyna jeździ spokojnie to nawet nie zauważy. Dwumasa pada zależnie od tego jak kto gniecie ten samochód. Jak się nie startuje z piskiem spod świateł a jednocześnie nie schodzi poniżej 1500 obrotów i nie dusi "od dołu", to naprawdę potrafi długo przejeździć, jeśli dobrze kojarzę, były i przebiegi na forum prawie pod 300 tys. km z fabryczną dwumasą.
Co do DPF zależy od sztuki. Były takie z DPF, były takie bez, były z DPF suchym z rynku zachodniego (nie trzeba dolewać płynu); u nas suche DPF to końcówka produkcji, przełom 2010 i 2011. Można je rozpoznać po emisji spalin w normie Euro 5 (pozostałe wersje mają Euro 4).

Co do rdzewienia klapy - pierwsze słyszę. Raczej nadkola, progi - ale w wersjach po lifcie jakby mniej tej rdzy. Ja mam ponad 200 tys. nakulane i jakoś jej nie widzę. Samochodu nie garażuję, więc może to to?

Ostatnio edytowane przez hindus ; 08-11-2020 o 15:53
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2020, 06:47   #7
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Na co zawracać uwagę przy kupnie Focusa MK2

Klapa może rdzewieć przy listwie ozdobnej, ja tak miałem :>
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.