Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|małopolska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2023, 13:32   #1
PS-PS
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2012
Skąd: Kraków
Model: C-MAX
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2015
Postów: 0
Domyślnie C-MAX II FL - doposażenie

Dzień dobry,

Jestem posiadaczem forda C-MAX'a II FL z 2015 roku i chciałbym go rozsądnie doposażyć (rozsądny nakład pracy, rozsądne finanse itp.), najchętniej w Krakowie lub okolicy ale może być też w tej "dalszej okolicy" :-)

VIN: WF0VXXGCEVFL42927

Zastanawiam się nad:
1. uaktualnieniem modułów jeśli jest taka możliwość (na stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mam informację, że wszystko jest aktualne, informacja o systemie w załączniku),
2. kamerą cofania z liniami skrętnymi (mam SYNC2, niestety nie udało mi się znaleźć wiązki w bagażniku),
3. zmianą komend/poleceń głosowych na język polski (jeśli to możliwe, komunikaty z nawigacji są po polsku),
4. ogrzewaną kierownicą (mam pakiet Winter1 czyli podgrzewaną przednią szybę i podgrzewane przednie fotele),
5. oświetlenie wnętrza LED i oświetlenie przestrzeni na nogi z przodu (wystarczy zwykłe bez zmiany kolorów jak miałem w poprzednim c-max'ie),
6. BLIS z CTA (mam 4 czujniki parkowania z tyłu z modułem F1ET-15K866-AF, lusterka są składane ale nie wiem ile pinów mają ich złącza).
Jestem również otwarty na inne propozycje.

Chciałbym jeszcze przeprogramować funkcje alarmu LOGIC LC5:
F4 - domykanie szyb,
F8 - włączenie alarmu kluczem (mechaniczne).

pozdrawiam
Przemek
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg CMAX2_SYNC2_forum.jpg (85.9 KB, 9 wyświetleń)

PS-PS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2023, 14:57   #2
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,656
Domyślnie Odp: C-MAX II FL - doposażenie

Cytat:
Napisał PS-PS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozsądne finanse
Kilka tysięcy pójdzie.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2023, 21:18   #3
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: C-MAX II FL - doposażenie

Cytat:
Napisał PS-PS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Zastanawiam się nad:
1. uaktualnieniem modułów jeśli jest taka możliwość (na stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mam informację, że wszystko jest aktualne, informacja o systemie w załączniku),
[...]
to się zdecyduj co chcesz uaktualnić
- czy system Sync ?
- czy wszystkie moduły ?

Bo strona której adres podałeś służy tylko i wyłącznie do aktualizcji Synca i o takich aktualizacjach jest tam informacja

Jeśli chciałbyś aktualizowac wszystkie moduły w aucie, to koledzy Ci odpowiedzą - dorośnij => aktualizuje się tylko gdy jakiś moduł sprawia problem.
Koledzy którzy się tym zajmują, powiedzą że modułów związanych z bezpieczeństwem się nie rusza

Cytat:
Napisał PS-PS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
2. kamerą cofania z liniami skrętnymi (mam SYNC2, niestety nie udało mi się znaleźć wiązki w bagażniku),
[...]
proste - należy na Allegro szukać kamery razem z wiązką klapy

dla porównania - taka przyjemność w Focusie mk4 kosztowała 1500zł - rok temu

Cytat:
Napisał PS-PS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
3. zmianą komend/poleceń głosowych na język polski (jeśli to możliwe, komunikaty z nawigacji są po polsku),
[...]
Jeśli masz System Sync 2, to Ford nigdy nie wydał polskiego lektora do tego systemu
Są "samoróbki" kolegów którzy samodzielnie spolszczyli ten system => jest osobny wątek

Cytat:
Napisał PS-PS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
5. oświetlenie wnętrza LED i oświetlenie przestrzeni na nogi z przodu (wystarczy zwykłe bez zmiany kolorów jak miałem w poprzednim c-max'ie),
[...]
Jest firma z Bielska Bialej która robi taki zestaw do Focusa mk4 - cena zestawu
(bez podświetlenia schowków w drzwiach) to 1000zł

Cytat:
Napisał PS-PS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
6. BLIS z CTA (mam 4 czujniki parkowania z tyłu z modułem F1ET-15K866-AF, lusterka są składane ale nie wiem ile pinów mają ich złącza).
[...]
na początek sprawdź na Allegro dostępnośc i ceny lusterek z Blis,
a potem dolicz czujniki boczne i koszt dołożenia instalacji

Cytat:
Napisał PS-PS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]

Chciałbym jeszcze przeprogramować funkcje alarmu LOGIC LC5:
[...]
F8 - włączenie alarmu kluczem (mechaniczne).

pozdrawiam
Przemek
Czyli - złodziej wkłada łamak do zamka, przekręca wytrychem zamek i ma odblokowany alarm - dobrze rozumiem Twój pomysł?

Cytat:
Napisał PS-PS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Chciałbym jeszcze przeprogramować funkcje alarmu LOGIC LC5:
[...]
Biorąc pod uwagę, że firma Logic już nie istnieje,
to zmiana w oprogramowaniu alarmu może nie byc mozliwa,
bo dostęp do oprogramowania miały chyba tylko warsztaty współpracujące

szukaj na forum kontaktu do kolegów w okolicach Krakowa
- A4tech
- lsulima
- Tedi_k - Katowice
- firma FordSławek w Katowicach
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 29-12-2023 o 13:16
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2023, 10:26   #4
PS-PS
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2012
Skąd: Kraków
Model: C-MAX
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2015
Postów: 0
Domyślnie Odp: C-MAX II FL - doposażenie

Dziękuję za odpowiedź.
PS-PS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.