Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2018, 15:13   #1
Kemala
ford::amateur
 
Imię: Anika
Zarejestrowany: 24-10-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0L Duratorq-TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 6
Smile 2.0L Duratorq-TDCi odpalanie jak w toto lotku

Dzień dobry wszystkim kolegom i koleżankom zwłaszcza forda s-max`a :-)

Mam przyjemność jeździć moim Fordem od prawie 4 lat,
niestety od jakiegoś czasu pojawiły się problemy z odpalaniem,

szukałam pomocy wszędzie gdzie to możliwe, przeszukałam fora, ale nie znalazłam odpowiedzi, być może ktoś z Was jednak spotkał się z taką przypadłością.

A więc, auto czasem odpala za pierwszym, czasem za 3-cim, a czasem za 15-stym razem. W układzie paliwowym pojawiają się pęcherze powietrza, co podobno nie powinno, aż tak wpływać na odpalanie auta. Podjęliśmy więc działania:
1. wymiana akumulatora na nowy - klemy wyczyszczone, ładowanie w porządku - Bez efektu,
2. Rozrząd był wymieniony zgodnie z przejechanymi kilometrami -filtr oleju, filtr paliwa.
3. Wymiana pokrywy filtru paliwa - ze względu na pęcherze a czasem pusty wręcz wężyk - w serwisie powiedzieli, że to może być przyczyna. - bez efektu
4. Wymiana rozrusznika "na sprawny używany" - bez efektu
5. Zaślepiony EGR - bez efektu
6. Komputer podłączany kilka razy - bez błędów
7. Ze względu na pojawiające się nadal pęcherze założony zaworek na dopływie paliwa - pęcherzyki nadal się pojawiają, bez efektu.
8. może nie związane, ale dwumasa była wymieniana ok 80k km temu, zaraz po zakupie.

Obecnie doszły objawy takie jak:
W czasie kręcenia rozrusznikiem wyłącza się radio (kasuje sparowanie telefonu, tak jakby był odpięty aku, ale dane desce rozdzielczej nie kasują się),
zdarza się, że przy niektórym skutecznym odpaleniu autem strasznie zatelepie, jakby silnik chciał wyjść,
ostatnio 2-3 razy przygasł gdy ruszałam spod świateł (raz zgasł, ale odpalił za 1-szym razem),

cała sprawa zaczęła się od tego, że jako kobieta miałam wrażenie, że auto nieco zmieniło brzmienie.

Ponadto: spalanie bez zmian, silnik chodzi równo, auto fajnie się zbiera, wszystkie naprawy i zbieżności staram się robić na bieżąco.

Dostałam sugestie od mechaników:
sprawdzenie wtrysków - "bo może zalewa silnik"
sprawdzenie pompy - "może słabe ciśnienie" " to nie pompa, bo przecież w końcu Pani odpala"
regeneracja rozrusznika - "bo może za duży ma pobór prądu, jak jest zużyty"

Z góry dziękuję za każde dobre słowo.


Ostatnio edytowane przez Kemala ; 25-10-2018 o 11:20
Kemala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 16:19   #2
jeremi376
ford::average
 
Avatar jeremi376
 
Zarejestrowany: 24-12-2011
Model: ford s max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 51
Domyślnie Odp: 2.0L Duratorq-TDCi problemy z odpalaniem

Sprawdzałeś Świece żarowe czy są sprawne ??
Przewody zasilające od baku do filtra paliwa czy niema nieszczelności.
jeremi376 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 16:48   #3
Kemala
ford::amateur
 
Imię: Anika
Zarejestrowany: 24-10-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0L Duratorq-TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 6
Post Odp: 2.0L Duratorq-TDCi problemy z odpalaniem

Cytat:
Napisał jeremi376 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzałeś Świece żarowe czy są sprawne ??
Przewody zasilające od baku do filtra paliwa czy niema nieszczelności.
Świece żarowe - gaszę go po 15 km czy 40km i po dosłownie minucie nie chce odpalać, wydawało mi się, że są istotne przy zimnym silniku,
Mechanik twierdzi, że przewody są ok.

Ale lepiej dwa razy za dużo niż raz za mało sprawdzić :-) Dziękuje.
Kemala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 16:52   #4
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: 2.0L Duratorq-TDCi problemy z odpalaniem

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] odpowiedziałeś koleżance, więc należy użyć formy żeńskiej, mimo, że też jest kierowcą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do tych pęcherzy, to bardziej taka pianka, czy pęcherze/przerwy w przewodach paliwowych? Jeśli to drugie, ja bym się najpierw skupił na usunięciu zapowietrzania układu.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 17:14   #5
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: 2.0L Duratorq-TDCi problemy z odpalaniem

Przede wszystkim nalezy wyeliminowac powietrze w ukladzie paliwowym. Jezeli wciaz sa bable, to sie zapowietrza i kropka.

iIdac tropem dotychczasowych mechanikow, to dlaczego dotychczas nie wymieniono pokrywy bagaznika?

Zsililbym go z banki bez filtra, prosto na pompe. Odpalil. Zgasil na 15 minut i sprobowal odpalic ponownie. A nie wtryski! Ja pierd... zamast lbow maja juz dwumasy na karku te mechaniory.

Madla sie za duzo, a mysla za malo w tych szkolach.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 17:39   #6
Bernikle
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-03-2016
Model: S-max
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2006
Postów: 29
Domyślnie Odp: 2.0L Duratorq-TDCi problemy z odpalaniem

A zbiornik paliwa był czyszczony ?
Bernikle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 18:46   #7
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: 2.0L Duratorq-TDCi problemy z odpalaniem

Ano właśnie
Może pływak zawalony syfem
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 11:19   #8
Kemala
ford::amateur
 
Imię: Anika
Zarejestrowany: 24-10-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0L Duratorq-TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2.0L Duratorq-TDCi problemy z odpalaniem

Cytat:
Napisał woro_woro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pianka, czy pęcherze/przerwy w przewodach paliwowych?
Wcześniej były przerwy, po założeniu zaworka pojawiają się nadal pęcherzyki, ale mechanik stwierdził, że to normalne. Rozumiem teraz, że nie do końca. Piany nie widziałam w przewodach.

Dziś mam dobry dzień, od wczorajszego odpalania 15-nascie razy, już 4 razy odpalał za pierwszym razem, w tym dwa x "od kopa" i dwa x kilka sekund kręciłam.

Planujemy sobotę poświęcić na sprawdzenie wszelkich Waszych sugestii.

Bump:
Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ano właśnie
Może pływak zawalony syfem
Nie jeżdżę na oparach, jak widzę, że jest mało paliwa, to tankuję, na "znanych ogólnopolskich stacjach", za granicą też. Spalanie jest w normie, wskazania litrów również. Kiedyś w innym aucie miałam problem z pływakiem, ale nie widzę tu objawów, być może się mylę?

Bump:
Cytat:
Napisał Bernikle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A zbiornik paliwa był czyszczony ?
Nie był czyszczony, tylko wymiana elementów ekploatacyjnych typu filtry.

Bump:
Cytat:
Napisał muffintsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przede wszystkim nalezy wyeliminowac powietrze w ukladzie paliwowym. Jezeli wciaz sa bable, to sie zapowietrza i kropka.
(...)
Zsililbym go z banki bez filtra, prosto na pompe. Odpalil. Zgasil na 15 minut i sprobowal odpalic ponownie. A nie wtryski! Ja pierd... zamast lbow maja juz dwumasy na karku te mechaniory.
Ok, ale jaki wpływ miały by pęcherzyki, na to że przy odpalaniu ma tak zwiększony pobór "prądu"? Czy może to być wina pompy (pęcherzyki i pobór prądu)? Niestety auto jest nieprzewidywalne w odpalaniu. Ale po weekendzie dam znać czy to był dobry kierunek. Obecnie już niczego nie wykluczam.

Proszę wybaczyć za czasami laickie podejście, ale nie mam zmysłu technicznego, nie jestem też feministką, więc nie będę udawać, że wiem więcej niż jest naprawdę :-)
Kemala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 11:55   #9
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: 2.0L Duratorq-TDCi odpalanie jak w toto lotku

Chyba mechanik jest w stanie odpiac wezyk i sprawdzic jak paliwo dochodzi a nie zwalac caly bak...
Dziwny ten mechanik. Nie jest w stanie pojac, ze paliwo ma dochodzic a nie puszczac bable i pienic sie?
Zasilic jak wyzej z innego zrodla. Jak odpali to gdzies ciagnie nq lewo
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 11:57   #10
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: 2.0L Duratorq-TDCi odpalanie jak w toto lotku

Tylko pominac filtr paliwa. Na pompe wpiac sie z banki.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.