Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2018, 23:46   #1
hehe89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Czeladź
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 125
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Brudawy płyn wspomagania

Płyn od wspomagania kierownicy mam lekko brudawy - powodem może być cos innego niż pompa? Zalany jest jakiś presto który powinien być przezroczysty. Mechanik mi go wymieniał, bo pompa powoli umiera, ale żebym nie wydawał kolejnych pieniędzy to jeszcze mogłem trochę pojeździć. Mówił tylko żebym za jakiś czas wymienił jeszcze raz, no bo jest tak jak mówił że nie da się od razu wszystkiego brudu wypłukać.
Ale oprócz zużytej pompy coś jeszcze może brudzic płyn? Pompa umiera - syczy przy każdym kręceniu, ale jeszcze funkcjonuje dobrze - brud może pochodzić z innego elementu? W serwisie gdzie fordami się zajmują jak zapytałem co trzeba zrobić czy kupić używana pompę, to mi powiedzieli, że trzeba by było znaleźć przyczynę dlaczego płyn jest brudny, a nie od razu pompę załatwiać.

hehe89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 07:41   #2
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,223
Domyślnie Odp: Brudawy płyn wspomagania

Cytat:
Napisał hehe89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Płyn od wspomagania kierownicy mam lekko brudawy -
Sorry - co to znaczy "brudawy"?? Wymień i po kłopocie.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 09:45   #3
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Brudawy płyn wspomagania

przeciez masz jeszcze przekladnie kierownicza. Moze jedz lepiej do tego warsztatu specjalizujacego sie w fordach. Najwyraznej maja zdrowe podejscie. Diagnoza a potem naprawa. W przeciwnym razie bedziesz wymienial dobre na nowe
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 13:19   #4
hehe89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Czeladź
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 125
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: Brudawy płyn wspomagania

Ok to płyn zostawię dla serwisu specjalizujacego się. Dzieki
hehe89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 20:26   #5
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Brudawy płyn wspomagania

Pompa w zaden sposób nie brudzi płynu, nie ma w niej nic, co mogło by tego dokonać.
Jest to kawałek metalu, z wirnikiem w środku, w którym jest 5 lużno obsadzonych łopatek, które pod wpływem siły odsrodkowej obracającego sie wirnika, dociskaja do zewnętrznej części styku, mocno uszczelniaja, powodując ciśnienie, w zależności od wielkości obrotów koła pompy.
Wszelkie zmiany koloru płynu, biorą sie z wysokiej temperatury płynu, oraz z wycieranych elementów gumowych wewnątrz przekładni, czyli maglownicy.
Nigdzie nie jest powiedziane, że płyn ma być czysty, przezroczysty.
To jest tak samo, jak z olejem w silniku.
Zaraz po wymianie jest czysty, a w miare przebiegu, zmienia kolor.
A jak długo jeżdzić z bruudnym płynem, to indywidualna ocena użytkownika.
Wiadomo, że jak ma parę lat, i kolor ciemny, to trochę ciężej kręci się kierownica.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2018, 00:35   #6
hehe89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Czeladź
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 125
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: Brudawy płyn wspomagania

Pompa wspomagania ma swoje lata, od kilku miesięcy syczy przy każdym kręceniu kierownica, więc i tak muszę ją wymienić, wstrzymalem się trochę z naprawą bo jeszcze wszystko jest dobrze poza syczeniem. Płyn jest lekko szarawy. Nie wiem jaki był kolor pierwotnie, podejrzewam że przezroczysty, bo tak jakby zmieszany szary z przezroczystym. Nie wygląda źle, nie jest to jakaś maź, szlam, normalny płyn tyle że brudny trochę, dosyć świeży bo zalany kilka miesięcy temu - zdążył się tak szybko wybrudzic? Czy może trzeba przy wymianie płynu układ przeplukac i powinno być ok? Może warto by było wymienić na jakiś lepszy dedykowany do forda, bo mam uniwersalny presto, prestone czy jakoś tak.Właśnie obawiałem się o przekładnie, że mogę ją uszkodzić jak jest brudny, a regeneracja trochę kosztuje i wolalbym żeby dłużej żyła. Czyli taki lekki brud to raczej normalny objaw tak samo jak z olejem silnikowym?
hehe89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2018, 07:51   #7
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,071
Domyślnie Odp: Brudawy płyn wspomagania

Spokojnie, jeździj, przy okazji wymiany pompy przepłucz układ i zalej nowy płyn, to wszystko.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.