Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2009, 09:10   #1
Wojtek11
ford::beginner
 
Avatar Wojtek11
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Ford Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Relingi a antena od CB, plastik czy metal?

Witam wszystkich tak na początek.
Mam Pytanko do Posiadaczy MKIV w kombiaku. Ponieważ w Tym tygodniu odbieram furke z salonu, mam pytanie odnośnie relingów, ponieważ będę chciał założyć antenę od CB właśnie na relingu, i tu pojawia się pytanie czy relingi w MKIV maja "masę"? .
Chodzi o model silver X wiec relingi te czarne będą .
Wydaje mi sie ze to najlepsze rozwiązanie coby nie tracic gwarancji na lakier, a magnesów ja nie toleruje, po prostu za dużo jeżdżę aby sie w to bawic.
Z góry będę wdzięczny za odpowiedź.

Wojtek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2009, 09:57   #2
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: Relingi a antena od CB, plastik czy metal?

Da sie przyczepic antene ale tylko na poczatkach bo jaks sie tylko konczy mocowanie to tam jest chyba aluminium lub cos podobnego. Jak masz watpliwosci uzyj magnesu by to dokładnie sprawdzic.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2009, 11:09   #3
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Relingi a antena od CB, plastik czy metal?

Jeżeli dużo jeździsz to idź na całość : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zapomniałem, że mam antenę.. nie straszne mi parkingi podziemne, garaż w domu, etc. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

...a co do gwarancji to nigdy w ASO nie zwrócono mi uwagi i autko przechodziło coroczne badania powłoki lakierniczej bez problemu. Choć dla mnie jest zrozumiałe, że gdyby zardzewiała klapa w pobliżu anteny to podstaw do reklamacji brak...ale nic nie rdzewieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela

Ostatnio edytowane przez keisim ; 21-07-2009 o 11:14
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2009, 11:58   #4
Wojtek11
ford::beginner
 
Avatar Wojtek11
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Ford Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: Relingi a antena od CB, plastik czy metal?

Jak już bym miał robić dziurę to tylko w dachu, ale szkoda mi nowego autka dziurawić.
Na pewno coś wykombinuje z relingiem, najwyżej masę kablem do uchwytu podciągnę.... musi być jakieś wyjście.
Wojtek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2009, 13:29   #5
robroy67
ford::average
 
Avatar robroy67
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo mk3 PB+podtlenek LPG
Silnik: 1.8 +LPG
Rocznik: 2006
Postów: 71
Domyślnie Odp: Relingi a antena od CB, plastik czy metal?

Cytat:
Napisał Wojtek11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak już bym miał robić dziurę to tylko w dachu, ale szkoda mi nowego autka dziurawić.
Na pewno coś wykombinuje z relingiem, najwyżej masę kablem do uchwytu podciągnę.... musi być jakieś wyjście.
Kabelkiem..hmm....tu nie chodzi o masę galwaniczną a o przeciwwagę.Kabelek nic ci może nie dać.Zauważ,że np. anteny na magnes mają podkładkę gumową (jeszcze lakier na aucie),przez co są galwanicznie odizolowane od karoserii a jednak "masę",czyli przeciwwagę mają.
robroy67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2009, 15:45   #6
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Relingi a antena od CB, plastik czy metal?

Cytat:
Napisał Wojtek11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak już bym miał robić dziurę to tylko w dachu, ale szkoda mi nowego autka dziurawić.
Na pewno coś wykombinuje z relingiem, najwyżej masę kablem do uchwytu podciągnę.... musi być jakieś wyjście.
Z punktu widzenia pracy anteny dach, a jeszcze lepiej jego środek to teoretycznie ideał - otrzymujesz wtedy charakterystykę najbardziej zbliżoną do dookólnej, czyli we wszystkich kierunkach antena promieniuje niemal tak samo.
Niestety nawet jeżeli założysz antenę długości ok. 1m to i tak będziesz miał problem z wjechaniem na parking podziemny czy do garażu. Pzozostaje Ci montaż krótszej anteny co wiąże się z nieco gorszymi osiągami lub każdorazowe odkręcanie/składanie anteny. Podobna sytuacja będzie przy montazu anteny na relingu. Oczywiście to wszystko nie problem jeżeli rzadko wjeżdżasz na parkingi... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał robroy67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kabelkiem..hmm....tu nie chodzi o masę galwaniczną a o przeciwwagę.Kabelek nic ci może nie dać.Zauważ,że np. anteny na magnes mają podkładkę gumową (jeszcze lakier na aucie),przez co są galwanicznie odizolowane od karoserii a jednak "masę",czyli przeciwwagę mają.
Słusznie robroy prawi... to nie prąd stały tylko 27MHz a im wyższa częstotliwość tym częściej drut drutowi nie równy... nawet żarówki trzymane w palcach i podłączone tylko jednym wyprowadzeniem zaczynąją świecić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 16:55   #7
PSYCHOLX
ford::average
 
Avatar PSYCHOLX
 
Imię: Maro
Zarejestrowany: 10-03-2015
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2,0 LPG
Rocznik: 2008
Postów: 124
Domyślnie Odp: Relingi a antena od CB, plastik czy metal?

Cytat:
Napisał Wojtek11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich tak na początek.
Mam Pytanko do Posiadaczy MKIV w kombiaku. Ponieważ w Tym tygodniu odbieram furke z salonu, mam pytanie odnośnie relingów, ponieważ będę chciał założyć antenę od CB właśnie na relingu, i tu pojawia się pytanie czy relingi w MKIV maja "masę"? .
Chodzi o model silver X wiec relingi te czarne będą .
Wydaje mi sie ze to najlepsze rozwiązanie coby nie tracic gwarancji na lakier, a magnesów ja nie toleruje, po prostu za dużo jeżdżę aby sie w to bawic.
Z góry będę wdzięczny za odpowiedź.
temat dosyć stary ale myślę ze odpowiedz uzyskam czy jest męczliwość montażu anteny CB na relingu w naszych MK4 ?
JAk z odbiorem i nadawaniem ?
PSYCHOLX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.