Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2019, 21:04   #361
miraf
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 140KM/163 by Polarny
Rocznik: 2012
Postów: 47
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Witam. Chce założyć oryginalne pdc na przód w moim mk4 lift. Mam już wszystkie elementy i uruchomione w kompie. Mam tylko problem bo nie wiem jaką średnicę otworu mam wywiercić. Z pomiaru suwmiarką oryginalnego czujnika z uszczelką gumową wychodzi mi 17,5 mm. Może ktoś montował i może podpowiedzieć. A i fajnie by było jakby ktoś podpowiedział czym wywiercić żeby za bardzo zadziorów nie zrobić. Pozdrawiam

miraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2019, 22:24   #362
titmon
ford::beginner
 
Avatar titmon
 
Zarejestrowany: 22-05-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 HB
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 39
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Do wiercenia dziury a właściwie przecisku użyłem zestawu Skody nr. BEA 000 001 (nowy kosztował ~70zł) 18mm.
titmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2019, 09:08   #363
miraf
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 140KM/163 by Polarny
Rocznik: 2012
Postów: 47
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Super. Dzieki za info. No niestety nie mam czegos takiego a potrzebuje na wtorek po swietach(we wrocku czegos takiego nie znalazlem) wiec pozostaje jakies wiertelko albo otwornic. Ale dzieki za srednice.
miraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2019, 13:28   #364
Kamyk_Kamil
ford::beginner
 
Avatar Kamyk_Kamil
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-11-2014
Model: Mondeo MK4 Titanum X
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Montaż czujników parkowania

Cześć, ma ktoś może wiedzę, czy taka wiązka będzie pasowało do mojego mondeo mk4 kombi ?

6G9T-15K868-DK
Kamyk_Kamil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 06:44   #365
miraf
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 140KM/163 by Polarny
Rocznik: 2012
Postów: 47
Domyślnie Dołożenie oryginalnych czujników parkowania

Witam.
Mam Mondeo polifta z 2012 r. kombi. Dokładałem sobie ostatnio oryginalne DRL do niego bo mi się zaślepki nie podobały(miałem wiązkę zderzaka na DRL, halogeny i PDC). Korzystając z tego że musiałem zdjąć zderzak zamontowałem czujniki pdc bo moja wiązka główna z przodu to ogarnia. Rozebrałem jednak prawą stronę bagażnika i tam niestety pustka. Nic tylko zielona wtyczka do modułu haka(tak mi się wydaje że do tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Nie mam oryginalnych czujnikowy z tyłu.Chciałem zapytać co muszę dołożyć żeby zaczęło to wszystko działać. Wiem na pewno że wiązkę tylnych czujników, którą chce zakupić razem z wyjściem na tmps i bliss (jak znajdę). Mój bcm to ogarnia bo już sprawdzałem. Czujniki i koszyczki też muszę kupić. Na pewno muszę kupić również park assistan. Ale nie wiem czy moduł komfortu też mi jest potrzebny. No i muszę aktywować w kompie jak złoże do kupy. Czy coś jeszcze mi jest potrzebne. Prosiłbym również, w miarę możliwości o podanie nr. części które mam kupić? Jeśli temat już był to sory i proszę o przeniesie. Pozdrawiam
miraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 10:46   #366
hepos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-01-2018
Skąd: Warszawa
Model: Focus / Mondeo / Mondeo
Silnik: 1.6 TDCI 90 / 2.0 TDCI 140 / 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2009 / 2008 / 2011
Postów: 315
Domyślnie Odp: Dołożenie oryginalnych czujników parkowania

Cześć, wydaje mi się że kiedyś natknąłem się na tę informację w tym temacie. Niestety jest trochę czytania..

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
hepos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 11:36   #367
miraf
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 140KM/163 by Polarny
Rocznik: 2012
Postów: 47
Domyślnie Odp: Dołożenie oryginalnych czujników parkowania

Dzięki. Temacik już studiowałem. Bardziej mi chodzi o nr. części a zwłaszcza wiązki podłogowej i wiązki od park assisten i nr. samego modułu do lift.
miraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 21:09   #368
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Dołożenie oryginalnych czujników parkowania

Do PDC oprócz wiązki zderzaka i samych czujników musisz kupić moduł parktronika, przycisk na deskę, jak nie masz radia sony to jeszcze 2 głośniczki. Instalację trzeba dołożyć. Skoro nie masz wtyczek w bagażniku, to trzeba będzie dołożyć kable w instalacji wnętrza i być może w instalacji komory silnika.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2019, 12:36   #369
miraf
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 140KM/163 by Polarny
Rocznik: 2012
Postów: 47
Domyślnie Odp: Dołożenie oryginalnych czujników parkowania

WOW. No to trochę roboty..Więc radio sony mam. Czyli głośniki odpadają. Wiązka silnika która idzie od silnika do wiązki do Drl, halogenów i PDC przód miała 13 przewodów więc mam nadzieje że tej nie będzie trzeba wymieniać i nic dokładać? A masz może nr. wiązki wewnętrznej co trzeba pociągnąć do tyłu autka (przez całe auto) bo nie mam przewodów koło zderzaka tylnego, ani w prawym boczku tam gdzie się montuje moduł park assist ;( Jakbyś miał jeszcze nr modułu jaki się nada do mojego mondeo lift, i nr wiązki końcowej do czujników zderzaka razem z tmps to by było super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przycisk to nie problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Pozdrawiam
miraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2019, 21:21   #370
miraf
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 140KM/163 by Polarny
Rocznik: 2012
Postów: 47
Domyślnie Odp: Dołożenie oryginalnych czujników parkowania

Koledzy ktoś doradzi jak nr wiazki wewnetrznej od bcm do zderzaka i nr modulu do pdc tyl.pozdrawiam
miraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki cofania , lampy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.