Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2021, 08:28   #11
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Charakterystyka przekładni kierowniczej wspomaganej elektrycznie

Na moje wyczucie, to właśnie Focusa MK2FL musiałem "pilnować" na autostradzie trzymając kierownicę w miarę "mocno" i stabilnie.
W MK3 wręcz "leżę" i się nudzę.
Ustawiam tempomat, jedna ręka na podłokietnik, druga oparta na kierownicy niczym kierowca busa. Kierownica chodzi lekko ale nie mam żadnych sytuacji że muszę jej pilnować bo za lekko by się obracała.
Jest czuła, można bardzo szybko ominąć niespodziewany obiekt na drodze (powiedzmy że jest dziura/wyrwa czy akurat przebiega bażant itp itd) ale ogólna płynność jazdy jest raczej normalna.
To jak wspomniałem, właśnie w MK4 czy BMW5 odnosiłem wrażenie, że ktoś zablokował kierownicę i nie da się nią kręcić dopóki nie zwolniłem.

Tu masz jedno z moich nagrań. Nie jest to dobry przykład, ale zwróć uwagę że jedyny moment kiedy tak właściwie mam mocno zaciśnięte pięści na kierownicy to przy drugim i trzecim biegu.
Później te ręce wciąż trzymają wieniec kierownicy ale bardziej się "opierają" na kierownicy niż z nią "walczą".


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Poszukam czy gdzieś mam jak zazwyczaj (nie jak powyżej) jakiekolwiek nagranie gdzie widać jak opieram tylko jedną rękę przy spokojniejszej jeździe.

edit:
jakiś tam przykład jest, no kierownica jest prosto i rękę mam gdzieś na dolnej części kierownicy


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tu nawet widać, że przy przyśpieszaniu można kierownicę wręcz lekko trzymać i po prostu "jest gdzie ma być".


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Oddaj auto na zbieżność i daj znać czy cokolwiek pomogło.

Niestety żadne nagrania nie potrafią oddać z jaką "siłą" należy trzymać/kręcić kierownicę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez edmun ; 22-04-2021 o 09:00
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2021, 20:06   #12
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Charakterystyka przekładni kierowniczej wspomaganej elektrycznie

Odświeżam.

Co do siły kręcenia to się przyzwyczaiłem, przy okazji zmieniłem opony i ustawiłem zbieżność i geometrię.

Teraz mam inną zagwozdke.
W forscanie darmowym na androida znalazłem takie funkcje do ustawiania jak na obrazkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Czy te funkcje znajdę w forscanie na komputer? Pytam, bo mam utrudniony dostęp do kompa i samochodu jednocześnie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_2021-09-19-18-47-14-515_com.astech.forscandemo.jpg (101.2 KB, 73 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 20-09-2021 o 20:08
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2021, 17:45   #13
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Charakterystyka przekładni kierowniczej wspomaganej elektrycznie

Nikt nie pomoże?
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2021, 13:03   #14
wppawell
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-08-2018
Skąd: świętokrzyskie
Model: focus
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Charakterystyka przekładni kierowniczej wspomaganej elektrycznie

Mam pytanie mech. na przeglądzie znalazł luz na przekładni kierowniczej- czy ktoś potrafi je regulować MK3 focus z 2015 1.5ecoboost.
wppawell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2021, 19:41   #15
Blue66
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-02-2021
Model: Ford focus mk3
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 209
Domyślnie Odp: Charakterystyka przekładni kierowniczej wspomaganej elektrycznie

Czy przy gwaltownych ruchach lewo prawo na zgsszonym silniku slychac stuki w maglownicy elektrycznej. Czy to normalny objaw.

Bump:
Cytat:
Napisał wppawell Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie mech. na przeglądzie znalazł luz na przekładni kierowniczej- czy ktoś potrafi je regulować MK3 focus z 2015 1.5ecoboost.
Prawdopodobnie bedzie sruba regulacyjna na maglu jakie masz objawy?
Blue66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2021, 20:21   #16
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Charakterystyka przekładni kierowniczej wspomaganej elektrycznie

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy te funkcje znajdę w forscanie na komputer?
sam sobie odpowiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak, są i nawet je wykonałem. Co to dało? No cóż, zacznę od cytatu
Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak w innych autach z takim wspomaganiem ale wydaje mi się że w moim jest coś nie tak. Vzy stoję w miejscu czy jadę 140km/h siła wspomagania jest jednakowa czyli silna. Strach jechać. Deliikatne dotknięcie i auto lata jak głupie w lewo i prawo. Trzeba silnie trzymać kierownicę aby jechał w miarę prosto.
Po wykonaniu tej kalibracji wszystko ustąpiło i tego nie ma. Siła wspomagania jest zupełnie inna, zależy od kąta skrętu i w miarę zwiększania go maleje. Dodatkowo wspomaganie samo dąży do wyprostowania toru jazdy czego wcześniej w ogóle nie było.
W każdym razie teraz mam tak jak powinno być.

I jeszcze jedno, po wykonaniu tych resetowan i zerowania trzeba zainicjować moduł ABS bo wywala jego błędy.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , nie powinno nic stukać.
Jeśli Ci stuka to sprawdź wszystko inne a przekładnie zostaw na koniec.
Jak chcesz sprawdzić czy to na pewno ona, to najpierw rozepnij oba drążki kierownicze od zwrotnic. Wtedy wyeliminujesz cały układ zawieszenia. Może też stukać na mocowaniu.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2021, 20:32   #17
Blue66
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-02-2021
Model: Ford focus mk3
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 209
Domyślnie Odp: Charakterystyka przekładni kierowniczej wspomaganej elektrycznie

Z tym ze stukanie wystepuje na zgaszonym silniku jak wykonuje ruch lewo prawo na zapalonym stukania nie ma.
Blue66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2021, 20:54   #18
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Charakterystyka przekładni kierowniczej wspomaganej elektrycznie

Jeśli stuk dochodzi przy szybkim ruszaniu kierownicą w zakresie 1-2cm patrząc na górę kierownicy to luz na przekładni, jeśli ruch jest większy niż ok 5cm to luz albo na mocowaniu albo na drążkach kierowniczych.
Podnieś przód auta do góry tak aby koła były w powietrzu i ruszaj kierownicą szybko ale w minimalnym zakresie. Jeśli wtedy usłyszysz stuki, to na 95% przekładnia.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2021, 21:08   #19
Jones_1
FCP member
 
Avatar Jones_1
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 15-06-2021
Skąd: Rawa Maz.
Model: Fokus MK2
Silnik: 2,0 PB
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie Odp: Charakterystyka przekładni kierowniczej wspomaganej elektrycznie

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sam sobie odpowiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak, są i nawet je wykonałem.
Po wykonaniu tej kalibracji wszystko ustąpiło i tego nie ma. Siła wspomagania jest zupełnie inna, zależy od kąta skrętu i w miarę zwiększania go maleje. Dodatkowo wspomaganie samo dąży do wyprostowania toru jazdy czego wcześniej w ogóle nie było.
W każdym razie teraz mam tak jak powinno być.

I jeszcze jedno, po wykonaniu tych resetowan i zerowania trzeba zainicjować moduł ABS bo wywala jego błędy.
a konkretniej gdzie jest ta kalibracja ?
__________________
Jones_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2021, 12:01   #20
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Charakterystyka przekładni kierowniczej wspomaganej elektrycznie

Forscan - Funkcje serwisowe(kluczyk), później wybrać PSCM
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.