Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2023, 15:59   #1
dotnet9000@gmail.com
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-02-2013
Skąd: Gdynia
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 Duratex FF
Rocznik: 2012
Postów: 17
Question Wymiana tapicerek bocznych w bagażniku

Witam.Chciałbym wymienić boczki w bagażniku mojego Galaxy z uwagi iż obecne są mocno zniszczone. W tym celu nabyłem używane boczki z OLX i zacząłem wertować forum w poszukiwaniu informacji jak to wymienić. Trafiłem tylko na ten temat dotyczący przeróbki smaxa z 5 na 7 osobowego -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .

I moje pytanie jest takie czy naprawdę trzeba demontować pół auta aby wymienić tą boczną tapicerkę bagażnika. Bo wydawało mi się że są tam tylko dwie śruby i reszta na wciski i da radę zdemontować to bez demontażu plastików w wokół okna. Robił ktoś to w Galaxy?

dotnet9000@gmail.com jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2023, 15:22   #2
esik_az_eso
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 28-02-2012
Skąd: warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 SCTi EcoBoost
Rocznik: 2010
Postów: 92
Domyślnie Odp: Wymiana tapicerek bocznych w bagażniku

kupując nowe boczki zwróć uwagę na to, czy masz nawiew na 3 rząd czy nie, bo są różne
esik_az_eso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 08:16   #3
dotnet9000@gmail.com
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-02-2013
Skąd: Gdynia
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 Duratex FF
Rocznik: 2012
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wymiana tapicerek bocznych w bagażniku

Niestety trzeba wymontowywać fotele, jak będę miał chwilkę czasu opiszę co trzeba zrobić.
dotnet9000@gmail.com jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2023, 08:09   #4
dotnet9000@gmail.com
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-02-2013
Skąd: Gdynia
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 Duratex FF
Rocznik: 2012
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wymiana tapicerek bocznych w bagażniku

No więc sprawa wygląda tak, aby wymienić te boczki w bagażniku musimy jednak wymontować oba fotele z bagażnika oraz dwa boczne w drugim rzędzie (każdy fotel jest zamontowany do podłogi czterema torxami). Następnie demontujemy listwy na dole otworu drzwi,
odkręcamy śruby w boczkach (dwie w mocowaniach rolety) i delikatnie łapiąc od spodu wyciągamy odciągamy boczek od blachy bo jest na wciski. Z tego co zauważyłem mocowania z tworzywa do boczków są klejone do boczku i mogą się odkleić
przy wyjmowaniu, mi się tak przytrafiło. No i okazało sie przy okazji że w nowych boczkach z roletami brakuje niektórych mocować, na szczęście udało się je zamontować klejem na ciepło we właściwych miejscach i wyglada że się trzyma.

Drzwi tylne również prosto się demontuje, trzy śrub (pod klamką i uchwytem ) oraz wkręty na około boczku. Niestety boczki co kupiłem pochodziły od Smaxa a nie od Galaxy jak zapewniał sprzedający co powodowało problem w postaci takiej że rolety
nie pasowały do górnej krawędzi okna (smax ma tył drzwi niżej). Niestety nie mogłem znaleść takich rolet od galaxy, więc postanowiłem przerobić te co mam przez odklejenie siatki rolety od wałka, następnie usunięcie z wałka materiału
przypominającego skaj , który to ma za zadanie robić z wałka stożek. Następnie metodą prób i błędów dobierałem ustawienia siatki rolety na wałku i jak się udało, przykleiłem to do wałka superglue.

Co do ramki górnej, nie udało mi się znaleść takiej używanej, na szczęście po wewnętrzych stronach z obu stron są oznaczone miejsca w których są haki. W przypadku tej ramki użyłem więrtła o średnicy wpasowującej się w kwadrat oznaczenia.
Haki weszły bez problemu, jedyny minus to że haki musiałem kupić nowe a to koszt 200 zł w sklepie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do mocowań górnych, udało mi się zdobyć listwę wewnętrzną i zewnętrzna, ale po demontażu tej zewnętrznej okazało się że ta wewnętrzna ma mocowani na kołki haków, więc przełożyłem tylko tę zewnętrzną i zamontowałem haki.
Przy okazji tej operacji powklejałem w drzwi i tylne boki na ile się dało maty butylowe, używałem najtańszych 2mm z allegro po 49 zł za 2 m2. Mimo że nie wykleiłem całych powierzchni jak to niektórzy robią pod audio to efekt odczuwalny.
Dodatkowo zdemontowałem lampy sufitowe i z pomocą dzieci w okolicy lamp również tam przykleiłem butyl, co jak dla mnie wyeliminowało lekkie odgłosy drżenia blachy pochodzące z sufitu. Polecam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Jeżeli ktoś będzie będzie chciał u siebie zrobić podobną operację i ma jakieś pytania to proszę pytać.
dotnet9000@gmail.com jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.