Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2019, 22:26   #1
darkov11
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-03-2018
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo MK4 GHIA
Silnik: 2.0 DOHC 145KM PB+LPG
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Falowanie obrotów na początku jazdy.

Hej.

Problem wygląda następująco odpalam silnik, jadę kawałeczek i gdy wcisnę sprzęgło dojeżdżając np. do świateł obroty falują, rzadziej zdarza się też po zatrzymaniu. Czasami nawet zgaśnie! Nigdy jednak zaraz po odpaleniu, najpierw muszę ruszyć.
Dzieje się tak na zimnym/ciepłym/na gazie/benzynie. Problem znika, kiedy przedmucham go stojąc do 3-4tys. RPM. Dołączam filmik, sorry za pionowe nagranie...

PS. Moje auto nie wskazuje temp. wody - albo całkiem zimna albo 90st. nigdy pomiędzy.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

darkov11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2019, 07:32   #2
angelz
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-04-2017
Skąd: Tarnów
Model: Kuga ST-Line X AWD
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2020
Postów: 205
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów na początku jazdy.

Też mam czasem (w sumie żadko) takie falowanie obrotów na początku jazdy - jak wrzucę ma luz na światłach. Najczęściej jak auto postoi wcześniej na słońcu. Po przegazowaniu jest już ok. Nie zgłasza żadnych błędów. Zauważyłem że wtedy naprzemian spada napięcie na aku tak jakby załączał duże obciążenie i wraca do stanu ok 14.4V.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
angelz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2019, 19:27   #3
darkov11
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-03-2018
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo MK4 GHIA
Silnik: 2.0 DOHC 145KM PB+LPG
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów na początku jazdy.

Może silnik krokowy, tylko gdzie on jest hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
darkov11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 13:09   #4
kotia
ford::beginner
 
Imię: Baltazar
Zarejestrowany: 04-08-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 115 KM
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów na początku jazdy.

Jedź do mechanika i sprawdź ciśnienie na cylindrach.(najtańszy koszt) powinno byc ok. 14 bar na każdym cylindrze. Jeśli nie były regulowane luzy zaworowe wcześniej to mogło dojść do wypalenia zaworów (przez LPG) i na światłach będzie ci gasł (nie będzie pokazywał błędów) najgorszy przypadek to głowica do remontu.

P.S. Ustaw sobie jaki masz silnik benz/diesel i ile KM bo w stopce tylko 2.0 Ghia


Cytat:
Napisał darkov11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej.

Problem wygląda następująco odpalam silnik, jadę kawałeczek i gdy wcisnę sprzęgło dojeżdżając np. do świateł obroty falują, rzadziej zdarza się też po zatrzymaniu. Czasami nawet zgaśnie! Nigdy jednak zaraz po odpaleniu, najpierw muszę ruszyć.
Dzieje się tak na zimnym/ciepłym/na gazie/benzynie. Problem znika, kiedy przedmucham go stojąc do 3-4tys. RPM. Dołączam filmik, sorry za pionowe nagranie...

PS. Moje auto nie wskazuje temp. wody - albo całkiem zimna albo 90st. nigdy pomiędzy.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kotia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 14:02   #5
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów na początku jazdy.

Cytat:
Napisał darkov11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może silnik krokowy, tylko gdzie on jest hehe
nigdzie bo go nie ma w MK4. Zacznij od czyszczenia przepustnicy, reset nastawów i adaptacja. LPG całkiem wyłącz i sprawdź na samym PB przez jeden dzień (tak by silnik zdołał ostygnąć).
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 15:22   #6
matefusz
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2018
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów na początku jazdy.

Ten sam problem. Niedługo jadę na czyszczenie przepustnicy i EGR.
matefusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2019, 18:31   #7
darkov11
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-03-2018
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo MK4 GHIA
Silnik: 2.0 DOHC 145KM PB+LPG
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów na początku jazdy.

Cytat:
Napisał kotia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedź do mechanika i sprawdź ciśnienie na cylindrach.(najtańszy koszt) powinno byc ok. 14 bar na każdym cylindrze. Jeśli nie były regulowane luzy zaworowe wcześniej to mogło dojść do wypalenia zaworów (przez LPG) i na światłach będzie ci gasł (nie będzie pokazywał błędów) najgorszy przypadek to głowica do remontu.
Faktycznie podjadę z tym gdzieś, zawsze to coś podpowie. U mnie problem jest taki, że na światłach to z 1 na 10 przypadków tak było, ale nigdy nie zgasł stojąc, to zdarzało się w czasie jazdy! A luzy na zaworach da się jakoś nie wiem sprawdzić?

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zacznij od czyszczenia przepustnicy, reset nastawów i adaptacja. LPG całkiem wyłącz i sprawdź na samym PB przez jeden dzień (tak by silnik zdołał ostygnąć).
Dwa pytanka, co to znaczy reset nastawów i adaptacja? I co masz na myśli, żeby zdążył ostygnąć? Że jadę, stop i tak stoi aż do zimnego silnika? Bo generalnie mu się falowanie zdarza, nawet jak odpalam go ciepłego np. wracając ze sklepu.
darkov11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2019, 19:16   #8
kere
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 17-10-2015
Skąd: Pionki
Model: Mk4
Silnik: 2.0 PB + LPG
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów na początku jazdy.

Ja zaczął bym na twoim miejscu od wyczyszczenia przepustnicy, sam dzisiaj czyściłem i widzę poprawę. W zależności od temp. na zewnątrz przy uruchomieniu silnika zazwyczaj przyfalowały obroty albo zgasł i musiałem go od nowa odpalać. Sama przepustnica to wtyczka i 4 śruby nawet jak nie masz wielkiego pojęcia to polecam samemu się wziąć za to. Także odepnij kleme, wyczyść przepustnice a następnie dokonaj adaptacji. Tu masz linka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tylko pamiętaj że przy odpięciu akumulatora będziesz musiał potem wpisać kod do radia.
kere jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 07:12   #9
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów na początku jazdy.

Cytat:
Napisał darkov11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co to znaczy reset nastawów i adaptacja?
możesz przez np. Forscan zrobić reset nastawów czyli wyuczonych i zapisanych danych w komputerze m.in. korekty benzyny, prace przepustnicy i wiele innych. Można to tez osiągnąć przez odłączenie akumulatora na jakies20-30min. Później odpalasz auto (LPG wyłączone), dajesz mu pracować na wolnych obrotach aż do załączenia wentylatora. Wyłacz klimatyzację, bo włączy się po odpaleniu.
Cytat:
Napisał darkov11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I co masz na myśli, żeby zdążył ostygnąć?
pojeździj na samej benzynie, zostaw go na noc i rano odpal również z wyłączonym LPG i będziesz miał odpowiedź czy się poprawiło czy nie. Jeśli się poprawiło to nastawy wyuczone włącznie z mapą paliwową benzyny są rozjechane, wtedy do gazownika na regulację.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 16:31   #10
darkov11
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-03-2018
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo MK4 GHIA
Silnik: 2.0 DOHC 145KM PB+LPG
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów na początku jazdy.

Cytat:
Napisał kere Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zaczął bym na twoim miejscu od wyczyszczenia przepustnicy, sam dzisiaj czyściłem i widzę poprawę.(...) Sama przepustnica to wtyczka i 4 śruby nawet jak nie masz wielkiego pojęcia to polecam samemu się wziąć za to. Także odepnij kleme, wyczyść przepustnice a następnie dokonaj adaptacji.
Dzięki, wszystko podane jak instrukcja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak się złożyło, że dziś miałem serwis LPG i gość sam zaproponował wyczyszczenie - wyjął taki przegub i mówi "o jakie zasyfione, patrz" i wyczyścił jakimś takim sprayem i szmatką czystą, ale jakby nie odłączał nic, więc raczej to zrobię w 2giej połowie tygodnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
możesz przez np. Forscan zrobić reset nastawów czyli wyuczonych i zapisanych danych w komputerze m.in. korekty benzyny, prace przepustnicy i wiele innych. Można to tez osiągnąć przez odłączenie akumulatora na jakies20-30min. Później odpalasz auto (LPG wyłączone), dajesz mu pracować na wolnych obrotach aż do załączenia wentylatora. Wyłacz klimatyzację, bo włączy się po odpaleniu.
pojeździj na samej benzynie, zostaw go na noc i rano odpal również z wyłączonym LPG i będziesz miał odpowiedź czy się poprawiło czy nie. Jeśli się poprawiło to nastawy wyuczone włącznie z mapą paliwową benzyny są rozjechane, wtedy do gazownika na regulację.
Ale jak odepnę aku, to wtedy nie muszę używać forscana? Sorki, ja zielony jestem fest, mam moduł do OBDII na BT, które można połączyć z lapkiem czy samtfonem, więc jak coś, to takie aplikacje wchodzą w grę.
Dzięki sprawdzę to po tej przepustnicy i dopiero po środzie (wtedy mam wolne, a jeżdżę do roboty w sumie 110km, więc na benzynie bieda)...
darkov11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.