Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2019, 21:53   #1
Grzesiekanna
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 17-07-2019
Model: Ford C maks
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Zapala się kontrolka układu silnika i ograniczenia prędkości. 1.8 125KM

Witam serdecznie.
Kupiłam około 2msc temu Forda C-MAX 1.8 125KM 2004r. Od miesiąca wlacze z wyżej wymienionymi kontrolkami. Mechanik stwierdził na początku ze tak się dzieje gdy jest mało płynu od wspomagania, dolał go i przez tydzień był spokój. Teraz znowu się zaczęło i mechanik chce się wziąć za przepustnice. Dodam że jak zapalają się kontrolki to traci moc, zwalnia na obrotach.
Co to może byc? Jakieś sugestie? Co sprawdzić?
Pozdrawiam.

Grzesiekanna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2019, 22:08   #2
Arturroant
ford::average
 
Avatar Arturroant
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-01-2013
Skąd: Biskupów
Model: Grand C-MAX
Silnik: 2.0 Duratorq CR TC (136PS) - DW10C
Rocznik: 2011
Postów: 72
Domyślnie Odp: Zapala się kontrolka układu silnika i ograniczenia prędkości. 1.8 125KM

Sprawdź błędy jakie ma w sobie już zapisane w pamięci. Jakimś nawet tanim odb2. A tak ogólnie to omija się warsztaty co nie posiadają jakiegoś mini taniego kompa bo 600 zł to nie koszt dla warsztatu a odczytasz ECU airbagi ABS .

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Arturroant jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2019, 22:20   #3
Grzesiekanna
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 17-07-2019
Model: Ford C maks
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zapala się kontrolka układu silnika i ograniczenia prędkości. 1.8 125KM

Mechanik podpinał pod komputer, wykasował błędy a następnie dolał płynu do wspomagania. Nic mi nie mówił jakie błędy były. A ja nie zapytałam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grzesiekanna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2019, 23:22   #4
Arturroant
ford::average
 
Avatar Arturroant
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-01-2013
Skąd: Biskupów
Model: Grand C-MAX
Silnik: 2.0 Duratorq CR TC (136PS) - DW10C
Rocznik: 2011
Postów: 72
Domyślnie Odp: Zapala się kontrolka układu silnika i ograniczenia prędkości. 1.8 125KM

Spytaj w dziale z twego województwa może ktoś ma blisko ciebie kabel. I uraczył by twoje auto odczytaniem błędów. Albo zostaje ten mechanik żeby zobaczył ale żeby ci napisał jakie błędy.
Albo on chce cię doić robiąc wszystko po kolei a ominie jaka mała sprawę i na końcu ja zrobi. I będziesz wniebowzięta że dał radę po długiej wojnie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Arturroant jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2019, 08:03   #5
Grzesiekanna
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 17-07-2019
Model: Ford C maks
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zapala się kontrolka układu silnika i ograniczenia prędkości. 1.8 125KM

Ok, tak zrobię, wgl podjadę do innego mechanika dla pewności, może lepiej się za to weźmie.
Grzesiekanna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kontrolka silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.