Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2023, 14:08   #31
bamik
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Radom
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2020
Postów: 32
Domyślnie Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dźwięk na luzie

Wiesz co Sync 3, a Sync 2.5 to jednak przepaść w jakości podzespół pod tym softem, a nawet soft się nieco różni. W poprzednim aucie miałem Sync 3 i był dobry, momentami nawet bardzo dobry, (porównując do innych marek) ale Sync 2.5 to porażka. Co do reszty "to tylko diesel" - no nie zgodzę się, mam znajomych z samochodami różnych marek, roczników i przebiegów znacznie wyższych od mojego i nie mają takich przebojów. Nie mam problemu z tym, że Ford wypuścił samochód z wadami wieku dziecięcego, ale niech do jasnej ciasnej przyzna się do tych wad i je naprawia poprzez wymianę na nowe przeprojektowane podzespoły. Takie podejście jak demonstruje mi obecnie ASO to jest próba sił i na tej pozycji jako jednostka jestem skazany na porażkę - co powoduje we mnie nie tylko niechęć do mojego samochodu, ale całej marki. Do tej pory posiadałem 3 szt. wersji mk3 z tym samym dieselem i nigdy nic się nie działo, też nie miały jeszcze AdBlue jak mój obecny mk4, robiłem nimi duże przebiegi i nic, a ten od ostatnich 7 miesięcy to może miesiąc mu nic nie dolegało. Przestrzegam tylko tym postem potencjalnych "napalonych" na wyglądąd i wyposażenie mk4, że nie warto, zostańcie przy swoich mk3, mk2 bo inaczej to będzie Wasz ostatni Ford.

P.S. po tym poście odezwały się do mnie 2 osoby z takimi samymi objawami sprzęgła jak w moim i po wymianie problem zniknął, jedna z tych osób powiedziała, że po 2k km jakby dźwięk wraca więc to może sugerować tylko tyle, wadliwą skrzynię lub jej połączenie z osprzętem sprzęgła. ASO to wie i nie będzie robić akcji naprawczej czy też wymian po zgłoszeniu bo musieliby od razu całą skrzynie wymienić, a to robi potężne koszty, więc moja teoria o sile korporacji niestety jest i będzie w mocy.

bamik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2023, 07:44   #32
rafalm1983
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-05-2023
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5 ecoblue
Rocznik: 2021
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dźwięk na luzie

Zapytałem w Ford Polska czy skrzynie manualne w 1.5 ecoblue są niedostępne w polifcie z powodu problemów z nim, dostałem taką odpowiedź:

Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta Ford Polska.

W nawiązaniu do koespondencji uprzejmie informuję,że z poziomu Biura Obsługi Klienta nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy skrzynie manualne są niedostępne z powodu problemów z nimi.

Nie mamy także infomacji na temat tego, że jest to powszechny problem. Z takim zapytaniem należy udać się do dealera.
rafalm1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2023, 07:54   #33
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dźwięk na luzie

Manual z 1.5 raczej wycofali ze względu na normy emisji. Dlatego też w wersji z A8 obcięli moment z 300 na 250Nm i moc ze 120 na 115KM.

Teraz malo gdzie w klasie kompaktów można dostać dizla z manualem.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2023, 08:05   #34
rafalm1983
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-05-2023
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5 ecoblue
Rocznik: 2021
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dźwięk na luzie

Nie wiem jaki wpływ na emisję ma skrzynia biegów
rafalm1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2023, 08:09   #35
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dźwięk na luzie

...no to polecam się zapoznać z zasadami działania skrzyń biegów i silników.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2023, 08:30   #36
rafalm1983
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 31-05-2023
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5 ecoblue
Rocznik: 2021
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dźwięk na luzie

polift z automatem więcej pali i ma większą emisję według danych forda
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg przedlift.jpg (100.6 KB, 23 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg polift.jpg (69.1 KB, 11 wyświetleń)
rafalm1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2023, 08:53   #37
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dźwięk na luzie

...owszem, bo w międzyczasie zmienił się sposób liczenia.
Przedlift wg nowej metodologii miałby jeszcze wyższe.
A dodatkowo nie ma w tych danych emisji NOx
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2023, 14:58   #38
Valsacer
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Suwałki
Model: Focus MK4 ST Line
Silnik: 1.5 Ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dźwięk na luzie

Zgodnie z pierwszym postem mam identyczne objawy tyle że po wciśnięciu sprzęgła głos metaliczny nie ustaje. Zgłaszane od samego początku w ASO, lecz nic nie potrafili z tym zrobić. Teraz przy 130k km mam na luzie lekkie wibracje na kabinie, które ustają po wciśnięciu sprzęgła... Widzę, że ciekawy temat.
Valsacer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2023, 08:30   #39
bamik
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Radom
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2020
Postów: 32
Domyślnie Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dźwięk na luzie

Cytat:
Napisał michałek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem, subiektywna lista. Większości usterek nie mam, bo mam 1.5EcoBoost.
no właśnie to jednak nie to samo co 1.5 TDCI czy jak ten parch zwią...

Cytat:
Napisał michałek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam też Sync3 i oprócz faktycznie gorąca pod palcem to wszystko jest dobrze, małe niedoróbki softu.
- ja mam Sync 2.5 więc to taki Sync w wersji testowej i do Sync3 nie da się tego dziadostwa porównać.

Dodam, jeszcze do mojej złotej listy, że na bagnecie pojawia się coraz więcej oleju (wyczytałem, że to kolejna złota cecha tego modelu) oraz pukanie/stukanie przy zmianie biegów w gorące dni i jest to mega irytujące.

Mam już tak dość tego złoma,*że nawet adaptacyjne (czasem) LEDy i inne bajery mi nie wynagradzają check engine co 500km (od sondy NOX), pojedynczego szarpania jakby dławienia się auta w podobnym przebiegu co SONda, stukania sprzęgła/dwumasu, głośnej pracy skrzyni biegów i jeszcze rozrzedzającego oleju przez wypalanie DPF - jednym słowem to wszystko co pod maską to złom...
bamik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2024, 20:18   #40
Swastie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-01-2024
Skąd: Kielce
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 Ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 1
Smile Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dźwięk na luzie

Witam,

jestem nieszczęśliwym posiadaczem Focusa MK4 1.5 Ecoblue z 2019 roku (wcześniej MK3 1.5 TDCI z 2016)...Przebieg 150000km..walczę z tym metalicznym dźwiękiem z luzie, chociaż u mnie jest tak, że jak wcisnę sprzęgło to zamiast stukania raz na jakiś czas występuje ciągle..pojechałem do mechanika i diagnoza padła na sprzęgło..kupiony oryginał zestawu sprzęgła z kołem dwumasowym i wysprzęglnikiem. Skrzynia wyjęta i diagnoza: tarcza ma luz na pierścieniu + łożysko na wysprzęlniku szumi..szybka wymiana całego zestawu i dalej jest tak jak było! I teraz pytanie..Ktoś sobie z tym poradził? Może jakiś uszkodzenie w skrzyni? Albo nowa oryginalna tarcza z automatu jest wadliwa i tak pięknie dzwoni? Czekam na jakieś podpowiedzi...Wydane prawie 4000zł i dalej to samo. Z ciekawostek, to silnik przy 101000 tyś był na wymianie w ASO Ford..Podejrzewam, że przez przybywający olej. Reszta usterek też oczywiście obecna, czyli zawieszający się SYNC i terkotanie z rana z okolic deski (z tym sobie poradziłem trytytką na przewodach nagrzewnicy). Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swastie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.