Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2013, 16:46   #11
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Temperatura i jej odczyt a odpalanie

Może odpinali EGR i zapomnieli wpiąć wtyczki .
Może się zawiesił zawór EGR w pozycji zamkniętej .
Może już było to wcześniej i zawór się nie domyka (do sprawdzenia na komputerze)
Ten błąd C 20000 odnosi się do jego usterki.
Ten błąd C 41568 odnosi się do zakłócenia na na magistrali CAN lub LIN .może być spowodowane błahostką typu zakłócanie połączenia , słabego styku .


.

__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 12:02   #12
vigoxx
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-03-2012
Skąd: Bełchatów
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Temperatura i jej odczyt a odpalanie

Rozmawiałem z moim mechanikiem i on tweirdzi że gdyby źle/nie wpięli EGR to na pewno byłyby inne oznaki. ale niedługo będę się miał okazję podpiąć kompem to może wtedy coś się wyjaśni.
A teraz, ciągnąc temat, czy ktoś ma jakiekolwiek pojęcie skąd ten problem z temperaturą może się brać? bądź gdzie jest czujnik zbierający tempreraturę wyświetlaną na desce?
I mały podwątek ws. EGRu - może to to ustrojstwo jest odpowiedzialne za jakby nieciągłe rozwijanie mocy w moim esiu - ja wiem że turbodziura i że to dizel ale słabość po włączeniu biegu na wyższy (przy dynamicznej jeździe ale bez zarzynania) jest dla mnie dziwna choćby dlatego że nie miałem tego nigdy w poprzednich dizlach (fakt że były to TDI z VW - różne ale ciągle TDI).
vigoxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 13:11   #13
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Temperatura i jej odczyt a odpalanie

Jeśli mowa o czujniku temperatury zewnętrznej to zawsze był umieszczany z lewej strony przed chłodnicą (stojąc przed samochodem po otwarciu maski )
a tak wygląda czujnik [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Co do EGR to jakie to miały by być oznaki......... o których wspominał ?...........Przecież wyrzuciło błąd EGR.

Co do tego wątku to o jaka turbo-dziura przecież to silnik CR wtrysk bezpośredni . i turbina się kręci cały czas od początku.
Z tego co napisałeś to masz taki sam silnik jak mój dokładnie 143KM.( spradż po nr VIN). ten silnik ma spory moment obrotowy i solidny wygar mimo swojej wagi 1700kg. Sprawdzaliśmy go na autostradzie porównując z VW B-6 Kombi TDI 140KM . i szedł łeb w łeb .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 13:39   #14
vigoxx
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-03-2012
Skąd: Bełchatów
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Temperatura i jej odczyt a odpalanie

Objawy EGR o których mówił - dymienie, niewchodzenie na obroty lub wolniejsze wchodzenie...

co do turbodziury to ona jest tak czy siak - poniżej 1500 obrotów nie ciągnie
ale mi chodziło o to że bujając auto do ok 3000-3200 obotów i zmieniając bieg na wyższy to u mnie przez krótką chwilę muszę czekać aż znowu zacznie mocno ciągnąć na wyższym biegu... zastaniowi się i wtedy ciągnie dobrze. nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć
PS. ja nie pisałem że jest wolny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z paskiem nieraz się już mierzyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vigoxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2013, 22:50   #15
piteron
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-04-2012
Skąd: Lublin
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI (140KM)
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Re: Temperatura i jej odczyt a odpalanie

Witam,
Mnie dzisiaj zaskoczył temperaturą +19,5 stopni, przy -5 w rzeczywistości. Nie wiem czy gdzieś nie jest zabrudzony (zrobiłem dugą trasę w niezbyt ciekawych warunkach zimowych), ale nie wiem gdzie go dokładnie szukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - zanim pojadę do mechanika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2013, 11:49   #16
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Re: Temperatura i jej odczyt a odpalanie

Cytat:
Napisał piteron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Mnie dzisiaj zaskoczył temperaturą +19,5 stopni, przy -5 w rzeczywistości.ale nie wiem gdzie go dokładnie szukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - zanim pojadę do mechanika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najpierw czytaj posty ..............................( np .dwa wyżej ) .,
a potem napisz że nie wiesz jak zdjąć osłonę górną z dostępem do chłodnicy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Myślę że sobie poradzisz i twoim oczom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.ukaże się czujnik temperatury .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2013, 16:23   #17
zibi967
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2010
Skąd: Bełchatów
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2006
Postów: 94
Domyślnie Odp: Temperatura i jej odczyt a odpalanie

vigoxx witaj ziomku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak chcesz to napisz na pm daj jakieś gg to sie zgadamy i coś wymyślimy , a jeśli nie dam namiary na konkretnego gościa do piotrkowa trybunalskiego ze swoim tam brykam jak coś nie tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. brał 50 zeta za podpiecie kompa
ps. wg mnie co do tej temperaturki to czujnik wariuje i jest do wymiany .
zibi967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2013, 19:00   #18
piteron
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-04-2012
Skąd: Lublin
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI (140KM)
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Temperatura i jej odczyt a odpalanie

Jest duuuża szansa, że przy sobocie uda mi się znaleźć na tyle czasu, aby poszukać tego czujnika. Później opiszę o co jak. Dzisiaj gdy po południu wsiadłem zobaczyłem temperaturę 32 stopnie ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
piteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 17:17   #19
vigoxx
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-03-2012
Skąd: Bełchatów
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Temperatura i jej odczyt a odpalanie

minęło już trochę czasu i miałem możliwość potestować zachowanie esia przy odpalaniu. udało mi się go nakryć na starcie przy poprawnie wyświetlanej temperaturze i... bez zmian. ciągle dziwnie odpala, zwłaszcza po nocy (tj. dłuższym postoju). na ciepło nie jest źle. dlatego zastanawiam się czy to nie coś innego. na forum poczytałem o czujniku położenia wału - muszę to przedyskutować z moim mechanikiem. inne co przyszło mi do głowy to odpływające paliwo - może to głupie ale nie jest tak że może po nocy paliwo "odpływa" od wtrysków/pompy i musi być przepompowane, stąd długawe odpalanie i szarpnięcie? wtedy krótszy postój nie jest problemem ale długi tak. nie wiem czy to się trzyma kupy - może ktoś z Was wie czy jest taka możliwość.
vigoxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2014, 18:02   #20
kameleon7
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-12-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi 163 PS
Rocznik: 2011
Postów: 161
Domyślnie Odp: Temperatura i jej odczyt a odpalanie

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie........ to nie to samo .
Temperatura silnika to Engine temp ..........
Rozgrzany silnik pokazuje max 83-84 C.

Nie ma wiekszego wpływu na odpalanie .
Co ty za bzdury piszesz. Jak to temperatura silnika nie ma zwiazku z odpalaniem. Jezeli jest walniety czujnik temperatury cieczy chlodzacej, np minimalnie pokazuje 20 stopni na plusie a jest 0 albo ponizej to wtedy PDC mysli ze jest cieplo i ze silnik jest w miare nagrzany i po pierwsze nie grzeje swiec, po drugie inaczej steruje dawka paliwa oraz silnikiem.
Jednak dobrze mowil koles z TVN turbo ze 80% ludzi na forum nie wie o czym pisze.

Bump:
Cytat:
Napisał vigoxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam drobne problemy z odpalaniem w zimie - tj. auto odpala ale trzeba pokręcić a jak załapie to trochę na kształt ursusa - troszkę szarpnie. W piątek wymieniłem świece ale niewiele to pomogło. po odpaleniu samochodu na tablicy pokazuje mi temperaturę +8 stopni mimo że na zewnątrz -6, czasami zaczyna od 0 stopni. Po kilku minutach termometr wskazuje poprawnie. i teraz pytanie - czy ta temperatura "z deski" to też ta wartość którą dostaje silnik? Jeśli tak to ma to wpływ na odpalanie. Jeśli nie to czy mogę sprawdzić jakoś co dostaje silnik? Bo być może ma zły odczyt temperatury i odpala jak w lato?
i druga część pytania - czy u was też ten termometr tak wskazuje po odpaleniu - tj zaczyna od jakiejś stałej temperatury i z czasem zaczyna pokazywać tą właściwą?
Myslac logicznie odczyt temperatury z deski rozdzielczej nie moze wplywac na odpalanie ale juz odczyt temperaturt silnika czyli tak naprawde plynu chlodzacego ma bardzo duzy wplyw na odpalanie i w przypadku jego awarii powoduje wyzej opisane problemy. Poczytaj sobie na innych forach o objawach padnietego czujnika wody.
kameleon7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
temperatura , zima



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.