Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2018, 14:19   #101
konrad2513
ford::amateur
 
Imię: konrad
Zarejestrowany: 02-06-2018
Skąd: Skierniewice
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 TDci
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Tak. Widoczny byl przedmuch do kanału wodnego. Uszczelka wymieniona tydzień temu, nalatane około 1000 km.

konrad2513 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2018, 12:57   #102
Mateusz8989
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

cześć,u mnie mikropęknięcia na głowicy - ASO stwierdziło, że silnik do wymiany...
przebieg 100kkm. doradca powiedział mi, że każdemu użytkownikowi silników 1.6EB mocno doradza wykupienie dodatkowych gwarancji - wymiana konkretnego silnika to częsty temat w ASO.
Mateusz8989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2018, 13:55   #103
zygzak73
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-05-2017
Model: focus mk3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2014
Postów: 136
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Mój stoi w ASO i czeka na werdykt. Mam gwarancję z programu 'ford używane'.
Ciekawe czy te nowe silniki co je montują mają tą wadę poprawioną.
zygzak73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2018, 13:58   #104
zygzak73
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-05-2017
Model: focus mk3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2014
Postów: 136
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał Mateusz8989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cześć,u mnie mikropęknięcia na głowicy - ASO stwierdziło, że silnik do wymiany...
przebieg 100kkm. doradca powiedział mi, że każdemu użytkownikowi silników 1.6EB mocno doradza wykupienie dodatkowych gwarancji - wymiana konkretnego silnika to częsty temat w ASO.
Kolego, wymieniałeś ten silnik czy dopiero będziesz wymieniał?
Kto już wymieniał silnik na gwarancji - bawią się w przekładanie osprzętu, czy idzie całość nowa: silnik + osprzęt ( turbo, altek itd ).
zygzak73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2018, 14:14   #105
Mateusz8989
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

nie wymieniłem - Panowie z Solid Garage uratowali sytuację. wymieniony zawór chłodzenia za 800zł i po wszystkim. także polecam weryfikować diagnozy ASO..
Mateusz8989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2018, 17:55   #106
tomwi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-02-2018
Model: Focus
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cześć.
Mam problem ze swoim focusem Focus 2011-2015, 1.6L Duratec Ti-VCT (105PS).
Zagazowany STAGiem. Stojąc wczoraj w korku poczułem z układu wentylacyjnego gaz. Po ponownym uruchomieniu klimatyzacji buchnęła para przez kratki wentylacyjne, a następnie zaczął wyciekać płyn na dywanik po stronie pasażera przy grodzi.
Zjechałem, uzupełniłem płyn chłodzący i zobaczyłem coś takiego jak na zdjęciu.
Teraz pytanie, robić test obecności CO2 w układzie chłodzenia czy od razu wymiana uszczelki pod głowicą. Gdzie jeszcze może uciekać płyn.
Dodam, że poziom oleju jest niezmienny. Póki co auto stoi u mechanika, który ma sprawdzić co mu jest pod koniec tyg.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180729_201733.jpg (86.7 KB, 214 wyświetleń)
tomwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2018, 14:56   #107
Filemon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2015
Model: Fokus mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cześć.
Mam fokusa 2013 1.6 tdci. Ostatnio jakoś w kwietniu zauważyłem, że brakuje płynu chłodniczego (poniżej minimu) . Dzisiaj z ciekawości znowu na to zajrzałem i znowu za mało.
Pojechałem do mechanika, popatrzył podniósł samochód, nie widać żadnych przecieków, nic nie kapie. Mieliście podobny problem ?
Filemon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2018, 20:09   #108
jckns
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 07-07-2018
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

U mnie też ubyło płynu. Co ciekawe ok. miesiąc temu odstawiłem auto do ASO, na diagnostykę silnika i weryfikację do Gwarancji 12. Auto przeszło ją pozytywnie. A tu po przejechaniu ok. 600km niespodzianka. Płynu poniżej minimum. Mam nadzieję, że to nic poważnego i że ta dodatkowa gwarancja zadziała.
jckns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 10:00   #109
masaytaka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-08-2018
Model: Ford Fiesta ST
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 7
Exclamation Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Mam taka historię, która się bardzo wiąże z tym wątkiem. Instalacja chłodzenia szczelna, wyciek płynu chłodniczego do silnika. Potwierdzony testem na obecność CO2 w układzie chłodzenia. Prawdopodobna przyczyna to przegrzanie bloku silnika i jego zwichrowanie… Fiesta ST, rok 2015 przebieg 76 kkm.

W ASO najpierw proponowali naprawę przez wymianę uszczelki i przeszlifowanie bloku silnika (jeśli dobrze zrozumiałem?). Potem stwierdzili, że to pewnie i tak nie rozwiąże problemu i zasugerowali wymianę silnika. Regenerowany z Forda to ok. 15k PLN + robocizna, czyli ponad 20 000 PLN.

Chwile zajęło mi zorientowanie się, ze mam ubytek płynu chłodniczego. Wskaźnik temperatury nigdy nie wyszedł poza optimum ani nie zapaliła się żadna lampka kontrolna.

Z tego co czytam, to Ford wiedział o przegrzewaniu się EcoBoost’ów 1.6, czego efektem był recall 300 000 aut na montaż czujnika poziomu chłodzącego. A potem wypuścili Fiestę ST, czyli najmocniejszego EcoBoost’a 1.6. Również bez czujnika. No i moja fiesta nie była objęta recall’em.

Zastanawiam jak z tej sytuacji wyjść bez wydawania połowy wartości samochodu na naprawę? Czy mogę wykluczyć jakieś prostsze przyczyny przed decydowaniem się na wymianę silnika rekomendowaną przez ASO? Czy znacie sensownego mechanika, który wiedziałby jak do tego podejść?

A koniec końców czy komuś udało się przymusić Forda do wzięcia winy na siebie i wykonania napraw na ich koszt?

---

Bump:
Cytat:
Napisał Mateusz8989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wymieniłem - Panowie z Solid Garage uratowali sytuację. wymieniony zawór chłodzenia za 800zł i po wszystkim. także polecam weryfikować diagnozy ASO..
Ale wymiana zaworu chłodzenia naprawiła mikropęknięcia głowicy? ��

Zdecydowanie diagnozę ASO chcę zweryfikować gdzie indziej, bo widzę, że oni bardzo "dupochronnie" podchodzą do sprawy.

Ostatnio edytowane przez masaytaka ; 24-08-2018 o 10:05
masaytaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 12:02   #110
zygzak73
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-05-2017
Model: focus mk3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2014
Postów: 136
Domyślnie Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego

Cytat:
Napisał masaytaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A koniec końców czy komuś udało się przymusić Forda do wzięcia winy na siebie i wykonania napraw na ich koszt?
Wymienili mi silnik na gwarancji, krótko po kupnie u nich używanego z gwarancją.
zygzak73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.