Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2020, 10:51   #11
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: tankuje samochod, silnik kręci ale nie zaskakuje

Cytat:
Napisał Mateusz8989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, mam taka sytuacje: tankuje samochod, silnik kręci ale nie zaskakuje. Po 3 próbach odpala. Za każdym razem ten sam schemat. Mogę zmniejszyć ilość prób o 1-2 dodając gazu podczas kręcenia wtedy potrafi odpalić. Niezależnie od sposobu po takich próbach w kabinie zostaje taki dziwny zapach spalenizny. Dodam ze problem występuje tylko po tankowaniu - później juz odpala bez problemów. Silnik 1.6eb 2012. Ktoś coś wie?
Kolega Parch podał wyżej link do mojego wątku na ten temat. Walczyłem długo z tym tematem, wydałem trochę na mechaników i ostatecznie sam znalazłem rozwiązanie.
Nie rozumiem jedynie tego zapachu spalenizny - to raczej nie ma związku z zaworem zwrotnym par paliwa.

buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2020, 07:28   #12
Mateusz8989
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: tankuje samochod, silnik kręci ale nie zaskakuje

dzięki wszystkim za komentarze, dam znać jak się wyjaśni
Mateusz8989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2020, 05:12   #13
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: tankuje samochod, silnik kręci ale nie zaskakuje

Co do spalenizny to warto zdjąć osłony silnika i dokładnie przejrzeć na uruchomionym silniku czy nie ma jakiś przedmuchów .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 21:00   #14
Mateusz8989
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: tankuje samochod, silnik kręci ale nie zaskakuje

Cytat:
Napisał buk07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega Parch podał wyżej link do mojego wątku na ten temat. Walczyłem długo z tym tematem, wydałem trochę na mechaników i ostatecznie sam znalazłem rozwiązanie.
Nie rozumiem jedynie tego zapachu spalenizny - to raczej nie ma związku z zaworem zwrotnym par paliwa.
Wszystko się zgadza, to był ten zaworek. Przed chwilą zatankowane i odpalił normalnie. aliexpress i koszt łącznie 70zł z przesyłką.

dzięki Panowie
Mateusz8989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2020, 07:05   #15
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: tankuje samochod, silnik kręci ale nie zaskakuje

Miło czytać, że moje doświadczenia komuś pomogły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I przy tankowaniu teraz pamiętaj: 2 clicks max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co z tym zapachem spalenizny? Dalej występuje?
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2020, 09:02   #16
Mateusz8989
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: tankuje samochod, silnik kręci ale nie zaskakuje

Cytat:
Napisał buk07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miło czytać, że moje doświadczenia komuś pomogły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I przy tankowaniu teraz pamiętaj: 2 clicks max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co z tym zapachem spalenizny? Dalej występuje?
Nie występuje - nie wiem z czego to się brało. W każdym bądź razie wszystko ok.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mateusz8989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.