Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2019, 12:57   #1
Astrino
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 2.0 eb
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Rozładowany akumulator po nocy

Cześć,
od paru miesięcy mam Fusiona jak w temacie. W ostatnim czasie zdarzyło mu się 3 razy odmówić współpracy.
Pierwszy przypadek: podchodzę rano do niego, drzwi się otwierają (Keyless), ale po wejściu na radiu komunikat brzmiący mniej więcej "Systemy zostały wyłączone aby oszczędzić energię". I oczywiście nie odpalał. Odpaliłem z powerbanka i śmigał... 6 dni bez zarzutu.
Drugi przypadek: po 6 dniach od w/w. Wyglądało identycznie. Z powerbanka odpalił i śmigał... 9 dni.
Trzeci przypadek: Trochę inny. Po wspomnianych 9 dniach podchodzę do auta, a on nawet mi drzwi nie otwiera po dotknięciu klamki. Miałem okazję przetestować awaryjny dostęp do samochodu za pomocą grota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Odpaliłem z powerbanka i chodzi... Przy czym tym razem zauważyłem, że przy pokrętle zmiany biegów świeci się dioda pod "P". Tak jak zwykle zostawiam go na ręcznym i w trybie "P". Nie zwróciłem może wcześniej uwagi, ale wydaje mi się, że ona gaśnie po chwili od wyjścia z samochodu i w normalnych warunkach jak rano wsiadałem, to ona zapalała się dopiero po odblokowaniu samochodu. A dziś był zablokowany, akumulator padnięty, a ta dioda paliła się cały czas...
Nadmienię, że samochód mam od początku maja, a zaczęło się to dziać 14 sierpnia. Przy czym 9 sierpnia zostało zamontowane LPG. Koincydencja może przypadkowa, ale wspominam w razie czego.

I tu pytanie do Was, szanowni znawcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czym może być spowodowane takie rozładowywanie akumulatora co kilka dni? Swiecenie kontrolki "P" mimo całkowitego padu.


Ostatnio edytowane przez Speedo ; 04-09-2019 o 14:13
Astrino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2019, 16:05   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator po nocy

Jak akumulator dokonuje zywota, to takie cyrki.
Podjedż do sklepu z akumulatorami, założą miernik na Twój akumulator, i od razu postawią diagnozę.
Kupisz nowy, i problemy znikną.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2019, 08:48   #3
Astrino
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 2.0 eb
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator po nocy

Byłem, stwierdzili, że akumulator jest ok. Musiało się coś w elektronice stać, że komputer "sądzi", że nie jest jeszcze wyłączony do końca. Stąd świeci LED "P" na gałce zmiany "biegów". Wczoraj i dziś się upewniłem - zwykle ona gaśnie i rano jak podchodzę do samochodu, to nie świeci póki nie dotknę klamki. A poprzednio z jakiegoś powodu świeciła całą noc... coś widocznie spowodowało, że komputer nie wyłączył do końca samochodu. O ile można to tak ująć.
No nic, jak się powtórzy jeszcze raz, to podjadę do EnergyGaz, może oni coś za dużo w elektronice pogrzebali i jakaś listwa zasilająca związana z LPG się nie wyłącza do końca.

Dzięki.
Astrino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2021, 14:45   #4
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Odłączenie zasilania

Witajcie,
Od paru dni pojawił się taki problem mianowicie jak samochód postoi przez noc albo 8 godzin pod pracą to nie chcę się otwierać z pilota. tak jakby nic nie działało i trzeba ręcznie z kluczyka. po otwarciu drzwi światła wewnątrz też się nie zapalają .
po przekręceniu kluczyka w drugą pozycje na wyświetlaczu pojawia się info. o wył. systemu w celu oszczędzenia akumulatora. po przekreceniu zapłonu wszystko działa auto startuje.

I tak jest do kolejnego dłuższego postoju.

Czy to padł aku czy przypadkiem jakiś tryb oszczędnościowy w wersji extrime włączyłem ?

czy co innego ?
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2021, 21:41   #5
marel12467
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: Dolnyśląsk
Model: mondeo
Silnik: 2000
Rocznik: 2004
Postów: 396
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator po nocy

Poczytałem sobie te wszystkie posty i tak : Niesprawny aku wcale nie musi pokazać na mierniku że jest nie sprawny , test wykonuje się pod obciążeniem tzn wyciągamy aku z auta wpinamy miernik i między miernik a aku żarówkę na 12v i trzymamy podłączony układ przez dłuższy czas , jak po dłuższym czasie napięcie nie spada szybko aku dobry , jeśli po np minutce volty lecą na łeb na szyję aku na śmietnik , przyrządy na obciążanie te spiralne też potrafią pokazać że uszkodzony aku jest dobry , po drugie wydaje mi się że coś kradnie prąd odłącz plusową klemę wepnij w nią miernik a do słupka aku do + drugą część miernika , zamknij auto z pilota i obserwuj jeśli wszystkie systemy się wygaszą wartość na mierniku powinna oscylować w granicach 0.02 każda wartość powyżej świadczy o tym że coś pobiera prąd
marel12467 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka , fusion , lpg


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.