Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-08-2017, 21:04   #11
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

Znacznie taniej kupisz na Aliexpress. Montaż nie jest trudny, właściwie plug&play. A potem dodatkowe "trudności" to montaż kamery wstecznej (warto), anteny telewizyjnej (ja ją mam - DBTV), dodatkowego mikrofonu, anteny GPS ( u mnie jest za radiem). Ale tak naprawdę, to żadne trudności, ale duża satysfakcja.


Ostatnio edytowane przez jadja ; 26-08-2017 o 02:48
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2017, 21:20   #12
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

Cytat:
Napisał Masterjam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a moduł bluetooth gada po polsku ?
Tak, ten moduł co kupiłem (CS7T-14D212-AC) "mówi" po polsku. Są jeszcze jakieś starsze typu 8M5T-19C112-XX i one podobno j. polskiego nie mają.

Voice Control nie wykorzystuje, bo nie mam na kierownicy przycisków - to może w późniejszym czasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2017, 17:44   #13
Masterjam
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Warszawa
Model: VW T-Cross
Silnik: 1.0 115KM
Rocznik: 2019
Postów: 215
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

Dzięki za info, ja mam voice control i jestem już pewny że te moduły są ok . Mam ten 8M5T lub BM8T i mam kilka języków ale polskiego nie uświadczyłem i męczę się z angielskim który jest ok ale sms odczytuje masakrycznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masterjam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2017, 17:58   #14
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

Cytat:
Napisał Masterjam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale sms odczytuje masakrycznie
Myślałem, że BT+VC w Focusie MK3 nie odczytywał smsów tylko robił to Sync1 i późniejsze wersje?
Coś mnie pominęło?
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2017, 18:02   #15
Masterjam
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Warszawa
Model: VW T-Cross
Silnik: 1.0 115KM
Rocznik: 2019
Postów: 215
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

No właśnie mam jakąś pokręcona wersję, Sync 1 + VC , no i odczytuje mi smsy tyle że po angielsku
Masterjam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2017, 13:22   #16
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

Koledzy dalej nie poradziłem sobie z 2 błędami po podmianie radia i dołożeniu BT/VC.

===ACM DTC U2101:00-2F===
Kod: U2101 - Konfiguracja modułu sterującego niekompatybilna
Moduł: Moduł sterujący sprzętu audio
===END ACM DTC U2101:00-2F===

===ACM DTC B1D55:15-2F===
Kod: B1D55 - Obwód 2 anteny
Dodatkowe symptomy usterki:
- Obwód zwarty do akumulatora lub otwarty
Moduł: Moduł sterujący sprzętu audio


W sprawie 1 błędu myślałem, że wybrałem zły rodzaj radia w focccus (dałem wcześniej 3000nt ice pack). W tej chwili zmieniłem tą pozycję na "HI LEVEL FM/CD ...", jednak po skasowaniu błędów te dwa pozostają.

Może coś nie do końca dobrze zrobiłem w FOCCCUS? Procedura była taka:
- odczyt BCM i zapisanie w razie czego kopii do pliku
- zmiana ustawień dotyczących AUDIO jak we wcześniejszym poście
- zapis do BCM
- wyłączenie stacyjki
- ponowne włączenie, odpalenie FORSCAN i skasowanie błędów

Tutaj mam pytanie, czy jak zmieniłem konfigurację w BCM, to muszę to jakoś zapisać do IPC? Jeżeli tak, to jak to zrobić prawidłowo? Odczytać BCM i dać wprost zapisz do IPC?

Wszystko działa jak należy, ale chciałbym mieć czysto z błędami.

Ostatnia sprawa, czy po moich modyfikacjach łatwo jest dołożyć jeszcze pilota do Voice Control i co do tego potrzebuję?
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 15:33   #17
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

Cytat:
Napisał rychlakdesign Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kod: U2101 - Konfiguracja modułu sterującego niekompatybilna
Musisz zapisać kopię konfiguracji do IPC. Nie pomogę jak.

Cytat:
Napisał rychlakdesign Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kod: B1D55 - Obwód 2 anteny
Dodatkowe symptomy usterki:
- Obwód zwarty do akumulatora lub otwarty
Moduł: Moduł sterujący sprzętu audio
Zapewne masz jeden kabel antenowy, a Sony ma podwójną antenę, stad ten błąd.

I jeszcze korekta:
Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
With Display - No Touchscreen, Colour-TFT, MFD-5
to jest opcja z nawigacją i 5" wyswietlaczem.
kolega podał wcześniej poprawnie:
Cytat:
Napisał rychlakdesign Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
with display, no touchscreen, color-TFT, MFD-4
Zdjęcie tyłu Sony załaczam. Pilot od VC zależy od modułu BT. Fabrycznie rocznik 2011 miał dla Sony dwa piloty po prawej stronie kierownicy.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg sony_tyl.jpg (25.9 KB, 158 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez boncio ; 04-09-2017 o 15:35
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 15:41   #18
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musisz zapisać kopię konfiguracji do IPC. Nie pomogę jak.


Zapewne masz jeden kabel antenowy, a Sony ma podwójną antenę, stad ten błąd.

I jeszcze korekta:
to jest opcja z nawigacją i 5" wyswietlaczem.
kolega podał wcześniej poprawnie:

Zdjęcie tyłu Sony załaczam. Pilot od VC zależy od modułu BT.
Wtedy jak pisałem, nie miałem konfiguracji BCM zapisanej do IPC. Zrobiłem to kilka dni temu, przy zmianie licznika na ten z dużym wyświetlaczem.

Niestety ten błąd z radiem został i doszedł mi jeszcze błąd taki sam z IPC (po zmianie tego licznika). Z tym licznikiem teraz mam tak, że nie pokazuje mi prędkości średniej, chwilowej i zasięgu. To już chyba grubsze sprawy i sam forscanem i focccusem nie ogarnę.

Próbuje się kontaktować z kolegami z forum, którzy świadczą usługi aktualizacji itd. Mam nadzieję, że uda mi się z kimś ustawić bo to wszystko doprowadzić do końca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale, podsumowując wszystkie zmiany, teraz w końcu auto ładnie wygląda w środku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dwa duże wyświetlacze robią robotę.

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 18:23   #19
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,984
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

Cytat:
Napisał rychlakdesign Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
===ACM DTC U2101:00-2F=== Kod: U2101 - Konfiguracja modułu sterującego niekompatybilna Moduł: Moduł sterujący sprzętu audio ===END ACM DTC U2101:00-2F===
trzeba w CCC ustawić właściwy rodzaj radia ( mało znaczący błąd z nim będzie rado będzie pracowało )
Cytat:
Napisał rychlakdesign Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
===ACM DTC B1D55:15-2F=== Kod: B1D55 - Obwód 2 anteny Dodatkowe symptomy usterki: - Obwód zwarty do akumulatora lub otwarty
jak by nie było trzeba podłączyć 2 antenę z wzmacniaczem znajdującą się na szybie tylnej bocznej
Cytat:
Napisał rychlakdesign Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym licznikiem teraz mam tak, że nie pokazuje mi prędkości średniej, chwilowej i zasięgu.
trzeba by sprawdzić czy jeszcze masz w CCC włączony komputer , lub jaki jest soft w liczniku czy przypadkiem nie trzeba go zaktualizować
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 18:40   #20
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

Cytat:
trzeba w CCC ustawić właściwy rodzaj radia (mało znaczący błąd z nim będzie rado będzie pracowało )
Próbowałem już 3000nt series ice pack, teraz mam ustawione Hi level cd and AM/FM radio. Na obu ustawieniach ten sam błąd.

Cytat:
trzeba by sprawdzić czy jeszcze masz w CCC włączony komputer , lub jaki jest soft w liczniku czy przypadkiem nie trzeba go zaktualizować
W wiadomych programach miałem i mam ustawione: TRIP COMPUTER AND ECO-SCOUT. Wgrałem także kopię z BCM do IPC.
Podejrzewam, że coś trzeba dograć/zaktualizować.

Z takich moich amatorskich obserwacji zauważyłem, że przy dołożonym radiu i liczniku, jak przeglądam konfigurację z FORSCANA to brakuje "kalibracji". Każdy inny moduł ma nr części, strategię i kalibrację. To co ja dołożyłem nie ma właśnie kalibracji. Tak to wyglądało wyciągnięte z FORSCANA:

ACM - Moduł sterujący sprzętu audio
Nr części: CM5T-18C815-XJ (latest known: CM5T-18C815-XK)
Strategia: AM5T-14C044-HK

IPC - Moduł sterujący tablicą rozdzielczą
Nr części: BM5T-10849-JV (latest known: BM5T-10849-BJK)
Strategia: BM5T-14C026-BS


Najważniejsze dla mnie to przywrócić te 3 pozycje z komputera pokładowego: spalanie średnie, chwilowe i zasięg.

Ostatnio edytowane przez rychlakdesign ; 04-09-2017 o 18:53
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
audio , ford , mk3 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.