Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2017, 23:53   #11
22fordmondeo
ford::beginner
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 06-10-2017
Skąd: łódzkie
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 33
Domyślnie Odp: Głuche stukanie prawy przód

Fajnie, że temat załatwiony.
Przy jakim przebiegu się to stało?
Czy odczuwasz lepsze prowadzenie auta w zakrętach, mniejsze nurkowanie przy hamowaniu?

22fordmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 21:35   #12
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Głuche stukanie prawy przód

Cytat:
Napisał 22fordmondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fajnie, że temat załatwiony.
Przy jakim przebiegu się to stało?
Czy odczuwasz lepsze prowadzenie auta w zakrętach, mniejsze nurkowanie przy hamowaniu?
Przebieg około 140 tyś km kiedy się zaczęło, 151 tyś wymiana. Co do diagnozy to dźwięk jest specyficzny, niektórzy słyszeli go dopiero jak im wskazałem, a niektórzy mówili że np. wahacz, jednak dźwięk pojawiał się na nierównościach, najbardziej zauważalny był jak przejeżdżałem próg podrzutowy (to te co vmax na nich to jakieś 5-10 km/h) u siebie pod blokiem, ewidentnie prawa strona była słyszalna, taki pusty metaliczno-gumowy dźwięk. Ogólnie amorki były oryginalne od początku, i na takie też wymieniłem, tym bardziej że w sklepie w internetach komplet 532 zł.

Co do prowadzenia, to tak odczuwam poprawę sztywności auta, zwłaszcza jak jest korek i tnę sobie przez uliczkę osiedlową która nie jest dziurawa ale nierówna, wcześniej auto bardziej bujało na boki, teraz stoi sztywno, w zakrętach lepiej ale o ile to będę w stanie powiedzieć dopiero jak zrobię jakaś trasę, ale wcześniej też źle nie było (jeżdżę na 235/45 R17), ale tutaj wydaje mi się że to też zasługa opon. Jednak poprawa jest odczuwalna na 1-szy przejazd. Tak samo w przypadku hamowania, nurkowanie jest mniejsze.
Ogólnie wszystko na plus, koszt imprezy jak pisałem wcześniej, wszystko oryginalne + tyle ile Cię skasuje mechanik, ale i tak wyszło mi to taniej niż wyceniały mi 2 warsztaty np. na amorkach KYB i częściach lemfordera (1700 ~1800 zł), nawet dzwoniłem do ASO znalazłszy tą oto stronę:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ale po tel do ASO w Gdańsku, okazało się że te 1500 zł to koszt samych amortyzatorów i robocizny, więc grzecznie przekazałem że troszkę ich pogrzało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 15:25   #13
Sebioza
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk3 Kombi Titanium
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2014
Postów: 57
Domyślnie Odp: Głuche stukanie prawy przód

U mnie też były stuki. Ja jestem właśnie po wymianie amortyzatorów i stuki ustały. U mnie sprawa była oczywista, bo amor pociekł.
Sebioza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2017, 21:49   #14
22fordmondeo
ford::beginner
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 06-10-2017
Skąd: łódzkie
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 33
Domyślnie Odp: Głuche stukanie prawy przód

Dzieki za info!
Fajnie, że jest poprawa - to chociaż jakieś pocieszenie po poniesionych kosztach.
Po rocznikach Waszych aut widać, że seria poddaje się po około 9 latach eksploatacji.

Rozumiem, że amory z tyłu póki co w oryginale.
22fordmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2017, 21:56   #15
Sebioza
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk3 Kombi Titanium
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2014
Postów: 57
Domyślnie Odp: Głuche stukanie prawy przód

U mnie tak. Mechanik jedyne co stwierdził, to że na wiosnę do wymiany będą tuleje z przodu. Te dolne - tylne. Reszta ok. Przebieg 207 tyś.
Sebioza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2017, 22:38   #16
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Głuche stukanie prawy przód

u mnie też tył póki co oryginalny i trzyma. Różnica tłumienia wynosiła 1 %, może w przyszłym roku wymienie, ale wtedy to już jakieś kyb czy lepszy jakościowo zamiennik, bo tył wychodzi taniej sporo wtedy.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.