Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2018, 10:56   #1631
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,004
Domyślnie Odp: Moduł świateł dziennych

no to ciekawa teoria Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

temat dotyczy mondeo mk4 i od niego reflektor wygląda tak (biksenon):

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

od lewej mamy - kierunkowskaz, długie H1, biksenon D1S, doświetlanie zakrętów

więc jaki jest problem z zrealizowaniem modułu SD-2 na tych długich H1?

Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 11:01   #1632
toms2092
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2018
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 102
Domyślnie Odp: Moduł świateł dziennych

co to ma wspólnego z tematem co piszecie? na co mi to potrzebne? co to wnosi do rozmowy? mam zwykłe H7.
toms2092 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 11:14   #1633
Bynek
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: Myślibórz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: Było 2004,2010,jest 2015
Postów: 55
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej jak zamontować?

Mój błąd długie H1. Podłączenie do żarówki świateł długich może powodować pracę przesłony od biksenona.
Bynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 11:22   #1634
toms2092
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2018
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 102
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej jak zamontować?

powie ktoś dokładnie co i jak zamontować ten moduł?
toms2092 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 11:27   #1635
Bynek
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: Myślibórz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: Było 2004,2010,jest 2015
Postów: 55
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej jak zamontować?

Napisałem Ci w miarę dokładnie. Jeśli masz z tym problem musisz poszukać jakiś kawałek chociaż elektryka samochodowego.
Bynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 20:38   #1636
rafijoza
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-09-2018
Skąd: Świętochłowice
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: , 2011
Postów: 2
Domyślnie Lampy do jazdy dziennej DRL

Cześć wszystkim. Mam na te chwilę 2 pytania co do lamp dziennych fabrycznych. Mam w tym miejscu atrapy i chciałbym takie ledy zamontować.

1. Jakie ledy wybrać gdyż na allegro są używane oryginały po ok. 250-300 zł, a nowe zamienniki po 500-600 zł. Są też jakieś za 9500, ale chyba ktoś ma coś z głową, żeby tyle kosztowały 2 lampy...

2. Podobno w moim aucie jest czujnik zmierzchu choć nie wiem jak to sprawdzić i teraz pytanie jak to sprawdzić i jeśli jest to lepiej zmienić również przełącznik świateł z trybem autem, czy po prostu zrobić na zero Ledy a ręcznie światła i tyle.
rafijoza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 18:40   #1637
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,521
Domyślnie Odp: Lampy do jazdy dziennej DRL

1. Ja bym brał oryginalne w dobrym stanie
2. Z tego co mi wiadomo czujnik zmierzchu jest razem z czujnikiem deszczu więc jak masz automatyczne wycieraczki i kostkę na szybie poniżej środkowego lusterka to masz ten czujnik. Niech ktoś mnie poprawi jeżeli się myle
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 21:58   #1638
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Lampy do jazdy dziennej DRL

Zamienniki mają problemy ze świeceniem że słabszą mocą jako postojówki. Migają wtedy. Bodajże firma TYC albo DEPO.
Bierz oryginały tylko aby nie były pęknięte bo szybko padną od wilgoci.

Jeśli masz czujnik zmierzchu to masz też włącznik świateł z trybem auto i automatyczne wycieraczki.
Szukaj czujnika za szybą nad lusterkiem.
Ale jeśli nie masz włącznika z AUTO to na 100% nie masz też czujnika.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 21:53   #1639
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Lampy do jazdy dziennej DRL

Dołącze sie do tematu, również planuje wymiane "zaślepek" na DLR-y led-owe.

1. Jak nie mialeś fabrycznie led-ów to prawdopodobnie bedziesz potrzebował jeszcze paru innych gadzetów, jak zlizgi do montażu oraz troche okablowania zeby to zadziałało, a to juz robi koszty.

Ja sobie zamówiłem takie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To są te same chinczyki co chodzą u nas na allegro po 400-500zł.
To mają być światła do jazdy dziennej, więc nie wymagał bym od nich wiele Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mają świetcić i pasować w oryginalne miejsce w zderzaku, więcej chyba nie potrzeba.
Podobno świecą bardzo podobnie do oryginałów, bo czemu miały by sie jakoś specialnie róznić, barwa światła jest zblizone do oryginału 6000 ~ 6700 k (zimny led)
Tutaj jest duży plus, bo to jest kompletny zestaw, podpinasz i działa, bez dodatkowych kombinacji jak dedykowana instalacja której może brakować itd.

Nie zależy mi również specialnie na tym, żeby te ledy świeciły jako postojówki, już je mam w lampach (halogen) - sprawdzają się wzorowo :F

2. Kwestia czujnika zmierzchu. W polifcie bez ledów jest tak, że po załączeniu zapłonu uruchamiają sie automatycznie światła mijania.

Z tego co znalazłem na tym forum, dołożenie oryginalnego czujnika to nie jest taka prosta sprawa, pomijając fakt, że cieżko go wogóle gdzieś dostać. Nikt tego nie demontuje? Za dobrze jest to przyklejone do szyby? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pogrzebałem i znalazłem takie moduł firmy Proxima, model KAWA-Z Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jest to moduł dedykowany do pojazdów ze światłami dziennymi LED.
Ktoś może miał styczność z tym produktem?
Wygląda to obiecująco jako zamiennik orginalnego czujnika. Co prawda funkcja uruchamiania świateł bez przełącznika jest troche dubluje, ale bardziej chodzi o sam czujnik zmierzchu.

BTW. Czy w sztukach z fabrycznym DLR-em zapalają sie również tylne światła pozycyjne?
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 14:37   #1640
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Lampy do jazdy dziennej DRL

Cytat:
Napisał sesser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo czemu miały by sie jakoś specialnie róznić
Cena/koszt/jakość/trwałość podzespołów. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie oszukujmy się, skoro coś jest tanie to gdzieś tnie się koszty. Ciekawe tylko gdzie.

Cytat:
Napisał sesser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cieżko go wogóle gdzieś dostać. Nikt tego nie demontuje? Za dobrze jest to przyklejone do szyby?
Jak tego szukasz jak nie znajdujesz? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pamiętaj, że jeśli chcesz to zrobić fabrycznie, to potrzebujesz jeszcze włącznika świateł z funkcją Auto, wiązki do czujnika oraz (chyba) moduł świateł HCM.
EDIT: Odnośnie modułu HCM wydaje mi się, że w MkIV wycieraczkami i automatycznymi światłami steruje BCMii a HCM jest chyba tylko do xenonów. Niech ktoś poprawi jak się mylę.

Cytat:
Napisał sesser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW. Czy w sztukach z fabrycznym DLR-em zapalają sie również tylne światła pozycyjne?
Nie. Jeśli świecą DRL to świecą tylko DRL z przodu z dużą mocą, gdy włączą się (ręcznie lub automatycznie) światła pozycyjne lub mijania to DRLe przygasają i zaświecają reflektory oraz się LEDy z tyłu i oświetlenie tablicy, deski rozdzielczej, itp. W instrukcji obsługi polifta jest opisane jak to działa.

Dla mnie najlepszą rzeczą w tym czujniku deszczu/zmierzchu jest to, że gdy pada deszcz to automatycznie włączają się światła mijania do czego obligują nas przepisy, a o czym wiele osób nie wie lub nie pamięta.
W Insignii z wypasionymi światłami AFL i wszystkimi bajerami jakie mogły być, nie miałem automatycznego włączania świateł w deszczu.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 22-09-2018 o 14:47
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drl , lampy do jazdy dziennej , led



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.