Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2021, 12:20   #81
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,452
Domyślnie Odp: Wymiana Sync2 na Sync3

Jeśli dla kogoś wyklepanie ucha montazowego z blaszki 1mm jest problemem to nie powinien brać się za modyfikacje.
Najlepszy jest orginał ale apimow do smaxa jest dosyć mało dlatego się kombinuje, jeśli poświęci się temu trochę czasu to można zrobić aby było solidnie, przeróbke zauważy tylko osoba mocno wtajemniczona.

lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2021, 13:39   #82
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Wymiana Sync2 na Sync3

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli dla kogoś wyklepanie ucha montazowego z blaszki 1mm jest problemem to nie powinien brać się za modyfikacje.
...
Rozumiem, że porada jest dla kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo ja na przykład nie robię takich rzeźb ze względów czysto profesjonalnych a nie z braku umiejętności... Jak potrzebuję zestaw do Edge czy S-maxa to jakoś tak zawsze zdołam znaleźć...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2021, 16:44   #83
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,452
Domyślnie Odp: Wymiana Sync2 na Sync3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja na przykład nie robię takich rzeźb ze względów czysto profesjonalnych a nie z braku umiejętności... Jak potrzebuję zestaw do Edge czy S-maxa to jakoś tak zawsze zdołam znaleźć...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Długo uważałes że soft IPC jest nie do ruszenia lub kierownicę bez temperatura nie da się przerobić pod tempomat a tu zonk.... To że komuś przeróbka wyszła słabo oznacza jedynie że nie miał na to pomysłu I umiejętności.
Mój każdy klient dostaje info jak zrobiła fabryka i ile to kosztuje. Jeśli jest opcja do zaoszczędzenia to dostaje info o minusach i kosztach.
Jeśli ktoś na trochę oleju w głowie to można zrobić przymiar aby za każdym razem nie szukać miejsca do wiercenia.... ucho do lekkiego podgiecia, nowe śruby. Mało kto zauważy różnice trzymając to w ręku a po montażu jest to niemozliwe.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2021, 21:30   #84
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Wymiana Sync2 na Sync3

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Jeśli ktoś na trochę oleju w głowie to można zrobić przymiar aby za każdym razem nie szukać miejsca do wiercenia.... ucho do lekkiego podgiecia, nowe śruby. Mało kto zauważy różnice trzymając to w ręku a po montażu jest to niemozliwe.
Twój cyrk - Twoje małpy...
Mnie tam nic do tego. Nikomu nie doradzam i nie odradzam...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam taką prostą zasadę, że "w moim cyrku NIE MA MAŁP".

Możesz sobie opisywać barwnie co jeszcze można "przewiercić, nagwintować, wyciąć nożykiem (ze stosownym szablonem oczywiście...)" - a mnie to i tak zupełnie NIE RUSZA. Nie prowadzę warsztatu, jestem na emeryturze
(o dziwo - w całkiem godziwej wysokości...) i mogę sobie wybierać co chcę zrobić a co jest poniżej mojego profesjonalizmu.
Każdy ewentualny klient słyszy ode mnie zawsze, że "ja takiej (o jaką w danym przypadku chodzi...) "rzeźby" nie robię, ale są tacy co robią - można sobie ich znaleźć".
W ostatecznym rozrachunku to do klienta zawsze należy wybór czy mieć "rzeźbę" czy rozwiązanie fabryczne... Auta o których rozmawiamy nie kosztują "5 tysi" a usługi tu omawiane to raczej obszar "zachciewajek"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Są tacy co nie mają zachciewajek, są tacy co rozumieją, że "zachciewajki kosztują" i są tacy co koniecznie "chcą, ale Panie jak najtaniej"...
Każdy z nich musi znaleźć swego "zbawcę"...
Sukcesów więc życzę!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 20-09-2021 o 21:38
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2021, 13:19   #85
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,452
Domyślnie Odp: Wymiana Sync2 na Sync3

Modyfikowanie ori softow jest profesjonalne a wygięcie fabrycznej blaszki już nie, fajne te twoje małpy.
Bardziej chodzi o to jakie ma się umiejętności a profesjonalistą trzeba być w każdej dziedzinę jeśli robi się coś usługowo i chce się być dobrym i polecanym fachowcem.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2021, 15:11   #86
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Wymiana Sync2 na Sync3

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...profesjonalistą trzeba być w każdej dziedzinę jeśli robi się coś usługowo i chce się być dobrym i polecanym fachowcem.
A kto powiedział, że:
- to jest profesjonalizm;
(dla mnie NIE, dla Kolegi TAK - pozostanę przy swoim...)
- w każdej dziedzinie?
(nie zajmuję się naprawą silniku na przykład zupełnie...).
BTW - uspokoję Kolegę - bez problemu bym tę blaszkę powyginał i powiercił, gdybym uznał to za celowe. Nie uznaję.

Aby nieco przybliżyć tę dyskusję do REALIÓW - przy pierwszej nadarzającej się okazji sugeruję Koledze "otworzyć" ekran od Sync3 z Mondeo/Kugi oraz otworzyć ekran z Edge/S-maxa (taki "fabryczny" a nie "z wywierconymi otworkami"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), położyć je ("otwarte") obok siebie i "podrapać się w zadumie po głowie" - z jakiego powodu ci "idioci konstruktorzy Forda" ekran od Escape/Mondeo zrobili dużo "biedniejszy" (bez wewnętrznego radiatora...) a ten z Edge/S-smaxa tak "przekombinowali" - jakieś radiatory w środku, inaczej przepływ powietrza itp. itd...

Może wtedy wrócimy do dyskusji o profesjonalizmie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 21-09-2021 o 15:17
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2021, 21:47   #87
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,452
Domyślnie Odp: Wymiana Sync2 na Sync3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uspokoję Kolegę - bez problemu bym tę blaszkę powyginał i powiercił, gdybym uznał to za celowe. Nie uznaję.
W twoim przypadku problem od lat ten sam.... Chęć bycia najmądrzejszym, jęsli nie jesteś to trzeba zrobić tak aby inni tak myśleli.....

Można wsadzić apim od focusa itp do smaxa, można to zrobić aby było solidnie i wyglądało jak ori, przetestowane na kilku sztukach, nie ma problemów z grzaniem itp.
Apimów do smaxa na allegro obecnie nie ma zadnego, jest jeden zestaw za 2500zł ale bez nawi. Do focusa na allegro aktualnie wisi za 1600zł z nawi.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2021, 22:00   #88
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Wymiana Sync2 na Sync3

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... nie ma problemów z grzaniem itp.
...
Gratuluję "podejścia do badań"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie ma to jak sobie wmawiać, że "ci konstruktorzy od Forda to są idioci i nie wiedzą co i po co robią"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Pełen profesjonalizm"... Jak w obsłudze wiertarki, gwintownika oraz imadła i młotka do "wyklepania" uchwytów...

Niech Kolega już sobie da spokój... Nie mam zamiaru ciągnąć bezsensownej dyskusji...
Są ci co płacą za takie prace - to się należy cieszyć!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I broń Boże nie namawiać innych by "szli w ślady" - bo się "rynek zmniejszy"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Napisałem już raz: "nie doradzam, nie odradzam"... Więc sugeruję "robić swoje i udawać, że tak jest OK".

To tyle.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 21-09-2021 o 22:11
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2021, 16:01   #89
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Wymiana Sync2 na Sync3

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszyscy ...
Ja piszę:
konstruktorzy forda (lub inni na jego zamówienie...) skonstruowali 2 rodzaje ekranów 8 cali Sync3 do różnych modeli Forda. Do Lincolna jest jeszcze kilka innych rodzajów ekranów - ale tu nie o tym mowa.
Te 2 ekrany różnią się konstrukcją istotniej niż tylko w obszarze obudowy.
Ekran z innym podejściem do odprowadzania ciepła stosowany jest w modelach S-max MK2, Galaxy, Edge. Ten "uboższy" typ - wielu innych modelach Forda.
Nic nie stało na przeszkodzie by był 1 model ekranu różniący się jedynie metalową obudową. Ale TAK NIE JEST. Są 2 różne typy w różnych obudowach.

Według mnie NIE JEST TO WIĘC PRZYPADEK I NIE JEST BEZ ZNACZENIA.
Dodam jedynie, że nie miałem żadnego wpływu na prace konstrukcyjne Forda...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co to ma więc wspólnego z moją "najmądrzejszością"????

To prosta relacja z FAKTÓW.

To, że ekran "uboższy" wejdzie w miejsce "bogatszego" - potwierdziłem wielokrotnie. WEJDZIE.
Czy to jest profesjonalne - według moich kryteriów NIE, ale każdy może uważać jak chce. JA PREZENTUJĘ PUBLICZNIE JEDYNIE SWOJE ZDANIE - argumentując je MERYTORYCZNIE.

Aby dać koledze do myślenia dodam jedynie, że Lincoln stosuje w większości modeli "biedniejsze" ekrany - ale z jeszcze ZUPEŁNIE INNYM SYTEMEM MOCOWANIA.
Osobiście musiałem - przy okazji wymiany Sync2 na Sync3 w Lincolnie - zastosować szlifierkę kątową by uchwyty od ekranu Sync2 z Lincolna można było przykręcić do ekranu Sync3 z Forda. Nawet się chwaliłem tymi pracami ślusarskimi przy ekranie swego czasu...
Tyle, że to byl taki sam typ ekranu w różnych obudowach.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 22-09-2021 o 18:03
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2021, 19:38   #90
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,452
Domyślnie Odp: Wymiana Sync2 na Sync3

Apim do Focus/Mondeo kosztuje ok 1500zł, mozna go wsadzić do Edga/Smaxa przetestowane na aucie które latem zrobiło trase do Chorwacji i nie było i nie ma żadnych problemów.
Apim do Edga/Smaxa kosztuje ok 2500zł i jest ich jak na lekarstwo.

Każdy sam decyduje co sobie zamontuje.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.