Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2017, 14:50   #91
ciapek wojtek
ford::beginner
 
Avatar ciapek wojtek
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 15-08-2015
Skąd: bochnia
Model: ford focus c-max
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

a wiec tak:
1-sprawdziłem ten sposób z wyłączaniem i nic niestety- plus wpiety w miejsce żarówki a masa w dach w śrubę (włacznik nie reaguje )
2-mase zamiast w dach złapałem w blaszke ( o kolorze miedzianym) ona dotyka spodu żarówki -(i tutaj przycisk włacza i wyłącza kamera i jesli zostawimy na 30 min to gasnie samo)
3-z tym co pisałem o samo zamykaniu drzwi wiec tak - otwieram auto-wsiadam-zamykam auto-otwieram-czekam aż lampka zgasnie i za chwile auto sie samo zamyka-i tu pytanie czy to normalne czy nie bo z kamerka i bez niej tak sie zachowuje..

i pytanie czy to rozwiazanie podpiecia jest dobre czy zmienic na normalnie (masa w dach itd )i bez mozliwosci wyłaczanie??

Lukasz2525 prosze o twoja opinie


Ostatnio edytowane przez ciapek wojtek ; 12-02-2017 o 15:01
ciapek wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 16:53   #92
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Sorry , ja zapomnialem ze tam sa zwykle zarowki , a nie rurkowe i nie ma blaszek , w ktore latwo wcisnac przewody . Ale jakby nie robi to zadnej roznicy , bo powinno dzialac . Mase polecam z dachu , a nie z przewodow , a plus jak bedzie z zarowki , to przycisk od lampki powinien wlaczac i wylaczac , oczywiscie pamietajac ze zasilanie dalej bedzie tam od otworzenia auta do 30 minut po zamknieciu . Nie zostawisz na przyklad kamery wlaczonej na noc .

Jezeli nie pomyliles biegunow , to powinno dzialac . Jezeli nie dziala na minusie z dachu ( co dziwne ) , ale dziala z lampki , to mozesz zostawic , nic sie nie stanie . U mnie podwojna ladowarka nie chciala dzialac z lampki , dopiero z dachu sie wlaczyla .

Jezeli chodzi o ostatnia sprawe , nie dolozyles jeszcze jakiegos przewodu ? Spotkalem sie z podobna sytuacja , gdy wymienialismy radio u kuzyna w octavii i dorabialismy dodatkowe zasilanie , bo po zgaszeniu zaplonu radio sie wylaczalo i tracilo pamiec . Po dorobieniu stalego zasilania , zaczelo sie cofac do stacyjki , bo radio fabryczne bylo sterowane zaplonem i auto caly czas myslalo , ze ma przekrecony zaplon , nie wlaczalo sie przypominanie o zostawionych wlaczonych swiatlach i nie mozna bylo go zamknac pilotem , tak jakby kluczyk byl w stacyjce . Trzeba bylo przeciac kabel od zaplonu do radia i wrocilo do normy .

Zamyka sie po jezdzie autem czy tylko po postoju i otworzeniu ? Bo moze uszkodzil ci sie czujnim otwarcia drzwi i nie wykrywa , ze zostaly otworzone . A jak odblokujesz auto i nie otworzysz drzwi , to powinno zablokowac sie automatycznie po 30 sekundach .

Mozliwosci jest wiele .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2017, 18:24   #93
ciapek wojtek
ford::beginner
 
Avatar ciapek wojtek
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 15-08-2015
Skąd: bochnia
Model: ford focus c-max
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak odblokujesz auto i nie otworzysz drzwi , to powinno zablokowac sie automatycznie po 30 sekundach .
no własnie tak robiłem czyli wychodzi na to ze wszystko jest ok z centralka (zabacze w tyg czy dalej tak sie dzieje)

co do kamerki to dzieki wielkie za pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. -sprawdze jeszcze raz z ta masa w dachu-a jak nie pomoze to normalnie dam od żarówki i spokoj..

dziekuje za pomoc jeszcze razGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdro
ciapek wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2017, 21:52   #94
Rejdzowski
ford::beginner
 
Avatar Rejdzowski
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 13-01-2017
Model: Focus Mk. II Automat
Silnik: 2.0i 16v
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Cytat:
Napisał ciapek wojtek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no własnie tak robiłem czyli wychodzi na to ze wszystko jest ok z centralka (zabacze w tyg czy dalej tak sie dzieje)

co do kamerki to dzieki wielkie za pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. -sprawdze jeszcze raz z ta masa w dachu-a jak nie pomoze to normalnie dam od żarówki i spokoj..

dziekuje za pomoc jeszcze razGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdro
Hej, ja podłączałem ostatnio swoją kamerkę do Focusa Mk2 przed liftingiem użyłem przetwornicy samochodowej z wtyczką mini USB 12v na 5v, której + podpiąłem pod żółto-czarny przewód w lampce a - do czarnego obok i zauważyłem, że po wciśnięciu otwierania drzwi na pilotcie kamerka od razu się włącza ale po otwarciu drzwi po chwili znika zasilanie i wraca dopiero po odpaleniu silnika, po zgaszeniu auta i otwarciu drzwi zasilanie również znika ale wraca na 30 min po zamknięciu samochodu z pilota, kompletnie nie rozumiem dlaczego tak się dzieje, widzę, że masz już jakieś pojęcie w tym temacie i jeśli poradziłeś sobie z tym to czekam na jakieś info. Pozdrawiam
__________________
2006 Ford Focus 2.0i 16v 145KM Titanium
2005 Ford Mustang GT300 4.6 V8
Rejdzowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2017, 22:15   #95
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Na odległość ciężko zdiagnozować , sytuacja faktycznie dziwna . Ale mam pewną teorię , z resztą tak jak pisałem wcześniej , prąd w lampce jest dosyć niski i masę trzeba brać z dachu , a nie z lampki . Nie jest tak , że kamera się wyłącza , gdy zapala się żarówka w lampce ? Otwierasz auto , kamera dostaje tylko impuls , żeby się uruchomić , ale zapala się żarówka , która przejmuje prąd i ładowarka ma za niskie napięcie . Po odpaleniu silnika gaśnie lampka i kamera się włącza , gasisz silnik , lampka się zapala , odłącza kamerę . Analogicznie po zamknięciu auta gaśnie lampka i wraca zasilanie do kamery na 30 minut . Spróbuj sprawdzić z wyłączoną lampką za pomocą przełącznika .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2017, 22:35   #96
Rejdzowski
ford::beginner
 
Avatar Rejdzowski
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 13-01-2017
Model: Focus Mk. II Automat
Silnik: 2.0i 16v
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj sprawdzić z wyłączoną lampką za pomocą przełącznika .
Dzięki za podpowiedź, przepnę się do masy z dachu i wyłączę lampkę, zobaczę jutro czy to zadziała.

Wyczytałem, że podobno w lusterku fotochromatycznym jest plus po stacyjce, niestety nie było napisane, który to przewód, wiesz coś na ten temat?
__________________
2006 Ford Focus 2.0i 16v 145KM Titanium
2005 Ford Mustang GT300 4.6 V8

Ostatnio edytowane przez Rejdzowski ; 01-03-2017 o 22:38
Rejdzowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2017, 00:02   #97
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Nie wiem , ja wolałem z lampki pociągnąć , trzeba sobie wziąć kontrolkę ( tudzież próbnik ) i sprawdzić .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2017, 09:19   #98
Rejdzowski
ford::beginner
 
Avatar Rejdzowski
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 13-01-2017
Model: Focus Mk. II Automat
Silnik: 2.0i 16v
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Przetestowałem lampkę i spada w niej napięcie w momencie kiedy zapala się podświetlenie nożne (nawet jak lampka z przodu i z tyłu jest wyłączona), podłączę wszystko pod skrzynkę bezpieczników, zrobię zdjęcia żeby wyjaśnić problem z podłączeniem kamery raz na zawsze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2006 Ford Focus 2.0i 16v 145KM Titanium
2005 Ford Mustang GT300 4.6 V8
Rejdzowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2017, 18:54   #99
misiek151
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-07-2016
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

A takie pytanie z nieco innej beczki. Będę teraz montował, ale nie zamierzam kombinować z podpinaniem się pod instalację itp. Chcę po prostu puścić przewód podsufitką i słupkiem od kierowcy ale bez demontażu (jest tak niewielka szczelina gdzie przewód powinien się wcisnąć). W okolicach dolnego końca słupka chcę przewód puścić równolegle do drzwi, później między deską i drzwiami w dół, później pod dywanikiem i normalnie do gniazdka zapalniczki. Krótko mówiąc, chcę zrobić to tak żeby kabel nie dyndał na środku tylko w miarę go schować.

Moje pytanie, macie jakieś sprawdzony patent żeby przymocować kabel do deski itp.? Taśmą klejącą średnio to będzie wyglądać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
misiek151 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2017, 20:42   #100
daaro
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 19-05-2017
Skąd: Italy -Jasło
Model: Focus sw mk3
Silnik: 1,6 tdci 115
Rocznik: 2011
Postów: 405
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

podlacze sie pod temat.
mam focusa mk3,aby nie zasmiecac to zapytam tu.
potrzebuje wiedziec w ktore kable sie wpiac w lampce pod sufitka aby podlaczyc zasilanie do ladowarki kamerki.
miernikiem szukalem i jest tam kilkaa pinow z 12v.
i nie wiem ktore sa wazne aby nie namieszac.
daaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.