Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2019, 16:44   #331
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] -pisząc ze wybrałeś ze względu na stabilność, sugerujesz że inne są mniej stabilne, dodajesz do tego, że głowica jest solidniejsza. Padło pytanie na jakiejś podstawie twierdzisz, że platforma od Thule jest mniej solidna i nie odpowiedziałeś.
Twój post brzmi jak reklama produktu, lub zaklinanie rzeczywistości - musi hyc najlepsze bo ja kupiłem. Być może dobrego. Ale osobiście jak coś reklamuje się przez negatywne porównania (bo inni robią gorzej) to mnie raczej zniechęca, wiec efekt reklamy jest ujemny.
Klamka zamykająca w Thule chodzi bardzo ciężko i w platformach i w mniejszych uchwytach (np x-press), ale właśnie to gwarantuje solidne zamontowanie na haku. Po odrobinie wprawy zamyka sie to płynnie jedną ręką. Nie znam nikogo komu by się coś połamało, a znam sporo osób które maja takie uchwyty/platformy od lat.

BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2019, 18:10   #332
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

Cytat:
Napisał freex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przeraziły mnie oferty sprzedaży platform z połamaną plastikową dźwignia do zaciskania na haku.
możesz wrzucić linka do jakiejś przykładowej oferty?
Cytat:
Napisał woro_woro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak taki składany bagażnik może być stabilniejszy od zwartej konstrukcji jednobryłowej.
Thule też ma podobną platformę w swojej ofercie. Nawet się kiedyś zastanawiałem nad zakupem, ale była droższa i - o ile dobrze pamiętam - bez możliwości rozbudowy do 4 rowerów.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2019, 19:28   #333
freex
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2010
Skąd: Brzeg
Model: Mercury Villager
Silnik: vg30
Rocznik: 1994
Postów: 3
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
możesz wrzucić linka do jakiejś przykładowej oferty?Thule też ma podobną platformę w swojej ofercie. Nawet się kiedyś zastanawiałem nad zakupem, ale była droższa i - o ile dobrze pamiętam - bez możliwości rozbudowy do 4 rowerów.
oferta:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Były jeszcze 2 inne uszkodzone w taki sam sposob na olx tylko model 926. Niestety nie mogę znaleźć archiwum olx. Było to ok 1,5-2 miesiące temu. Wcześniejszych nie oglądałem gdyż jeszcze wtedy nie szukałem platformy, a dowiedziałem się od człowieka który handluje platformami że to dosyć częsta przypadłość. Dlatego wybrałem eufaba. Nie handluję platformami i jak widać handlowiec ze mnie kiepski! Chciałem tylko doradzić gdyż dość dogłębnie zbadałem temat, zmysł techniczny posiadam nie najgorszy i Wg mojej opinii ten eufab jest na prawdę solidny i bardzo dobrze przemyślany. Kto będzie chciał skorzystać z mojego doświadczenia w tym temacie to bardzo proszę, kto nie chce może sam zbadać temat, służę pomocą jak i zapraszam do mnie na kawe/herbate aby sobie przymierzyć i ocenić jakość tego eufaba.

Oczywiście jest thule składany, bodajże model Easy Fold, ale cena już wyrywa z butów, ok 3000zł.

Pozdrawiam serdecznie!

Bump:
Cytat:
Napisał BrunoJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] -pisząc ze wybrałeś ze względu na stabilność, sugerujesz że inne są mniej stabilne, dodajesz do tego, że głowica jest solidniejsza. Padło pytanie na jakiejś podstawie twierdzisz, że platforma od Thule jest mniej solidna i nie odpowiedziałeś.
Chodzi mi właśnie o tą plastikową rączkę do zaciskania na haku. W eufabie są 2 odlewy które jak zaciśniesz metalową rączką to jest nie do ruszenia, natomiast thule jest takie jakby "gąbczaste" przez tą plastikową rączkę i nie posiada takich odlewów tylko prasowaną blachę co wg mnie jest mniej solidne. Poza tym pałąk do którego przyczepia się rowery trzyma się w plastikowych "dynksach" skręcanych dość delikatnie do pałąka, w eufabie jest wszystko na sztywno i pospawane. Nie ma potrzeby składania pałąka gdyż otwierane są płozy pod koło. Możliwość składania dla mnie jest bardzo ważna, a aby kupić thule składane trzeba wydać 2x tyle a po organoleptycznych oględzinach jednego i drugiego nie stwierdziłem zasadności aby wybrać thule, nawet gdyby było w takiej samej cenie. W podobnej cenie thule 922/923 ma ładowność 51kg a eufab 60kg. Do tego jest składany co naprawdę bardzo się przydaje! Schowasz go do praktycznie każdego bagażnika jak walizkę. Eufab ma jeszcze rewelacyjny patent na montaż tablicy rejestracyjnej, dla mnie też to ważne ponieważ jeździ na różnych samochodach. Jak pisałem Wg mojej oceny jedyny minus w stosunku do thule tych droższych modeli to brak klamerki do napinania pasków przy mocowaniu kół.

Ostatnio edytowane przez freex ; 04-05-2019 o 20:13
freex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2019, 20:25   #334
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie. Rozumiem Twój wybór. I zgadzam się że - jak w przypadku wielu znanych firm - Thule każe sobie płacić za markę. Ale bez ściemy, bo robią naprawdę dobre sprzęty. To że coś nie jest "pancerne" nie oznacza jeszcze że jest niesolidne.
Ja pewnie jestem nieobiektywny, bo podświadomie skandynawskie ma u mnie fory ;-) Ale realia lokalne są takie, że ludzie używają tego na co ich stać, ale jeśli tylko ich stać to używają Thule...
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2019, 16:51   #335
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

Ciekawe spostrzeżenie o tym Thule.. analogicznie możnaby powiedzieć ze ludzie jeżdżą tym na co ich stać ale jakby było stać to by jeździli Mercedesami. Ale to nieprawda i niefajnie brzmi na forum Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2019, 13:38   #336
adadef
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-01-2013
Skąd: Łódź
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

Cześć. Dzięki lekturze tego forum wybrałem bagażnik na hak na mojego S-maxa. Ważne było aby bez nie blokował klapy. Kryterium była cena, mocowanie czterech rowerów bez dostawki i sposób przechowywania po podróży. Wybrałem PERUZZO 708/4 Pure Instinct. Zamówiłem go na amazonie. Z paczki wyjmuje się praktycznie gotowy do jazdy sprzęt. Musiałem tylko dokręcić mocowania - pałąki utrzymujące rowery. Fantastyczna cechą jest możliwość składania bagażnika. Składa się oświetlenie, podkładki pod koła i główny reling. Po zamocowaniu bagażnik nie zasłania klapy i trzyma się pewnie na haku. Bardzo łatwo się go odchyla nogą zdejmując blokadę która znajduje się pod rejestracją. Waga 4 rowerów idzie na bezpośredni na "klatę" i można bez problemu powolutku odchylić całość bez uderzenia o ziemie. Rowery mocuje się łatwo, pomocne są opaski zaciskowe na kołach. W tym najbliżej klapy dla bezpieczeństwa odkręciłem pedały. Do większego roweru są dodatkowe podkładki pod koła. Zastanawiająca jest funkcjonalność dodatkowych pasków, naciągów mocowanych do klapy. Początkowo nie założyłem ich bo bałem się uszkodzeń. W drodze powrotnej jednak zamocowałem naciągi i mam wrażenie że bagażnik mniej drgał. Jednak na autostradzie przy większej prędkości naciągi nie trzymały, możne trzeba je bardziej dogiąć albo zastosować opaskę na całą klapę. Pomimo tego że naciągi utrudniały zamykanie - trzeba do tego dwóch osób czułem się z nimi pewniej - przynajmniej na drodze lokalnej. Polecam ze względu na łatwy montaż, bezpieczny sposób odchylania rowerów i rewelacyjne składanie całego bagażnika. Mam nadzieje, że moim opisem pomogę w wyborze.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez adadef ; 08-05-2019 o 13:53 Powód: błędy i poprawki
adadef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2019, 13:51   #337
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

No to ja znowu swoje: jak platforma ma dodatkowe pasy do mocowania na klapie, to nie jest to platforma "na hak"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko "na hak i na klapę". Może sobie być uchylna, ale jak w trasie zapniesz te pasy, to już nic nie uchylisz i klapy nie otworzysz. Dla mnie sytuacja nieakceptowalna.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2019, 09:52   #338
adadef
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-01-2013
Skąd: Łódź
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

Nikt nie każe pasów zakładać, ja traktuje je raczej jako opcje i dodatkowe zabezpieczenie przed drganiami. Chcesz to nie używasz i tyle.

Ostatnio edytowane przez adadef ; 09-05-2019 o 11:34 Powód: ort.
adadef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2019, 10:24   #339
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

Cytat:
Napisał adadef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nikt nie karze pasów zakładać
Nikt nie każe, ale jak w drodze się coś stanie, to Ciebie za to ukarzą.

Z tej serii platform to chyba tylko (popraw mnie jeśli się mylę) wersja na 4 rowery ma mocowanie pasami do klapy, więc chyba jest coś na rzeczy ze stabilnością.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2019, 11:45   #340
adadef
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 17-01-2013
Skąd: Łódź
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

Właściwie trudno powiedzieć przed czym chronią te pasy. gdy je założyłem miałem wrażenie, że rowery mniej skakały na wybojach drogi lokalnej (góra dół). Z drugiej strony nie wiadomo jak klapa wytrzyma takie obciążenia... Jednak cztery rowery ważą swoje. I tu pytanie do użytkowników innych marek. Czy podczas jazdy z pełnym obciążeniem rowery zachowują się ultra stabilnie ?
adadef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.