Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2019, 13:49   #51
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

U mnie to było siedzisko tylnej kanapy, po stronie pasażera.

__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 13:59   #52
micky13
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 08-06-2018
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2017
Postów: 50
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Kurczę ja nie wiem o czym wy piszecie a ja mam wersję z USA gdzie nie przekładają się tak do jakości jak w EU. Owszem są jakieś niedoróbki ale nie takie i nie tyle.
Trochę odetchnąłem z ulgą ...
micky13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 18:42   #53
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Witam, mam Edga od grudnia 2017 , przejechane dotychczas 42 tyś km i z usterek wcześniej wymienionych (nowe zawsze pogrubione)
1. GPS - częściej nie mam sygnału niż mam - naprawione
2. Bluetooth - jak wybieram rozmowy z ekranu Sync3 to jest ok. ale jak wybieram z telefonu, to po każdym połączeniu muszę wyłączyć i włączyć bluetooth bo inaczej kolejna rozmowa nie będzie prowadzona przez zestaw głośnomówiący. Coś jakby się zawieszało, mam ikonę rozmowa prywatna czy coś takiego i dźwięk jest tylko przez telefon, a nie zestaw. – podobno wina telefonu mimo że jest wypisany jako kompatybilny
3. Wycieraczki - jak włączam spryskiwacze to słychać wyraźne uderzenie o plastik w pozycji zerowej. sprawdziłem i w pozycji 0 jedna opiera się o plastik na podszybiu a druga opiera się na pierwszej wycieraczce. co przy włączeniu spryskiwaczy daje efekt uderzania wycieraczkami o plastik. W aucie za tą cenę trochę to dziwne – wyregulowali wycieraczki i jest ok.
4. światła dekoracyjne w klamkach, żyją własnym życiem, raz mają kolor taki jak wybrałem, by za chwile któreś z drzwi świeci na czerwono. raz drzwi pasażera przód, raz tył prawy, tył lewy ... – po wgraniu nowego softu jest ok
5. komputer sam się przestawił na język angielski – podobno przez słaby akumulator, chociaż nigdy nie miałem problemu z uruchomieniem auta
6. jadę sobie na tempomacie 70km/h kasuje średnią prędkość i moim oczom ukazuje się 66,6km/h, wiem że wszystkie liczniki samochodów przekłamują, ale w dotychczas użytkowanym aucie średnia prędkość była wyliczana z tego co na liczniku, a w fordzie średnia jest wyliczana chyba realna ?!
7. Klima zaczęła grzać zamiast chłodzić – wgrali nowy soft i na razie jest ok
8. lusterko boczne kierowcy, samo się przestawia – wgrali nowy soft i dalej to samo, po długim oczekiwaniu mam nowe lusterko, wygląda że usterka naprawiona
9. uszczelka gumowa z tylnych prawych drzwi (ta na nadkolu) odeszła – wymieniona na nową
10. coś niemiłosiernie tłucze się pod podwoziem - naprawione
11. uszczelka gumowa tylnych lewych drzwi na nadkolu odchodzi - wymieniona na nową
dostałem informację że gniją jakieś spinki, dziwne w półrocznym samochodzie?
12. Radio DAB+ żyje własnym życiem, raz gra zarąbiście a raz brak basów i trebli, usterka zgłoszona w ASO czekam na wizytę serwis dalej walczy z radiem,póki co brak efektów
13. Mam nową kierownicę, stara się zaczeła łuszczyć !?
14. Wygłuszali boczek prawych przednich drzwi, strasznie trzeszczało z okolic głośnika wysokotonowego
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 19:03   #54
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

mój Edge 2.0 210 (żony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )w lutym skończy 2 lata, do teraz 37kkm i zero usterek!!
jedyna wizyta w ASO poza przeglądami, to jakaś akcja serwisowa na mocowanie koła sprężarki klimatyzacji (wymienili całą na nową) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...zapomniał bym, seryjne klocki z przodu, skończyły się po 22kkm, ale żona ma mega ciężką nogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. klocki zmieniłem sam, na EBC, teraz po 15kkm nie widać prawie zużycia
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2019, 08:28   #55
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał przemek_sos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast moim zdaniem ciut za głośno działa sprężarka klimatyzacji - przy włączonej słychać lekki świst
Czy komuś jeszcze ta klimatyzacja głośno działa? U mnie jest podobnie tzn. jak włączę klimę od razu słyszę jakby z głębi oddychał Vader z Gwiezdnych Wojen. Co może być przyczyną?
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2019, 08:46   #56
makarena2008
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-08-2018
Model: Edge
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 33
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał danwit2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy komuś jeszcze ta klimatyzacja głośno działa? U mnie jest podobnie tzn. jak włączę klimę od razu słyszę jakby z głębi oddychał Vader z Gwiezdnych Wojen. Co może być przyczyną?
Mało czynnika w układzie.
Tylko nie piszcie, że to nie ma nic do rzeczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak uzupełniłem czynnik chłodzący (tylko w innym aucie) to problem w dziwnej głośnej pracy układu klimy ustąpił.
makarena2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2019, 09:39   #57
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

być może i masz rację - w zasadzie sprawdzałem czy czynnik jest - i jest ale ile go jest to tego nie wiem
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2019, 18:33   #58
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mój Edge 2.0 210 (żony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )w lutym skończy 2 lata, do teraz 37kkm i zero usterek!!
jedyna wizyta w ASO poza przeglądami, to jakaś akcja serwisowa na mocowanie koła sprężarki klimatyzacji (wymienili całą na nową) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...zapomniał bym, seryjne klocki z przodu, skończyły się po 22kkm, ale żona ma mega ciężką nogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. klocki zmieniłem sam, na EBC, teraz po 15kkm nie widać prawie zużycia
o tym zapomniałem, też mi wymieniali
klocki u mnie wytrzymały ponad 40 tyś, jestem świeżo po wymianie, ja dałem ferodo
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2019, 07:41   #59
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Witam, mam Edga od grudnia 2017 , przejechane dotychczas 48 tyś km i z usterek wcześniej wymienionych (nowe zawsze pogrubione)
1. GPS - częściej nie mam sygnału niż mam - naprawione
2. Bluetooth - jak wybieram rozmowy z ekranu Sync3 to jest ok. ale jak wybieram z telefonu, to po każdym połączeniu muszę wyłączyć i włączyć bluetooth bo inaczej kolejna rozmowa nie będzie prowadzona przez zestaw głośnomówiący. Coś jakby się zawieszało, mam ikonę rozmowa prywatna czy coś takiego i dźwięk jest tylko przez telefon, a nie zestaw. – podobno wina telefonu mimo że jest wypisany jako kompatybilny
3. Wycieraczki - jak włączam spryskiwacze to słychać wyraźne uderzenie o plastik w pozycji zerowej. sprawdziłem i w pozycji 0 jedna opiera się o plastik na podszybiu a druga opiera się na pierwszej wycieraczce. co przy włączeniu spryskiwaczy daje efekt uderzania wycieraczkami o plastik. W aucie za tą cenę trochę to dziwne – wyregulowali wycieraczki i jest ok.
4. światła dekoracyjne w klamkach, żyją własnym życiem, raz mają kolor taki jak wybrałem, by za chwile któreś z drzwi świeci na czerwono. raz drzwi pasażera przód, raz tył prawy, tył lewy ... – po wgraniu nowego softu jest ok
5. komputer sam się przestawił na język angielski – podobno przez słaby akumulator, chociaż nigdy nie miałem problemu z uruchomieniem auta
6. jadę sobie na tempomacie 70km/h kasuje średnią prędkość i moim oczom ukazuje się 66,6km/h, wiem że wszystkie liczniki samochodów przekłamują, ale w dotychczas użytkowanym aucie średnia prędkość była wyliczana z tego co na liczniku, a w fordzie średnia jest wyliczana chyba realna ?!
7. Klima zaczęła grzać zamiast chłodzić – wgrali nowy soft i na razie jest ok
8. lusterko boczne kierowcy, samo się przestawia – wgrali nowy soft i dalej to samo, po długim oczekiwaniu mam nowe lusterko, wygląda że usterka naprawiona
9. uszczelka gumowa z tylnych prawych drzwi (ta na nadkolu) odeszła – wymieniona na nową
10. coś niemiłosiernie tłucze się pod podwoziem - naprawione
11. uszczelka gumowa tylnych lewych drzwi na nadkolu odchodzi - wymieniona na nową
dostałem informację że gniją jakieś spinki, dziwne w półrocznym samochodzie?
12. Radio DAB+ żyje własnym życiem, raz gra zarąbiście a raz brak basów i trebli, usterka zgłoszona w ASO czekam na wizytę serwis dalej walczy z radiem,póki co brak efektów
13. Mam nową kierownicę, stara się zaczeła łuszczyć !?
14. Wygłuszali boczek prawych przednich drzwi, strasznie trzeszczało z okolic głośnika wysokotonowego dalej trzeszczy - zgłosimy ponownie
15. Światła Dynamic LED fiksują, wyświetla się komunikat o błędzię i światła świecą najniżej jak się da, oba skręcone w stronę osi drogi i do tego w ogóle nie da się włączyć długich. - zgłoszono do serwisu
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 12:47   #60
kasjopeja
ford::average
 
Avatar kasjopeja
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: mondeo mk3/mk4/kugaII/mk5/Edge St-Line
Silnik: 2.0 115/140/163/180/238
Rocznik: 2005/2008/2013/2016/2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał danwit2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy komuś jeszcze ta klimatyzacja głośno działa? U mnie jest podobnie tzn. jak włączę klimę od razu słyszę jakby z głębi oddychał Vader z Gwiezdnych Wojen. Co może być przyczyną?
Cześć.
Super porównanie do Vadera, faktycznie klima jest bardzo głośna na auto, nawet jak zamknę roletę w dachu, aby promienie słoneczne nie podnosiły temp. Jeżdżę na klimie też teraz i jest strasznie głośna na auto, tak że zmniejszam wiatrak.
kasjopeja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.