Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2019, 11:13   #61
grabarakutno
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-11-2019
Skąd: Kutno
Model: EDGE
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Wszystko gra, nie mam takich problemów, rok samochod 2016 krajówka

grabarakutno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 12:18   #62
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Witam, mam Edga od grudnia 2017 , przejechane dotychczas 53 tyś km i z usterek wcześniej wymienionych (nowe zawsze pogrubione)
1. GPS - częściej nie mam sygnału niż mam - naprawione
2. Bluetooth - jak wybieram rozmowy z ekranu Sync3 to jest ok. ale jak wybieram z telefonu, to po każdym połączeniu muszę wyłączyć i włączyć bluetooth bo inaczej kolejna rozmowa nie będzie prowadzona przez zestaw głośnomówiący. Coś jakby się zawieszało, mam ikonę rozmowa prywatna czy coś takiego i dźwięk jest tylko przez telefon, a nie zestaw. – podobno wina telefonu mimo że jest wypisany jako kompatybilny
3. Wycieraczki - jak włączam spryskiwacze to słychać wyraźne uderzenie o plastik w pozycji zerowej. sprawdziłem i w pozycji 0 jedna opiera się o plastik na podszybiu a druga opiera się na pierwszej wycieraczce. co przy włączeniu spryskiwaczy daje efekt uderzania wycieraczkami o plastik. W aucie za tą cenę trochę to dziwne – wyregulowali wycieraczki i jest ok.
4. światła dekoracyjne w klamkach, żyją własnym życiem, raz mają kolor taki jak wybrałem, by za chwile któreś z drzwi świeci na czerwono. raz drzwi pasażera przód, raz tył prawy, tył lewy ... – po wgraniu nowego softu jest ok
5. komputer sam się przestawił na język angielski – podobno przez słaby akumulator, chociaż nigdy nie miałem problemu z uruchomieniem auta
6. jadę sobie na tempomacie 70km/h kasuje średnią prędkość i moim oczom ukazuje się 66,6km/h, wiem że wszystkie liczniki samochodów przekłamują, ale w dotychczas użytkowanym aucie średnia prędkość była wyliczana z tego co na liczniku, a w fordzie średnia jest wyliczana chyba realna ?!
7. Klima zaczęła grzać zamiast chłodzić – wgrali nowy soft i na razie jest ok
8. lusterko boczne kierowcy, samo się przestawia – wgrali nowy soft i dalej to samo, po długim oczekiwaniu mam nowe lusterko, wygląda że usterka naprawiona
9. uszczelka gumowa z tylnych prawych drzwi (ta na nadkolu) odeszła – wymieniona na nową
10. coś niemiłosiernie tłucze się pod podwoziem - naprawione
11. uszczelka gumowa tylnych lewych drzwi na nadkolu odchodzi - wymieniona na nową
dostałem informację że gniją jakieś spinki, dziwne w półrocznym samochodzie?
12. Radio DAB+ żyje własnym życiem, raz gra zarąbiście a raz brak basów i trebli, usterka zgłoszona w ASO czekam na wizytę serwis dalej walczy z radiem,póki co brak efektów
13. Mam nową kierownicę, stara się zaczeła łuszczyć !?
14. Wygłuszali boczek prawych przednich drzwi, strasznie trzeszczało z okolic głośnika wysokotonowego dalej trzeszczy - zgłosimy ponownie
15. Światła Dynamic LED fiksują, wyświetla się komunikat o błędzię i światła świecą najniżej jak się da, oba skręcone w stronę osi drogi i do tego w ogóle nie da się włączyć długich. - usterka zdarza się raz na mc, serwis nie widzi uszkodzenia
16. no i się stało, komp wywalił błędem skrzyni biegów, szybka wizyta w aso i samochód tam został, wstępna diagnoza - 2 wtryski do wymiany - auto w serwisie czekam na diagnostykę i naprawę, auto 2 tygodnie temu skończyło gwarancję, przebieg aż?! 53tyś
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 12:41   #63
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

ewidentnie pozbierałeś wszystkie możliwe usterki z tych aut :O
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 14:56   #64
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

a mówili ford ****o wort, co jeszcze może mnie zaskoczyć? jak brałem edka to myślałem o tiguanie allspace, zaczynam żałować że nie wziołem sobie wieśwagena ...
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 08:18   #65
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

[QUOTE=1igor1;3211653]Witam, mam Edga od grudnia 2017 , przejechane dotychczas 53 tyś km i z usterek wcześniej wymienionych (nowe zawsze pogrubione)
1. GPS - częściej nie mam sygnału niż mam - naprawione
2. Bluetooth - jak wybieram rozmowy z ekranu Sync3 to jest ok. ale jak wybieram z telefonu, to po każdym połączeniu muszę wyłączyć i włączyć bluetooth bo inaczej kolejna rozmowa nie będzie prowadzona przez zestaw głośnomówiący. Coś jakby się zawieszało, mam ikonę rozmowa prywatna czy coś takiego i dźwięk jest tylko przez telefon, a nie zestaw. – podobno wina telefonu mimo że jest wypisany jako kompatybilny
3. Wycieraczki - jak włączam spryskiwacze to słychać wyraźne uderzenie o plastik w pozycji zerowej. sprawdziłem i w pozycji 0 jedna opiera się o plastik na podszybiu a druga opiera się na pierwszej wycieraczce. co przy włączeniu spryskiwaczy daje efekt uderzania wycieraczkami o plastik. W aucie za tą cenę trochę to dziwne – wyregulowali wycieraczki i jest ok.
4. światła dekoracyjne w klamkach, żyją własnym życiem, raz mają kolor taki jak wybrałem, by za chwile któreś z drzwi świeci na czerwono. raz drzwi pasażera przód, raz tył prawy, tył lewy ... – po wgraniu nowego softu jest ok
5. komputer sam się przestawił na język angielski – podobno przez słaby akumulator, chociaż nigdy nie miałem problemu z uruchomieniem auta
6. jadę sobie na tempomacie 70km/h kasuje średnią prędkość i moim oczom ukazuje się 66,6km/h, wiem że wszystkie liczniki samochodów przekłamują, ale w dotychczas użytkowanym aucie średnia prędkość była wyliczana z tego co na liczniku, a w fordzie średnia jest wyliczana chyba realna ?!
7. Klima zaczęła grzać zamiast chłodzić – wgrali nowy soft i na razie jest ok
8. lusterko boczne kierowcy, samo się przestawia – wgrali nowy soft i dalej to samo, po długim oczekiwaniu mam nowe lusterko, wygląda że usterka naprawiona
9. uszczelka gumowa z tylnych prawych drzwi (ta na nadkolu) odeszła – wymieniona na nową
10. coś niemiłosiernie tłucze się pod podwoziem - naprawione
11. uszczelka gumowa tylnych lewych drzwi na nadkolu odchodzi - wymieniona na nową
dostałem informację że gniją jakieś spinki, dziwne w półrocznym samochodzie?
12. Radio DAB+ żyje własnym życiem, raz gra zarąbiście a raz brak basów i trebli, usterka zgłoszona w ASO czekam na wizytę serwis dalej walczy z radiem,póki co brak efektów
13. Mam nową kierownicę, stara się zaczeła łuszczyć !?
14. Wygłuszali boczek prawych przednich drzwi, strasznie trzeszczało z okolic głośnika wysokotonowego dalej trzeszczy - zgłosimy ponownie
15. Światła Dynamic LED fiksują, wyświetla się komunikat o błędzię i światła świecą najniżej jak się da, oba skręcone w stronę osi drogi i do tego w ogóle nie da się włączyć długich. - usterka zdarza się raz na mc, serwis nie widzi uszkodzenia
16. no i się stało, komp wywalił błędem skrzyni biegów, szybka wizyta w aso i samochód tam został, wstępna diagnoza - 2 wtryski do wymiany - auto w serwisie czekam na diagnostykę i naprawę, auto 2 tygodnie temu skończyło gwarancję, przebieg aż?! 53tyś - wymienili 2 wtryski, oddali auto, po 2 dniach znów to samo, a nawet gorzej bo auto już nie zapala - czekam na kolejną diagnozę
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 09:41   #66
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

może to TY masz taki wpływ na ten samochód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tak na poważnie to ewidentnie trafiłeś na taki egzemplarz po prostu. Kiedyś miałem Lagune - model - królową lawet - to tam lista usterek była 90 % mniejsza
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 16:29   #67
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał danwit2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może to TY masz taki wpływ na ten samochód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tak na poważnie to ewidentnie trafiłeś na taki egzemplarz po prostu. Kiedyś miałem Lagune - model - królową lawet - to tam lista usterek była 90 % mniejsza
z tego co mówił laweciaż to fordy tak mają, wozi całą masę fordów, głównie wtryski i DPF z adblue. także coś z tymi fordami nie tak ostatnio
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 18:58   #68
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał 1igor1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z tego co mówił laweciaż to fordy tak mają, wozi całą masę fordów, głównie wtryski i DPF z adblue. także coś z tymi fordami nie tak ostatnio
a kto teraz kupuje diesle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 13:03   #69
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał 1igor1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z tego co mówił laweciaż to fordy tak mają, wozi całą masę fordów, głównie wtryski i DPF z adblue. także coś z tymi fordami nie tak ostatnio
Laweciaż to żadna wyrocznia - bo jak byś miał volkswagena, który akurat ci nawala to by mówił że wozi całą mase volkswagenów a jak byś miał Renówke to by zaczął najeżdzać że te francuzy to same gów....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2020, 12:52   #70
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał danwit2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Laweciaż to żadna wyrocznia - bo jak byś miał volkswagena, który akurat ci nawala to by mówił że wozi całą mase volkswagenów a jak byś miał Renówke to by zaczął najeżdzać że te francuzy to same gów....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie wiem, bo jak mi wozili hyundaia na lawecie, (a zdarzyło się ze 3 razy) to mówił że hyundaie rzadko wozi, że mało awaryjne są, a mój miał uszkodzoną przepływkę, ale serwis zdążył wymienić pół silinika zanim do tego doszli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał vtec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a kto teraz kupuje diesle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chciałem benzyne, ale edga w polsce nie kupisz z benzyną, były VW tiguan i kodiaq, ale jakoś te mi nie leżały. Teraz myślę o opel grandland x Hybryd plug in, 300KM i 6 sekund do setki, może być fajny wóz, tylko nie wiem, czy nie będzie dla mnie za mały

Ostatnio edytowane przez 1igor1 ; 26-01-2020 o 12:54
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.