Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2014, 06:01   #1
zeus1006
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-11-2014
Model: ford focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Nie odpala 1.6 benzyna - co może być przyczyną??

Witam Szanownych forumowiczów
Mam problem ze swoim fordem wersja Ghia benzynka 1.6 115 KM rok 2005.
Wczoraj gdy wracalem do domu autko normalnie bez problemów odpaliło ale niestety po chwilowym zgaszeniu samochodu na okres może 5 minut, moja zona wsiadła do samochodu a ten juz nie odpalił. Zona dość szybko przekręciła kluczykiem z pozycji 0 Az do momentu kręcenia. Jezeli chodzi o kontrolki to wszystkie zachowuja sie poprawnie. Komputer nie wykazuje błędów a autko jednak nie odpala mimo, ze kręci cały czas i wydaje mi się ze akumulator jest mocny. Mimo wszystko wczoraj probowalem odpalić autko poprzez kable rozruchowe ale nic to nie dalo. Zastanawiam się co może być przyczyną, ze auto nie odpala
Serdecznie dziękuje z góry za wszystkie wskazówki


Ostatnio edytowane przez zeus1006 ; 24-11-2014 o 08:44
zeus1006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 06:59   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford focus mk2 2005 rok benzyna 1.6 - nie odpala

Pewnie nie ma paliwa w zbiorniku.

To poluzuj rurkę zasilającą w paliwo przy listwie, zakręć rozrusznikiem i sprawdż czy pompa podaje paliwo i czy jest cisnienie paliwa, czy tylko sie sączy.

Ostatnio edytowane przez salom ; 24-11-2014 o 09:08
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 07:13   #3
zeus1006
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-11-2014
Model: ford focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ford focus mk2 2005 rok benzyna 1.6 - nie odpala

Masakra - paliwo jest!
zeus1006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 14:56   #4
swm7
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Chocianów
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 Ti-vct
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nie odpala 1.6 benzyna - co może być przyczyną??

A czy po przekręceniu kluczyka słychać przez kilka sekund pracującą pompką paliwa ?
swm7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 15:21   #5
daemonxxx
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Radzyń Podlaski
Model: Focus kombi
Silnik: 2.0 + lpg
Rocznik: 2003
Postów: 55
Domyślnie Odp: Nie odpala 1.6 benzyna - co może być przyczyną??

Sprawdź na początek czy masz iskrę na świecach, spróbuj odpalić drugim kluczykiem jeśli taki posiadasz

Ostatnio edytowane przez daemonxxx ; 24-11-2014 o 15:24
daemonxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 16:19   #6
zeus1006
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-11-2014
Model: ford focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie odpala 1.6 benzyna - co może być przyczyną??

Pompka paliwa pracuje. Po przekreceniu kulczyka na pozycje 2 słychać pstrykniecie przekaźnika od pompy ale w sumie takiego zasysania jak w starszej swojej corsie to nie slysze. Drugim kluczykiem juz probowalem i niestety nic nie dalo. Ja zastanawiałem się czy może nie została uruchomiona jakaś blokada dopływu paliwa bo moja zona odpalila samochód ale przekrecila kluczyk w stacyjce na tyle szybko, ze nawet kontrolki nie zdążyły zniknąć z tablicy rozdzielczej i pewnie pompka tez nie zdążyła tak szybko podać paliwa. Ja po przekreceniu zapłonu do pozycji 2 czekam chwilke az znikną wszystkie kontrolki które maja zniknac. Jeszcze 5 minut przed zona normalnie jezdzilem samochodem. Natomiast jej Autko odpalilo po tym szybkim przekreceniu kluczykiem na 4 sekundy i zgaslo jakbys ktoś zablokował doplyw paliwa. Nie wiem czy to nie kwestia jakieś elektryki i wbudowanej blokady albo może przekaźnik pompy paliwa??
Dziękuje za obecne sugestie

Ostatnio edytowane przez zeus1006 ; 24-11-2014 o 16:25
zeus1006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 17:14   #7
swm7
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Chocianów
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 Ti-vct
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nie odpala 1.6 benzyna - co może być przyczyną??

Objawy jak u mnie rano wyjazd do pracy a tu nic, kręci że na samym rozruszniku można by zajechać do roboty a zaskoczyć nie chce. Po podaniu startera w dolot powietrza odpalił, na ile starczyło zapodanego paliwa i zdechł.

Ważne:
Sprawdź nad schowkiem (trzeba odkręcić i wyjąć, śruby z łbem torx) jest moduł odcinający pompkę paliwa. U nie były dwa konektorki w białej plastykowej osłonce i tam na tym połączeniu byłe wyraźne ślady nadtopienia osłonek przez słabe przejście (partacką robotę montażysty) a już jego brak o poranku.
Po poprawce złączy za pomocą lutownicy problem się rozwiązał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko nie potrzebnie wymieniłem pompę paliwa, będzie na zaś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Spróbuj i daj znać !
swm7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 21:03   #8
zeus1006
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-11-2014
Model: ford focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie odpala 1.6 benzyna - co może być przyczyną??

Serdecznie dziękuje za sugestie. Dzisiaj był u mnie elektromechanik. Podłączył komputer no i jak narazie stwierdzony jest problem z układem pompy paliwa. Sprawdził przekaźnik pompy paliwa. Podlaczyl na krótko i wszystko w tym miejscu jest ok. Bezpieczniki tez ok. Jutro będzie szedł dalej w stronę pompy. Mam pytanie - jeżeli się okaze , ze pompa jest uszkodzona to jaki model polecacie kupić? Może jakiś zamiennik? A jeżeli chodzi o ten moduł odcinający pompke paliwa to dostęp jest do niego od środka schowka? Tzn muszę otworzyc schowek i tam od gory odkrecic te śruby? Czy może od spodu schowka tam gdzie sa bezpieczniki?
Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas
zeus1006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 07:54   #9
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Nie odpala 1.6 benzyna - co może być przyczyną??

Odkręcasz boczek przy przednim słupku i masz świetny dostęp do wyłącznika. A klapka otwiera dostęp bezpośrednio do przycisku.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 09:01   #10
szkodnik85
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 461
Domyślnie Odp: Nie odpala 1.6 benzyna - co może być przyczyną??

Jest jeszcze opcja ze jakimś cudem zadziałał element który służy za odcięcie paliwa przy dachowaniu pojazdu. Znajduje się on z lewej stronie w boczku będzie taki okrągły otwór wsadź tam palec i naciśnij przycisk który znajduje się w środku. Jeżeli masz instrukcje do samochodu to jest to tam opisane.
szkodnik85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.