Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2018, 18:04   #1
pablo35
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-09-2015
Skąd: warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 2.0 TDCI 150 KM -----,,..
Rocznik: 2015
Postów: 104
Domyślnie Uślizg sprzęgła

Witam. Mój ford ma taką przypadłość. Gdy mam rozgrzany silnik i stoję w korku i ruszam na samym sprzęgłem, czuję jakby uślizgiwanie sprzęgła, telepanie przodem. Mam odczucie jakby sprzęgło było w kompieli olejowej. Gdy daję przy puszczaniu sprzęgła trochę gazu, teź to występuje. Zaznaczam, źe występuje to tylko wtedy gdy silnik jest rozgrzany i najczęściej, gdy wcześniej "x" razy wciskałem juź sprzęgło. Moźe będzie przydatne: Sprzęgło bierze od dołu.
Czy to juź zapowiedź końca sprzęgła?

Dodam: przebieg 56000 km


Ostatnio edytowane przez pablo35 ; 20-02-2018 o 18:15
pablo35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 18:08   #2
lando
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Słupsk
Model: Focus MK1 2001, Focus MK2 FL, Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 115, 1,6 TDCI 110, 2,0 TDCI 140
Rocznik: 2001, 2008, 2009
Postów: 466
Domyślnie Odp: Uślizg sprzęgła

Poczytaj o ocenie zużycia sprzegla

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
lando jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 22:52   #3
22fordmondeo
ford::beginner
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 06-10-2017
Skąd: łódzkie
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 33
Domyślnie Odp: Uślizg sprzęgła

Oglądałeś auto od spodu czy na łączeniu silnika i skrzyni sucho?
Jesteś jedynym kierowcą auta?
22fordmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 00:35   #4
pablo35
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-09-2015
Skąd: warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 2.0 TDCI 150 KM -----,,..
Rocznik: 2015
Postów: 104
Domyślnie Odp: Uślizg sprzęgła

Cytat:
Napisał 22fordmondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oglądałeś auto od spodu czy na łączeniu silnika i skrzyni sucho?
Jesteś jedynym kierowcą auta?
Jedynym od nowości. Spróbuję udać się do diagnosty. Około 2 tyś km byłem w Aso na przeglądzie i nic mi nie mówili aźeby było jakieś "zapocenie", chociaź problem zgłaszałem. W każdym bądź razie to moźe być jakiś trop, poniewaź tak jak pisałem powyższy objaw występuje na ciepłym silniku. Dzięki za podpowiedź.
pablo35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 14:28   #5
bartek2504
ford::average
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 11-02-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 EB 240KM +lpg KME NEVO SKY DIRECT
Rocznik: 2015
Postów: 83
Domyślnie Odp: Uślizg sprzęgła

ogladalem w grudniu mondka 1.5 eb manual z 2015r, w jednym z ASO w Warszawie. mial przebieg wlasnie ok55 tys km i wg dokumentow miał wymieniane cale sprzeglo razem z wysprzeglikiem. kilka osob na tym forum pisalo o problemach ze sprzeglem w mk5 - ślizganie sie, piszczenie itd.
bartek2504 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 20:19   #6
pablo35
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-09-2015
Skąd: warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 2.0 TDCI 150 KM -----,,..
Rocznik: 2015
Postów: 104
Domyślnie Odp: Uślizg sprzęgła

Moźe ktoś by polecił ASO Warszawa, które wykazuje się "zaangaźowaniem" w diagnozowaniu zgłaszanych usterek, a nie zbywaniem klienta.
Kiedyś byłem u Lipskiego w innej sprawie tj znikającego płynu chłodzącego (tak na marginesie sam poradziłem z problemem) to powiedzieli, źe rozkręcimy i jak nic nie znajdziemy to musi Pan zapłacić. Zapytałem za co miałbym płacić: a no za czas poświęcony. Powiedziałem, źe to źe nie znaleźliby usterki nie oznacza, że tej usterki nie ma lecz to źe "fachowcy" jej nie znaleźli. Stąd moje pytanie o polecenie ASO a moźe jakiegoś konkretnego mistrza ze wskazanego serwisu.
pablo35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 18:30   #7
wkg
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2008
Model: Mondeo mk V Titanium, było Mondeo mk IV
Silnik: TDCi 2.0 150, było 140@180
Rocznik: 2018, było 2009
Postów: 109
Domyślnie Odp: Uślizg sprzęgła

No, do ASO to ja bym nie jeździł a juz na pewno nie po gwarancji.
Objawy masz takie, że obroty skaczą a auto nie jedzie czy telepie, stuka ale obroty nie skaczą ?
Może być tak, że uszczelniacz wału popuszcza olej - koledzy dobrze radzą, zobacz, czy nie masz zapoceń.
Ten uszczelniacz nie ma sprężynki jak kiedyś miały zimmeringi tylko samą gumę i czasem popuszcza nawet wnowych autach.

Edit:

Piszę, bo miałem podobnie. Podobnie, bo przez jakis czas uślizgiwało mi się sprzegło i potem to minęło.
Podczas zmiany oleju w warsztacie wymyli mi zapocenie u dołu silnika (między skrzynią i silnikiem) - spryskali detergentem i wysuszyli sprężonym powietrzem. Po to, żeby zobaczyć przy następnej zmianie czy zapocenie idzie z uszczelniacza wału czy też olej skapuje z turbiny (wtedy nie powinno mieć wpływu na sprzegło tylko ściekac).
Kupiłem uszczelniacz wału oryginalny fordowski (grosze a zamienniki są słabe) i czekam aż się znowu zacznie ślizgać. Wtedy pojadę na wymianę uszczelniacza, zrzucą skrzynię i zobacze w jakim stanie jest sprzęgło. Po 260tkm mozliwe, że już zużyte, tak samo dwumasa. Wtedy się wymieni co trzeba.
Sprzęgło i dwumasę warto mieć zamówioną przed tą całą operacją - warsztat może Cię skasować bardziej.
Przypuszczam, że to jakiś wyciek - jeżeli jeździsz delikatnie przy tym przebiegu sprzęgło i dwumasa powinny być jeszcze OK choć - "things happen" : /

Mam dobrego mechanika w Warszawie (Klucz) koło Łodygowej - jeżdżę tam od kilkunastu lat. Właściciel (pan Radek) jest czasem trudno dostępny przez telefon bo sam dużo robi - trzeba się dobijać.

Ostatnio edytowane przez wkg ; 23-02-2018 o 12:18
wkg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2018, 21:36   #8
pablo35
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-09-2015
Skąd: warszawa
Model: Mondeo MKV
Silnik: 2.0 TDCI 150 KM -----,,..
Rocznik: 2015
Postów: 104
Domyślnie Odp: Uślizg sprzęgła

Cytat:
No, do ASO to ja bym nie jeździł a juz na pewno nie po gwarancji.
Objawy masz takie, że obroty skaczą a auto nie jedzie czy telepie, stuka ale obroty nie skaczą ?
Może być tak, że uszczelniacz wału popuszcza olej - koledzy dobrze radzą, zobacz, czy nie masz zapoceń.
Ten uszczelniacz nie ma sprężynki jak kiedyś miały zimmeringi tylko samą gumę i czasem popuszcza nawet wnowych autach.

Edit:

Piszę, bo miałem podobnie. Podobnie, bo przez jakis czas uślizgiwało mi się sprzegło i potem to minęło.
Podczas zmiany oleju w warsztacie wymyli mi zapocenie u dołu silnika (między skrzynią i silnikiem) - spryskali detergentem i wysuszyli sprężonym powietrzem. Po to, żeby zobaczyć przy następnej zmianie czy zapocenie idzie z uszczelniacza wału czy też olej skapuje z turbiny (wtedy nie powinno mieć wpływu na sprzegło tylko ściekac).
Kupiłem uszczelniacz wału oryginalny fordowski (grosze a zamienniki są słabe) i czekam aż się znowu zacznie ślizgać. Wtedy pojadę na wymianę uszczelniacza, zrzucą skrzynię i zobacze w jakim stanie jest sprzęgło. Po 260tkm mozliwe, że już zużyte, tak samo dwumasa. Wtedy się wymieni co trzeba.
Sprzęgło i dwumasę warto mieć zamówioną przed tą całą operacją - warsztat może Cię skasować bardziej.
Przypuszczam, że to jakiś wyciek - jeżeli jeździsz delikatnie przy tym przebiegu sprzęgło i dwumasa powinny być jeszcze OK choć - "things happen" : /

Mam dobrego mechanika w Warszawie (Klucz) koło Łodygowej - jeżdżę tam od kilkunastu lat. Właściciel (pan Radek) jest czasem trudno dostępny przez telefon bo sam dużo robi - trzeba się dobijać.
Objawy są takie, źe gdy ruszam na samym sprzęgle to w momencie łapania sprzęgła zaczyna telepać przodem, gdy przy tym dodaję gazu to efekt telepania wzrasta. Obroty w tym czasie nie skaczą tylko płynnie "idą" w górę. Dodam, źe ten efekt telepania jest odczuwalny tak jakby koła traciły przyczepność, buksowaly.

Dodam, źe ten cały efekt telepanie jest tylko przy rozgrzanym silniku.

Bylem na stacji diagnostycznej. Źadnych wycieków, zapocenia od dołu.

Dasz mi namiary na p. Radka? Chętnie bym się tam pojawił celem diagnozy.

Bump:
Cytat:
No, do ASO to ja bym nie jeździł a juz na pewno nie po gwarancji.
Objawy masz takie, że obroty skaczą a auto nie jedzie czy telepie, stuka ale obroty nie skaczą ?
Może być tak, że uszczelniacz wału popuszcza olej - koledzy dobrze radzą, zobacz, czy nie masz zapoceń.
Ten uszczelniacz nie ma sprężynki jak kiedyś miały zimmeringi tylko samą gumę i czasem popuszcza nawet wnowych autach.

Edit:

Piszę, bo miałem podobnie. Podobnie, bo przez jakis czas uślizgiwało mi się sprzegło i potem to minęło.
Podczas zmiany oleju w warsztacie wymyli mi zapocenie u dołu silnika (między skrzynią i silnikiem) - spryskali detergentem i wysuszyli sprężonym powietrzem. Po to, żeby zobaczyć przy następnej zmianie czy zapocenie idzie z uszczelniacza wału czy też olej skapuje z turbiny (wtedy nie powinno mieć wpływu na sprzegło tylko ściekac).
Kupiłem uszczelniacz wału oryginalny fordowski (grosze a zamienniki są słabe) i czekam aż się znowu zacznie ślizgać. Wtedy pojadę na wymianę uszczelniacza, zrzucą skrzynię i zobacze w jakim stanie jest sprzęgło. Po 260tkm mozliwe, że już zużyte, tak samo dwumasa. Wtedy się wymieni co trzeba.
Sprzęgło i dwumasę warto mieć zamówioną przed tą całą operacją - warsztat może Cię skasować bardziej.
Przypuszczam, że to jakiś wyciek - jeżeli jeździsz delikatnie przy tym przebiegu sprzęgło i dwumasa powinny być jeszcze OK choć - "things happen" : /

Mam dobrego mechanika w Warszawie (Klucz) koło Łodygowej - jeżdżę tam od kilkunastu lat. Właściciel (pan Radek) jest czasem trudno dostępny przez telefon bo sam dużo robi - trzeba się dobijać.
Objawy są takie, źe gdy ruszam na samym sprzęgle to w momencie łapania sprzęgła zaczyna telepać przodem, gdy przy tym dodaję gazu to efekt telepania wzrasta. Obroty w tym czasie nie skaczą tylko płynnie "idą" w górę. Dodam, źe ten efekt telepania jest odczuwalny tak jakby koła traciły przyczepność, buksowaly.

Dodam, źe ten cały efekt telepanie jest tylko przy rozgrzanym silniku.

Bylem na stacji diagnostycznej. Źadnych wycieków, zapocenia od dołu.

Dasz mi namiary na p. Radka? Chętnie bym się tam pojawił celem diagnozy.

Jeszcze dodam, źe juź byłem gotów jechać do kolegi z forum celem zmiany 150 na 180 km. Jednak w tej sytuacji wolałbym wyjaśnić sprawę telepania ponieważ myślę, źe po podniesieniu mocy i podniesieniu Nm efekt telepanie mógłby się tylko pogłębić.
pablo35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2018, 15:07   #9
wkg
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2008
Model: Mondeo mk V Titanium, było Mondeo mk IV
Silnik: TDCi 2.0 150, było 140@180
Rocznik: 2018, było 2009
Postów: 109
Domyślnie Odp: Uślizg sprzęgła

To telepanie wskazywałoby na dwumasę choć nie wiem co ma do tego rozgrzanie silnika.
Podobny efekt jest przy ruszaniu na śniegu i włączonym systemie ESP ale na asfalcie to musiałbyś próbować ruszać z piskiem opon.

501 754 809 Radosław Barszczewski
Preniósł się do nowego warsztatu więc nie ma jeszcze bannera ale to koło Łodygowej.

Umów się na diagnozę i powiedz, że od Witka z Mondeo a kiedyś Mazda CX-7 i Almera.
W razie jakby co to za rozebranie skrzyni i wymianę sprzęgła, wysprzęglika i dwumasy chcial 500 ale to Mondeo MK4.
Cenę części najlepiej umówic przedtem ale nigdy nie naciągal na niepotrzebne naprawy a raczej zdecydowanie odwodził.
Kiedyś pojechałem do niego na szlif silnika a po 2 godzinach badań znalazł, że to zardzewiała śruba sprawia, że syrena od alarmu terkocze o blachę do ktorej byla przykręcona : )))) Myślałem, że to panewki i kilka innych warsztatów tez mnie chciało w to wkręcić.

Ostatnio edytowane przez wkg ; 24-02-2018 o 15:14
wkg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2018, 20:34   #10
22fordmondeo
ford::beginner
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 06-10-2017
Skąd: łódzkie
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 33
Domyślnie Odp: Uślizg sprzęgła

Pablo, auto jest z młodego rocznika. Czy przy okazji przeglądu nie wykupiłeś gwarancji 12? Gdyby to była walnięta dwumasa to 50% wartości częsci plus robotę płaci Ford Polska.

W takim układzie koszty mogą być porównywalne z tymi u Pana Radosława.
Ja w takim układzie wybrałbym serwis. Masz wtedy 2 lata gwarancji.

Z tego co kojarzę dwumasa na ciepłym silniku daje głośniejsze objawy niż na zimnym - nie wiem czemu ale tak jest.
22fordmondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.