Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2018, 11:24   #11
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: ogrzewanie szyby przedniej i tylnej

To już myślę kwestia gustu.

Ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy ktokolwiek kto projektował centralną kolumnę w Focusie i panel pod panelem klimatyzacji przypadkiem wstawił przycisk "wyłączenia systemu start stop" czyli /A\ Off czy też jest to jednak zamierzone.

A myśl taka powstała, jak zauważyłem, że stojąc w korku jestem na "jedynce" i wciśniętym sprzęgle i wchodzi mi myśl do głowy, że tak ruszając i stając w korku, to nie ma sensu korzystać ze start stop. I tak na wyciągnięcie palca ręki opartej na gałce zmiany biegów mogę nacisnąć "/A\ Off".
(innymi słowami, jeśli mam opartą dłoń na gałce zmiany biegów i mam wrzucony pierwszy bieg to mam przycisk wyłączenia systemu start stop pod palcem wskazującym)

Dopiero za którymś razem odkryłem, że jest to "idealne" miejsce jak dla mnie i w pewien sposób wygląda na przemyślane (choć znając Forda i ich inżynierów, to pewnie dzieło przypadku bo mają dużo "nieprzemyślanych rzeczy").

Np. BMW 5 przycisk wyłączenia tego systemu jest jako "ramka" mały dodatek pod przyciskiem uruchamiania silnika za kierownicą.

I teraz stojąc w korku (ruszając i hamując, ruszając i hamując) nie dosięgam tego przycisku, bo fotele w BMW 5 są teoretycznie bardziej "leżące" i żeby wcisnąć ten przycisk, muszę się "podciągnąć" do deski rozdzielczej aby nacisnąć przycisk wyłączenia systemu start stop.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

(nie jestem pewien czy to zdjęcie z piątki, ale chyba mają tak samo):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 11:27   #12
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: ogrzewanie szyby przedniej i tylnej

Sprawdzałem jeszcze w instrukcji, nic nie ma o automatycznym załączaniu szyby przedniej... nie wiem...

A tak przy okazji, zmiana tematu, widzę, że część kolegów ma auta z 17 r. Czy może ktoś z was zgłaszał na przeglądzie gwarancyjnym te słynne stuki silnika na wolnych obr. i stuki/szarpnięcia a przy zmianie biegów z 1-2, 2-3? Ciekaw jestem opinii "fahofców". Sam jade niedługo.
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 13:23   #13
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: ogrzewanie szyby przedniej i tylnej

Czyli Ford zmienił domyśle ustawienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., bo wcześniejsze roczniki same włączały podgrzewanie przedniej i tylnej szyby jak tylko temperatura zewnętrzna była poniżej chyba 5 stopni, a temperatura płynu chłodzącego poniżej 65 stopni. I było to opisane w instrukcji. Oczywiście diodka na guzikach była wtedy wyłączona.
Więc @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak masz przednią podgrzewaną i nie zmieniłeś ustawienia w BCM, to włącza Ci się sama. Pewnie dlatego nigdy nie paruje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Pojazdy bez dodatkowej nagrzewnicy
Jeżeli temperatura otoczenia jest niższa
niż 5°C (41°F), a temperatura płynu
chłodzącego silnik jest niższa niż 65°C
(149°F), ogrzewanie przedniej szyby oraz
ogrzewanie tylnej szyby włączy się
automatycznie. Wyłączą się
automatycznie.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 13:44   #14
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: ogrzewanie szyby przedniej i tylnej

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dałeś mi teraz do myśleniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A pisalas o mk3 przed lift?
Ja rozpoznaje kiedy szyba się ogrzewa bo to widać ...
Co do parowania to nie że nigdy tylko napisalem, że rzadko i wtedy włączam nadmuch na przednią i to wystarcza.

Aczkolwiek raz tej zimy sama przednia się włączyła bo było to widać na szybie , myślałem że po prostu coś go zabolalo z elektrykaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nie pamiętam czy włączyła się dioda czy nie. Będę obserwowal bo mnie zaciekawiles Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A instrukcje przeleciałem, musiałem opuścić stronęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 09-01-2018 o 13:55
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 13:54   #15
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: ogrzewanie szyby przedniej i tylnej

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli Ford zmienił domyśle ustawienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., bo wcześniejsze roczniki same włączały podgrzewanie przedniej i tylnej szyby jak tylko temperatura zewnętrzna była poniżej chyba 5 stopni, a temperatura płynu chłodzącego poniżej 65 stopni. I było to opisane w instrukcji. Oczywiście diodka na guzikach była wtedy wyłączona.
Więc @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak masz przednią podgrzewaną i nie zmieniłeś ustawienia w BCM, to włącza Ci się sama. Pewnie dlatego nigdy nie paruje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"i nie zmieniłeś ustawienia w BCM, to włącza Ci się sama", czyli gdzie można to ew skonfigurować? Na początku miałem autozałączanie a teraz nie.
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 14:46   #16
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: ogrzewanie szyby przedniej i tylnej

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Na 100% bez kontrolki. Pisałem o pre FL, ale nie kojarzę, żeby coś zmienili przy FL.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , nie wiem czy po lifcie nie zmienili warunków do załączenia, np. 0 stopni. Ja zmiany robiłem u mayaka.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 15:00   #17
m_aciek19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-01-2013
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: ogrzewanie szyby przedniej i tylnej

Panowie potwierdzam. Szyby grzeją bez zapalania kontrolek na desce rozdzielczej. Najłatwiej poznać jak pojawia się ostrzeżenie o możliwym oblodzeniu, czyli śnieżynka na tle drogi (temp 5°C i mniej). Też bym to wyłączył bo trzepie mi po nowym aku w szczególności jak jeżdżę po mieście po parę km i cały czas mi się grzeje szyba. Po miesiącu nowy aku do ładowania się nadaje mimo iż altek pracuje poprawnie.
m_aciek19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 15:03   #18
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: ogrzewanie szyby przedniej i tylnej

Jeśli ja też to mam , to na pewno to wyłączeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 15:35   #19
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: ogrzewanie szyby przedniej i tylnej

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli ja też to mam , to na pewno to wyłączeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie są tego ustawienia?
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 15:37   #20
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: ogrzewanie szyby przedniej i tylnej

No podłączasz elm tak jakbyś chciał odczytać błędy i do tego musisz mieć odpowiedni program , np focccus.
Aczkolwiek ja focusem się jeszcze nie bawilem.

Inna opcja to możesz podjechać do kogoś z forum , a wielu jest kolegów w Polsce i oni mogą ci to wyłączyć, włączyć lub aktywować różne inne funkcje których nie masz
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.