Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2021, 19:58   #11
93karol
ford::advanced
 
Avatar 93karol
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 22-01-2009
Skąd: RTA/RST
Model: .
Silnik: 2.4
Rocznik: .
Postów: 278
Domyślnie Odp: Jaka skrzynia biegów.

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kuga 2.5 byla tylko 4x4 i powershift
Wysylajac VIn takiej kugi dostalem informacje zwrotna z Serwisu Forda:

"Dzień dobry,
W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, iż u Pana w aucie zamontowana jest skrzynia 5-bieg.prz.aut.TR/AX Volvo AW55 AWD.

Innych automatów z tego co widzę nie był. Była jedynie manualna skrzynia 6 biegowa.
"

93karol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 20:39   #12
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Jaka skrzynia biegów.

faktycznie moj blad..
mialy montowane skrzynie z volvo.. 5-bieg.prz.aut.TR/AX Volvo AW55 AWD
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK

Ostatnio edytowane przez slawek-kali ; 14-09-2021 o 20:55
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2023, 10:44   #13
MrGruby
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-01-2023
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 2.0 160km
Rocznik: 2018
Postów: 0
Domyślnie Odp: Jaka skrzynia biegów.

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już Ci chyba kolega napisał powyżej że nie stosuje się PS w mondeo MK5 z silnikami benzynowymi, a ten artykuł napisał ktoś kto nie powinien się udzielać w tym temacie bo jego wiedza jest na poziomie gamonia.
W związku z licznymi pytaniami i brakiem wiedzy -popełniłem post dla potomnych. Getrag(producent PowerShifta) po 2014r. przekonstruował 6DCT450 na model 451 gdzie problemy dość skutecznie z PS zostały usunięte. Jednakże ford zachował nazwę 450 dla nowych skrzyń podobno jednak zdarzają się MK5 z 2015 ze skrzynią 450 pierwszej generacji ja takiej nie widziałem w MK5 jak ktoś znalazł to niech napisze. Przekładnia poprawiona była montowana w:

-Mondeo CD391, model rok 2014.75 (10/2014- ) z silnikiem DW10F
-Kuga C520 model rok 2015.00
-Smax/Galaxy CD539E model rok 2015.50
-Edge CD539X model rok 2016.00

Zmieniono interwały wymian płynów, zalecając skrócenie ich o ile to możliwe do 40tys. To tylko zalecenie (interwał serwisowy Forda to 60 tys.), zmieniono oprogramowanie skrzyni. W silnikach benzynowych wprowadzono blokadę programową obrotów. Skrzynia jest dostosowana do 7tyś obr./min. Wytrzymuje maksymalnie 450Nm momentu, nie lubi ostrych startów z pod świateł, jest w niej tłumik drgań skrętnych z elementami z tworzywa sztucznego które potrafią pękać, potem pękają sprężyny Sama w sobie nie jest tragedią, jej konstrukcja pochodzi z lat 80 ubiegłego wieku została skonstruowana na potrzeby Porsche 959 ,po czym projekt rozwoju porzucono ze względu na koszty i niepopularność-gdyż w tamtym czasie dominowały skrzynie ze sprzęgłem hydrokinetycznym. Żadna skrzynia automatyczna nie jest bezawaryjna i tania w naprawie. Dla mnie sprawa jest prosta jak cię nie stać(koszt naprawy 5-10 tys. zł) i boisz się tego typu skrzyni-nie kupuj. Zwłaszcza jeśli nie wiesz jak było użytkowane auto i jaki ma prawdziwy przebieg. Największą wadą w PS było użycie materiałów (tworzywa) w konstrukcji separatorów sprężyn i tarcz sprzęgieł które się obierały i opiłkowały. Ten syf krążył po skrzyni we wspólnym oleju i dostawał się do zaworów mechatroniki, co powodowało nierówną pracę a potem jej zużycie i padanie. Cała ta lawina, zaczyna się właśnie w tym miejscu, ponieważ ten tłumik drgań przesuwa się na obudowie sprzęgła, w raz ze sprężynami. Gdy pęknie ,sprężyny zaczynają ścierać obudowę ,powstają zadziorki bardzo niewielkie i obfite opiłkowanie. Po czym sprężyny opierają się o sprężyny i pękają bo nie ma separatora a wszytki te drobiny rozwalają okładziny cierne na tarczach sprzęgieł. To co ludzie błędnie nazywają w tej skrzyni dwumasą -to zespół sprzęgieł z tłumikiem drgań skrętnych pracuje on na mokro. W tym samym oleju który wykorzystuje układ mechatroniki sterujący praca skrzyni. Opiłki i syf zapychają wewnętrzny filtr i dostają się do elektrozaworów które zaczynają wadliwie działać. Pojawiają się szarpnięcia i zawahania. Sama wymiana zespołu sprzęgieł niewiele daje bo to tylko półśrodek, przedłużający agonię. Wcześniej czy póżniej trzeba robić mechatronikę. Niestety czarodziejów bez pojęcia i złodziei po warsztatach tego typu wielu. W 451 konstrukcja skrzyni pozostała taka sama. Natomiast przebudowano zespół mokrych sprzęgieł i pozbyto się z mokrej części sprężyn tłumika drań skrętnych. Role tłumika przejęło koło zamachowe-dwumasowe znajdujące się pomiędzy skrzynią a silnikiem. Największe problemy sprawiają suche skrzynie w starych Focusach i Fiestach. W Australii był nawet zbiorowy proces przeciwko Ford motors ,właściciele mieli naprawiane auta, a nawet mogli żądać zwrotu samochodów, ford zapłacił potężną karę w mln dolarów. Producent zaleca wymianę płynów w skrzyniach co 30tyś mil czyli jakieś 48tyś km. Ale jak widać to nie rzadkie zmiany oleju są tu przyczyną awarii w pierwszej generacji PS Wszyscy wierzą ze jak wymienią olej co 30 tyś to będzie super-niestety nie. Tylko bardzo delikatnie traktowane skrzynie robią duże przebiegi z modelu 450(generacja 1).Cały czas obserwuję temat i szczerze jeszcze nie widziałem MK5 z padniętym PS.
Cześć i czołem odsmażę trochę kotleta. Możesz mi powiedzieć jak wygląda sprawa z Focusem 2018 rok 2.0 benzyna 160km? czy w tych modelach był montowana klasyczna hydrokinetyczna skrzynia? Po vin wyszło mi coś takiego - Auto-Shift Manual w/OD

Za bardzo nie wiem co to znaczy bo jestem laik znalazłem tylko jeden opis tego i cyt.: "ASM - Auto Shift Manual - Ręczna bezsprzęgłowa skrzynia biegów umożliwiająca zmianę kolejnych biegów bez konieczności uruchamiania sprzęgła; rozwiązanie stosowane m.in. w niektórych modelach Forda i Mazdy."

Liczę na konstruktywną wypowiedź i poradę co i jak bo jestem zielony.

P.s sprawdzałem po vin - 1FADP3M29JL248229 na stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
MrGruby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.