Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2022, 21:20   #1
Adraj
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2022
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1,5 Tdci
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Ogrzewanie postojowe dołożenie

Witam.

Chciałbym dołożyć fabryczne webasto do Tourneo z 2018r. Mam kolorowe zegary i klimatronic z panelem jak w Focusie Mk3 lift. Mam parę pytań do znawców tematu:
1. Były montowane piece Ebera do ok.2018r. i TTevo od 2019. który wybrać?
2. Potrzebowałbym schemat wpięcia do auta z pinologią wtyczki pieca. Może ktoś posiada do tourneo?
3. Jak uruchomić obsługę pieca w zegarach?
Dzięki za wszelkie sugestie.


Ostatnio edytowane przez Adraj ; 28-01-2022 o 06:46
Adraj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2022, 20:11   #2
Adraj
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2022
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1,5 Tdci
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe dołożenie

Witam.
Ogrzewanie zamontowane ale łatwo nie było.
Ogólnie to ciężko z jakimikolwiek informacjami, schematami, numerami części i jak widać forum też milczy.
Wykombinowałem że w aucie siedzi piec Ebera taki sam jak w Kuga MK2 i Focus MK3.
Jeżeli ktoś chce montować w tych autach to powinno to wyglądać tak samo.
W 2018 chyba była zmiana i montowany jest piec Webasto EVO. Nie wiem czy są zamienne między sobą.
Kupiłem kompletny piec z pompą wody, wężami, tłumikiem i uchwytem montażowym chyba z Focusa ale pasuje idealnie.
Wszystko wisi na ścianie grodziowej pasażera ale dostęp jest nieciekawy. Trzeba zdemontować podszybie,
wszystko rozkręcić na części pierwsze i montować po kolei. Żeby założyć tłumik trzeba poluzować zawieszenie.
Potem od góry montujemy blachę z pompą wody i na końcu piec. Wyjścia z nagrzewnicy są zaraz obok pieca
więc z podpięciem węży niema większych problemów.(łączniki do węży 18mm i kilka opasek)
Elektryka mnie trochę zaskoczyła. Przygotowałem sobie już wcześniej całą wiązkę z wtyczką pod piec i wyprowadzeniem pod pompę paliwa, znalazłem przewody Can w aucie i podłączyłem. W trakcie montażu pieca znalazłem oryginalną wtyczkę zaślepioną i zataśmowaną do wiązki na której już było 12V, przewody can i przewody do pompy paliwa przy baku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Pompę paliwa montujemy przy baku obok wtyczki w której są do niej wolne przewody. Z wyjścia pompy prowadzimy cienki przewód ok.3mm do pieca równolegle z przewodami paliwowymi. Z zasilaniem pompy jest trochę gorzej bo fachowcy twierdzą, że powinno być niezależne ujęcie paliwa w baku. Z demontażem baku jest trochę roboty.
W instrukcji montażu komercyjnego webasto do takiego auta pokazują zasilanie pompy z trójnika wstawionego na powrocie
paliwa do baku. Tak zrobiłem ale tego nie polecam! Ważne aby nie zmniejszyć średnicy przewodu powrotnego.
Żeby nie ciąć oryginalnych przewodów kupiłem złączki paliwowe 9,49mm i wstawiłem trójnik 10/4/10 na łączeniu przewodów przed bakiem.
Na razie testuję i wszystko działa ale gdyby pojawiły się jakieś problemy to trzeba będzie to przerobić.
Ogrzewanie programujemy Forscanem w BCMI. Po aktywacji w zegarach pojawia się dodatkowe menu z obsługą pieca.
Można zaprogramować na określoną godzinę lub użyć opcji włącz teraz. Można też włączyć opcję dogrzewania silnika.
Przydałby się jeszcze pilot ale dedykowane zestawy są drogie i nie wiem czy by to działało.
Jeżeli ktoś ma w takim aucie to proszę o info jak to wygląda.
Na razie tyle. Pozdrawiam.
Adraj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2022, 20:35   #3
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Ogrzewanie postojowe dołożenie

Connecty mają przewidziane miejsce na ogrzewanie postojowe w kabinie silnika, za zbiorniczkiem z płynem hamulcowym.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.