Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2016, 20:56   #1
MusiCManiaC
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2011
Skąd: SL
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Silnik Diesel, podstawy o które należy regularnie dbać

Witam wszystkich użytkowników,

Dla wielu osób pewnie temat będzie banalny jednak może okaże się przydatny tym którym o swoich czterech kółkach wiedzą nie wiele ( ja np. bardziej interesuję się elektroniką niż mechaniką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Do czego zmierzam, mam Fusiona 1.4Tdci od pięciu lat, rocznik 2006 z przebiegiem 235000, o ile nie był wcześniej "kręcony" ,oczywiście regularnie wymieniam płyny oraz filtry.Jednak zmuszony jestem nim jeździć jeszcze co najmniej 2 lata zanim nie kupię czegoś nowego, a ostatnio awarie mnożą się na potęgę.
Pokonuję nim średni 50km dziennie.Niestety pomimo tym iż finanse nie stanowią bariery (nie licząc wizyty a ASO) nie mogę znaleźć mechanika który powie: trzeba zrobić/zdiagnozować to lub tamto.

Dotychczas wymieniłem lub naprawiłem:

1.Sprzęgło+wysprzęglik ,dwa razy
2.Koło zamachowe
3.Rozrząd
4.Pompa wody
5.Amory przednie+sprężyny
6.Wyczyszczone przewody paliwowe
7.Przepływomierz
8.Tarcze + klocki hamulcowe
9.Przewody hamulcowe
10.Hamulec ręczny
11.Tłumik komplet
12.Akumulator
13.Pasek i koło pasowe wału korbowego
14.Termostat
15.Poduszki silnika

Nie mając zbyt dużej wiedzy o samochodzie proszę o pomoc co jeszcze nadaje się do sprawdzenia/naprawy? Co może mnie zaskoczyć np. wtryski którymi od kupna samochodu się nie interesowałem itp. Proszę o wyrozumiałość i mam nadzieję że temat będzie przydatny innym laikom.

MusiCManiaC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2016, 08:58   #2
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Silnik Diesel, podstawy o które należy regularnie dbać

Generalnie większość rzeczy jakie wypisałeś można zaliczyć do wymian eksploatacyjnych.
Ciekaw jestem dlaczego wymieniłeś sprzęgło dwa razy?

Jeżeli chodzi o wtryski jak to mówią nie dotykami jak działają. Każda ingerencja w ten układ może się skończyć mechanicznym uszkodzeniem (nie ma to sensu). Sprężymy przednie sam dwa razy wymieniałem (po prostu pękły).

Co najwyżej możesz popatrzeć na przewody wodne. Jeżeli po wymianie sprzęgła ktoś źle je poprowadził i nie tak po spinał to niestety istnieje ryzyko przetarcia. To samo się tyczy przewodów paliwowych biegnących pod obudową filtra paliwa (nie polecam rozbierać, jeżeli nie ma problemu - może on po prostu powstać po ingerencji).

1.4 TDCI miał jeszcze wadę fabryczną podkładek wtryskiwaczy (ale pewnie w twoim przypadku poprzedni właściciel już je wymienił).

Do listy pewnie za jakiś czas będziesz mógł dopisać alternator i rozrusznik (jak padną wymieniasz, wcześniej nie ma sensu) - ja już mam za sobą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziwi mnie wymiana poduszek silnika, mój jest z tego samego rocznika i ma większy przebieg 250 000. Jeżeli chodzi o tłumik mój już przejeżdża 3 końcowy (wymieniałem dwa tygodnie temu) i szczerze poprzednie samochody bardziej zużywały tłumiki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zabrudzenie przewodów paliwowych jest pewnie związane tankowaniem na jakiejś dziwnej stacji (z kilka razy) i masz gotowy syf w zbiorniku.

Niestety jeżeli chodzi o przewody hamulcowe jest to związane z brakiem czyszczenia podwozia po zimie. Trzeba jednak je myć raz na jakiś czas i konserwować - obecnie raczej ludzie to zlewają.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2016, 13:51   #3
pawelforduser
ford::advanced
 
Avatar pawelforduser
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Białystok
Model: 3x C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP / 1.6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2006,2006,2004
Postów: 303
Domyślnie Odp: Silnik Diesel, podstawy o które należy regularnie dbać

235 tyś to nie jest jeszcze nie wiadomo co, wtryski mogą być w stanie bardzo dobrym jeśli auto nie ma żadnych dolegliwości.
__________________
Fordownik
pawelforduser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2016, 14:39   #4
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Silnik Diesel, podstawy o które należy regularnie dbać

Konstrukcja 1,4 diesel jest dość udaną jednostką. Mnie tylko zastanawia ten tłumik, bo w mondeo miałem 360tyś i był oryginalny, w maksymiljanie mam 210tyś i dalej nic się nie dzieje, ogólnie w dieslu wytrzymują bardzo długo. Pozostałe elementy które podałeś mogą się uszkodzić już trochę to auto ma. Może jeszcze być problem ze sprzęgiełkiem alternatora, ale nie ma co wymieniać na wyrost. Mam Fusiona z silnikiem benzynowym i amortyzatory ze sprężynami wymieniałem przy 120tyś - bolączka tych samochodów. Czemu sprzęgło 2X ?

Mariusz
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2016, 18:37   #5
MusiCManiaC
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2011
Skąd: SL
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: Silnik Diesel, podstawy o które należy regularnie dbać

Pierwsza wymiana sprzęgła skończyła się dwuletnią jazdą z głośnym dżwiękiem wydobywającym się z silnika kiedy auto pracowało na "luzie", mechanik spieprzył robotę może nie wymienił całego kompletu (sprzęgło+wysprzęglik) nie wiem, inny mechanik sugerował że być może zestaw który zamontowano (chyba Valeo) nie współpracuje dobrze z tym silnikiem kończąc rozmowę powiedział że on zawsze marce Ford sugeruje sprzęgła Luk.
Kiedy po dwóch latach inny mechanik stwierdził wytarcie koła zamachowego postanowiłem przy okazji tej naprawy wymienić sprzęgło po raz drugi i pozbyć się irytującego dźwięku.Wymieniłem na Luk i wszystko pracuje jak należy. Szkoda że za drugim razem ,ale cóż...
MusiCManiaC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2016, 19:32   #6
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,499
Domyślnie Odp: Silnik Diesel, podstawy o które należy regularnie dbać

Tyle ze ford na pierwszy montaż daje Sachsa.
Chociaż spotkałem sie z opinia ze LUK i Sachs w pudełku trafiają się wymiennie.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2016, 07:04   #7
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Silnik Diesel, podstawy o które należy regularnie dbać

Ja miałem ori tarczę sprzęgła, na której było napisane: MOTORCRAFT LUK. Sachsa tam nie było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do marki sprzęgła to valeo,sachs,luk nie ma znaczenia. Musiał mechanik coś spaprać.
Jedynie jak ktoś ryżowe budżetowe sprzęgła kupuje to może je co chwilę wymieniać...
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2016, 08:02   #8
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Silnik Diesel, podstawy o które należy regularnie dbać

No u mnie też poleciał cały komplet Luka za wyjątkiem wysprzęglika (jest Valeo) bo w sklepie innego nie było. Generalnie nie miałem problemu ale mechanik okazał się paparuchem co mu przy późniejszych naprawach powiedziałem i źle poskładał przewody paliwowe oraz wodne. Efektem było nagminne przecieranie się wszystkiego. Nie powiem jest to kłopot dość duży. Jeżeli ktoś ma myśl wymiany głównej magistrali wodnej to niech się trzy razy zastanowi. Konstrukcja jest mocna i jak sam wymieniałem ukręciłem śruby mocujące plastik przy pompie wody. Musiałem przerabiać co skutkowało moim ogromnym zdenerwowaniem. Teraz co przegląd sprawdzam stan przewodów by uniknąć komplikacji.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.