Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2016, 11:30   #1
Ursus_81
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Transit 300L Trend
Silnik: 2.2 DURATORQ-TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie EGR - prośba o opinię diagnozy

Witam,
posiadam Forda Fiestę VAN z silnikiem 1.4 TDCi z rocznika 2010. Od jakiegoś czasu zaświeca mi się notorycznie pomarańczowa kontrolka ostrzegająca o awarii silnika i wówczas samochód jak mniemam wchodzi w tryb serwisowy (max obroty to ok 2700). Czasem do tego zapala się CHECK ENGINE.
Mechanik, który diagnozował problem stwierdził, że jedyny błąd jaki się pojawia to dotyczący zaworu EGR i zaleca jego wymianę.
Do tego momentu nie mam podstaw aby się czepiać, ale od razu zapytałem też o koszt takiej wymiany no i tu usłyszałem, że w najgorszym wypadku będzie to 2000zł z robocizną, "bo w tych silnikach zawór EGR montowany jest w kolektorze dolotowym i bardzo często przy dużym przebiegu samochodu nie udaje się go wymontować, no i trzeba kupić zawór EGR wraz z kolektorem...no i stąd tak drogo..." + "przerabialiśmy kilka takich przypadków i dlatego uprzedzamy" + "a tak w ogóle to pół silnika trzeba rozebrać, żeby się do niego dostać".
A że jestem majsterkowiczem amatorem, to zacząłem samodzielnie szukać informacji na forum i z materiałów do jakich dotarłem wnioskuję, że delikatnie mówiąc, coś tutaj nie gra...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i teraz moje pytanie, mechanika poniosła fantazja, czy może istniały jakieś różne wersje montażu tego zaworu i ja owe gorsze rozwiązanie mogę posiadać...?

Ursus_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2016, 16:27   #2
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: EGR - prośba o opinię diagnozy

Wydaje mi się, że we Fieście zawór jest wymienialny jako sam podzespół. Ale w najgorszym wypadku powinno to kosztować chyba z 1 tyś złotych max - z wymianą i adaptacją nowego zaworu. Chociaż najpierw można spróbować go ratować przez czyszczenie, ale po każdym czyszczeniu musisz zrobić adaptację.

Mariusz

PS. zawór jest z tyłu silnika po prawej stronie, montowany na dwóch śrubach do bloku i opaska do chłodnicy spalin - roboty przy wymianie pewnie z 30-60 minut, zależnie od dostępu, ale w C-maxie ze ściągnięciem podszybia schodzi niecała godzina.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd

Ostatnio edytowane przez madamsz ; 21-12-2016 o 16:31
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2016, 17:14   #3
N3xT
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-04-2011
Skąd: Łódź
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: EGR - prośba o opinię diagnozy

Zgadza się, pare dni temu robiłem to u siebie. Zabieg ogólnie prosty : wywalasz puche z filtrem powietrza i juz go praktycznie widzisz, jak chcesz go wyjac razem z chlodniczka to jego wejscie jest przykrecone na dwie srubki torx chyba do kolektora, nastepnie dwa weze chlodzace (wejscie, wyjscie) poleci troche plynu, jedna srubka na szpilce go trzyma oraz dwie do silnika pod ktorymi, jest metalowa uszczelka no i kostke odlaczyc. Cały zabieg wykonasz bez wchodzenia pod furę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S kolego madamasz, na czym ta adaptacja polega i dlaczego warto ją zrobić? Dodam, ze u siebie tego nie zrobilem i auto smiga jak smigalo przedtem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez N3xT ; 21-12-2016 o 17:18
N3xT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2016, 18:29   #4
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: EGR - prośba o opinię diagnozy

Co do adaptacji to ma za zadanie wykasowanie wartości wyuczonych z czasem. Zawór nowy inaczej się otwiera niż stary zarośnięty i dlatego trzeba komputer poinformować, że jest założony nowy i musi na niego uważać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., musi się go nauczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. "N3xT" być może stary i nowy pracują jednakowo co do skoku, ale stary zatarł się i stanął w miejscu dlatego chodzi identycznie - ale dobrze zrobić bo czasami wyskakują błędy EGR-u na nowym zaworze i ...., Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szuka się dziury w całym.

Mariusz
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 07:08   #5
Ursus_81
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Transit 300L Trend
Silnik: 2.2 DURATORQ-TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: EGR - prośba o opinię diagnozy

W oparciu o Wasze informacje wnioskuję, że jednak mechanika trochę poniosła fantazja...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodatkowo po zgrubnych oględzinach (bo faktycznie trzeba by wyjąć puszkę z filtrem powietrza, aby widzieć więcej) też wydaje mi się, że nie powinno być żadnych problemów z demontażem, a określenie użyte przez mechanika, "że EGR jest wbudowany w kolektor" miało chyba brzmieć uzasadniająco dla potencjalnie wysokiego kosztu wymiany. Jednak wbudowany a przykręcony robi różnicę...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Tak więc spróbuję podjąć się samodzielnej wymiany... choć mam jeszcze dwa pytania:
- adaptacja EGR to jak domyślam się tylko poprzez podłączenie do komputera ze specjalnym oprogramowaniem?
- widzę, że samych producentów/sprzedawców tych zaworów jest trochę ... możecie polecić jakiegoś sprawdzonego?
Dziękuję za pomoc.
Ursus_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 10:18   #6
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: EGR - prośba o opinię diagnozy

Adaptację zrobisz tylko komputerem - może być Forscan i dobry kabel
Co do zaworu to ja proponuję Valeo albo Hella, bo z tym jest najmniej kłopotu (chociaż cena pewnie będzie większa niż coś dziwnej marki).

Mariusz

PS. jak tylko masz trochę narzędzi i zdolności manualnych to dasz radę
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.