Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2020, 20:21   #1
niski88
ford::amateur

Imię: Niski
Model: focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2008
Domyślnie hybrid Otwarte obwody / niskie napięcie / utrata łączności

Witam, od jakiegoś czasu jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem C-Max Hybrid rocznik 2013 z USA. Niestety jakiś miesiąc temu pojawił się check engine. Po zczytaniu błędów wyskoczył błąd z grzałką sondy lambda. Mechanik sondę wymienił (podobno wyjął, sprawdził nr seryjny i zamówił zamiennik odpowiedni). Auto odebrałem, błędu nie było. Mechanik zarzeka się, że auto było testowane w trasie i wszystkie odczyty z sondy były ok.

Dzień później znów check, jadę do mechanika, znów błąd od grzałki sondy lambda. Akurat jechaliśmy na wakacje drugim autem więc to zostało u mechanika. Sprawdzili 4 sondy, z każdą problem, sprawdzili wiązkę, twierdzili, że jeden przewód był podejrzany więc go poprawili. Ale błędów nie rozwiązali.

Co więcej, jak odebrałem auto to pojawił się symbol klucza płaskiego. Zczytane błędy ForScanem są teraz od wielu modułów:

P26CA - owatry obwód sterujący pompą płynu chłodzącego silnik
P26D0 - Niskie napięcie układu modułu sterującego pompą płynu chłodzącego silnik
U019F - Utrata łączności z modułem sterującym pompą płynu chłodzącego silnik

Są też błędy od żaluzji, sondy, czunika stukowego (nie zapisałem numerów). Skasowane niektóre wracają od razu, niektóre w systematycznie w trakcie jazdy.

1) Czy ktoś ma jakąś radę gdzie szukać problemu, zwarcia, przebicia, etc? Bo zakładam, że albo padł komputer, albo wiązka ma jakiś problem
2) Czy ktoś ma schemat dla C-max hybrid? Wszystkie linki jakie znalazłem na forum wygasły

Może ma też ktoś jakieś poleconego mechanika z okolic Krakowa? Z góry dziękuję za wszelkie porady i pomoc.

niski88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania