Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2019, 21:26   #511
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo aktualizacja vbf robi więcej szkód niż pożytku. ...
Więcej to może nie, ale potrafi zrobić "definitywne kuku"...
Trzeba pamiętać, że całkiem sporo już jest na rynku urządzeń przerobionych z USA na "full Europę 64GB". Na sofcie do 3.0 włącznie pracują one bez problemu bez flashowania "dużej płytki" VBFami...
Urządzenia USA w wersji 8GB dość często miały natomiast inny procesor dużej płytki niż te w wersji "z navi USA" 32GB. Pierwsze miały procesor SPC5644CVLU8 a drugie SPC5644CVLU1.
Ta subtelna różnica końcowego 8 i 1 to max. częstotliwość pracy procesora - urządzenia 8GB miały procesor 80MHz, a 32GB procesor 120MHz.
Dopóki nie ogramy flasha "dużej" płytki jakimś innym VBFem niż oryginalny, to nic się nie dzieje i wszystko działa OK, bo zaszyte w tej płytce oryginalne oprogramowanie inicjuje procesor na 80MHz i to najwyraźniej wystarcza do pracy wersji "full Europa".
Gorzej jeśli taką płytkę ogramy VBFami od "nowego Sync3" (wersji 3.2/3.3/3.4). Tu są używane już jedynie procesory 120MHz - do tego od innego producenta - dla "starego" Sync3 były stosowane kości o oznaczeniu jak wyżej, produkcji NXP. "Nowy" Sync3 zrobiony jest z użyciem kości SPC56EC64L7 produkcji STmicroelectronics. Kości są w pełni kompatybilne.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] oraz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
"Pozyskanie" wiedzy, że różnica pomiędzy prockami 80MHz i 120MHz ze "starego" Sync3 może "być definitywna" kosztowało mnie jedną "dużą płytkę"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żadne "powroty do oryginału" nic już nie dają, choć flashowanie się udaje. Pamięć parametrów jest całkowicie "rozjechana" i płytka nie ma już interfejsu diagnostycznego. Nie jest możliwy ani odczyt ani zapis jakiejkolwiek konfiguracji.


Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-09-2019 o 21:35
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2019, 11:47   #512
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kosztowało mnie jedną "dużą płytkę"...
to jest dość przykre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale taka jest chęć pozyskania wiedzy.
Gdzieś tam w necie jest rozpiska płytek które przyjmują nowszą "wiedzę" bez bólu
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2019, 11:55   #513
Mateusz1991
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 16-09-2019
Model: Focus
Silnik: 1.5 (120km)
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Witam, jestem świeżo upieczonym użytkownikiem Focusa z 2016, chciałbym zrobić aktualizację SYNC 3 wersja 2.2 w związku z tym pobrałem plik ze strony forda. Wyczytałem że aby plik wgrał się dobrze musi być opisany po numerze VIN natomiast plik który pobrałem jest opisany zupełnie inaczej, czy to tak ma być?
Mateusz1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2019, 15:27   #514
robo007
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Płock
Model: EDGE (EU)
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 321
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

VIN jest potrzebny tylko do serwera Forda aby wygenerowała się aktualizacja i to wszystko. Nic więcej nie jest ci potrzebne. To co ściągnąłeś z serwera wygrywasz na USB po wcześniejszym sformatowaniu do EXfat. A tak poza tym aktualizacje dla wszystkich są jednakowe - nie ma przypisania do VINu
robo007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2019, 17:02   #515
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...w necie jest rozpiska płytek które przyjmują nowszą "wiedzę" bez bólu
Mamy ją własną... Eksperyment był robiony z premedytacją. APIM EU NNAVI nie majątek i ma dużą płytkę taką jak trzeba... A mała płytka z połową RAM będzie leżała i spokojnie czekała na swój czas do uzupełnienia braków. Jeść nie woła.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 20:06   #516
forttres
ford::average
 
Avatar forttres
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Dębica
Model: FOCUS MK3 FL
Silnik: 1.6 Ti-Vct 125 KM
Rocznik: 2016
Postów: 126
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzieś tam w necie jest rozpiska płytek które przyjmują nowszą "wiedzę" bez bólu

Możesz wstawić linka do tej rozpiski i jak sprawdzić to w apim, czy przyjmie nową wiedzę.
__________________
Ford FOCUS mk1 98 > Ford FOCUS mk2 08 > Ford FOCUS mk3 16 > Teraz marzy mi się EDGE 2019 .
forttres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2019, 08:11   #517
jagred
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2015
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 196
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Chcialem wczoraj wgrac sobie kalibracje do mojego S3, jednak po wybraniu plików w UCDS mam Status ERROR przy pliku 1u5t-14g375-ha. Plik pobralem z 3 roznych zrodel wiec to cos u mnie.
Ma ktos jakis pomysl?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jagred jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2019, 12:52   #518
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał jagred Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ma ktos jakis pomysl?
oczywiście . kup oryginalny kabel
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2019, 14:26   #519
mawo
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Wolsztyn
Model: Fusion USA
Silnik: 2.0 ecobooast
Rocznik: 2014
Postów: 67
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

witam, zalega komus flash sdin8de4-32g ?
mawo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2019, 18:20   #520
jagred
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2015
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 196
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oczywiście . kup oryginalny kabel
Eh bez sensu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jagred jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , mondeo mk5 , navigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.