Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2019, 13:32   #1
voysik
ford::amateur
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 07-03-2018
Skąd: Bartoszyce
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 benzyna + LPG
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Trzęsie silnikiem na biegu jałowym po powrocie z trasy

Witam wszystkich posiadaczy S-maxa. Posiadam Forda s maxa 2.0 duratec 145 KM, LPG.
Mój problem nie daje mi spokoju od paru miesięcy. Mianowicie strasznie telepie mi silnikiem na biegu jałowym przy postoju. Nie dziej się to zawsze. Mogę cały dzień przejeździć w mieście i silnik pracuje cichutko i bez zastrzeżeń.
Niesamowite jest to, iż dziej się tak po powrocie z trasy. Nie musi być ona długa. Wystarczy ok 5 km w trasie i po powrocie przy zatrzymaniu auta np. na światłach zaczyna telepać silnikiem na biegu jałowym. Auto przy dłuższym postoju potrafi się unormować i przestaje telepać. Co więcej. ostatnio zrobiło się cieplej i zaobserwowałem coś ciekawego. Nie wiem czy to ma wpływ ale auto przestaje mieć te dolegliwości przy temperaturze zewnętrznej powietrza powyżej 6 stopni. Mechanicy rozkładają ręce.
No i teraz co już wymieniłem w związku z ta przypadłością jak i również z konieczności:
- nowe świece zapłonowe
- podmieniałem cewki zapłonowe
- wyczyszczona przepustnica
- wyczyszczony EGR
- wymienione koło dwumasowe oraz sprzęgło
wymienione filtry gazu
- silnik jest po remoncie (przejechane ok 50 tyś) - bierze ok. 1.5 litra oleju na 15 tys km (ale te silniki podobno tak mają)
- obroty nie falują
- dzieje się to na benzynie i na gazie
- auto nie traci mocy, jest energiczne i wydaje mi się że jak są objawy trzęsienia na biegu jałowy to staje się jeszcze bardziej dynamiczne, ale może to tylko moje złudzenie.

voysik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 12:18   #2
miroslaw.d
ford::amateur
 
Imię: Miroslaw
Zarejestrowany: 23-12-2016
Skąd: Krakow
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Trzęsie silnikiem na biegu jałowym po powrocie z trasy

Mialem identycznie. winny okazal sie konwerter gazu. Nie byl dobrze dogrzany, zamalo goracego plynu chlodzacego dostawal i nie nagrzewal sie jak powinien. Na trasie zamarzal i zalewalo na wolnych obrotach silnik ,wiec sie telepotal i pracowal nie rowno. Sprawdz czy jest oszroniony jak wrocisz z trasy i bedzie trzepalo silnikiem.
miroslaw.d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 19:01   #3
NEFLAJTE
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Kalisz
Model: s max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 42
Domyślnie Odp: Trzęsie silnikiem na biegu jałowym po powrocie z trasy

Mam podobnie tylko bardzo rzadko ,nie zależnie od pogody Od czego zacząć poszukiwania ?
NEFLAJTE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.