Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2023, 21:25   #311
asial
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2017
Model: MK3
Silnik: 1,6 ti-vct 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 26
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Witam
Po ponad dwóch latach znów zgon focusa. Żona odpaliła go rano pojechała na zakupy wróciła i zgon, nie można otworzyć pilotem - zero reakcji, nie mogła otworzyć mechanicznie grotem kluczyka, przez roztargnienie zostawiła uchylone okno i włożyła rękę i otworzyła drzwi. Po włączeniu zapłonu przyciskiem komunikat na wyświetlaczu ford keyfree - kluczyk niewykryty, ale ten komunikat na czarnym tle taki "duch" ledwo widoczne. Brak możliwości odpalenia. Po pożyczeniu prądu z innego auta na kable, wyświetlacz zaświecił się na niebiesko, coś zabuczało po wciśnięciu przycisku start/stop wszystko zgasło. Wiec zamknęła auto kluczykiem i wróciła do domu.
Ja przyjechałem z kolegą taksówkarzem pożyczyłem prąd z jego auta porządnymi kablami, wyświetlacze zaświeciły się na niebiesko ale przycisk start/stop włączał zapłon ale nie uruchamiał silnika, kolega docisnął klemy i odpalił.
Pojechałem kilka ulic dalej do domu i zostawiłem auto na parkingu, nie ładowałem akumulatora. Na drugi dzień auto dział bez problemu.
Dziś zabrałem się za moduł BCM bo myślałem że to odwieczny problem pompki spryskiwacza szyb. Wyciągnąłem moduł, wtyczki czyściutkie suchutkie, moduł również czysty suchy bez śladów śniedzi czy nadpaleń, nawet zdjąłem z niego obudowę wszystko ok, Obmacałem wszystkie wiązki pod schowkiem, wszystko suche i czyste. Złożyłem wszystko do kupy, podładowałem akumulator i tyle, źródło problemu nie znalezione.

asial jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2023, 21:37   #312
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Cytat:
Napisał asial Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolega docisnął klemy i odpalił.
prawdopodobnie tu była właśnie przyczyna, wyczyścić klemy i poprawnie dokręcić je aby było poprawne połączenie z akumulatorem.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2023, 06:28   #313
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

No właśnie sam to napisałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2023, 06:39   #314
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,163
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Ja miałem inny przypadek skutkujący brakiem możliwości odpalenia auta:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2023, 15:32   #315
asial
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2017
Model: MK3
Silnik: 1,6 ti-vct 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 26
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Cytat:
Napisał asial Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
kolega docisnął klemy i odpalił.
Tu się wyraziłem nieprecyzyjnie, docisnął "krokodylki" od przewodów rozruchowych
Zauważyłem że po tych wszystkich "zabawach" nie mogę zaprogramować szyby w drzwiach kierowcy. Pozostałe wszystkie szyby idą do góry z kluczyka, natomiast szyba kierowcy nie. Przy jej programowaniu nie ma drugiego cyknięcia przekaźnika przy opuszczeniu do dołu. Nie wiem czy to mogło by mieć związek ze wcześniejszymi zdarzeniami.
asial jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.