Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2012, 07:40   #1
Radek3571
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-05-2012
Model: Ford S Max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 52
Domyślnie Jak naprawić usterkę w centralnym zamku?

Witam. Od kilku dni posiadam Maxa i mam mały problem ,gdy zamknę samochód z pilota ,auto zamruga 3x ,wszystko się pozamyka tylko nie prawe tylnie drzwi.Oglądałem jak wygląda to w środku ,te"ręczne zamykanie" koło klamki i widać ,że nie wciska sie całkowicie przy zamknięciu tylko gdzieś do 1/4 ,przez to drzwi są dalej otwarte.Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Radek3571 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2012, 12:22   #2
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Jak naprawić usterkę w centralnym zamku?

A "ręcznie" da się zamknąć? W sensie jak wciśniesz ten dynks to zamknie drzwi?
Ja miałem podobną przygodę w swoim C-Maxie, tylko, że tam wciśnięcie dynksa nie pomagało. Winny okazał się zamek, a dokładniej jego trochę zbyt plastikowa konstrukcja. Udało mi się to jednak naprawić i już rok czasu śmigam ze sprawnym zamkiem.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2012, 12:41   #3
kolo100
ford::average
 
Avatar kolo100
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-02-2012
Skąd: Żory
Model: S-MAX
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: Jak naprawić usterkę w centralnym zamku?

Ja miałem podobną sytuację w Seacie Altea XL. Nie zamykały się drzwi od kierowcy z pilota. Otwierały się normalnie ale zamykać musiałem ręcznie przekręcająć plastikowy "cypek" z boku. Okazało się, że podobno zamek do wymiany ale nie zdążyłem naprawić bo mi autko ukradli.
Pozdro
__________________
Były: Fiat 126P, Fiat Punto I, Toyota Corolla, Opel Signum, Nissan Almera, Seat Altea XL, obecnie FORD S-MAX. Ale ten czas przemija...
kolo100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 05:29   #4
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Jak naprawić usterkę w centralnym zamku?

Cytat:
Napisał kolo100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Okazało się, że podobno zamek do wymiany ale nie zdążyłem naprawić bo mi autko ukradli.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc chyba jednak było warto naprawić ....

Sorki za OT,ale to było dobre hehe
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 07:02   #5
kolo100
ford::average
 
Avatar kolo100
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-02-2012
Skąd: Żory
Model: S-MAX
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: Jak naprawić usterkę w centralnym zamku?

No dobreGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., akurat mi nie było do śmiechuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Do tej pory zastanawiam się czy miało to coś wspólnego.
Radek3571 także lepiej napraw sobie te drzwi jak najszybcie bo nigdy nie wiadomo gdzie licho sieci.
Pozdro
__________________
Były: Fiat 126P, Fiat Punto I, Toyota Corolla, Opel Signum, Nissan Almera, Seat Altea XL, obecnie FORD S-MAX. Ale ten czas przemija...
kolo100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 07:23   #6
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Jak naprawić usterkę w centralnym zamku?

Cytat:
Napisał kolo100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No dobre, akurat mi nie było do śmiechu. Do tej pory zastanawiam się czy miało to coś wspólnego.
Całkiem prawdopodobne. Kumplowi też prawie zwinęli spod bloku Alteę (bez XL). Skończyło się na konieczności wymiany zamków, bo mu uszkodzili. Ma chłop szczęście, że wstaje do pracy bardzo wcześnie, bo by bez auta został.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 10:02   #7
Radek3571
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-05-2012
Model: Ford S Max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 52
Domyślnie Odp: Jak naprawić usterkę w centralnym zamku?

Po zamknięciu ręcznie jest ok. To jest tak ,że jednego dnia zamyka się wrzystko dobrze i nie musze wciskać ręcznie a są dni gdzie po dwukrotnym naciśnięciu na zamknięcie w pilocie też się zamyka,a są dni że zamknąć da się tylko ręcznie.Po każdym zamknięciu sprawdzam te drzwi i domykam ręcznie jak trzeba ,ale przecież nie o to chodzi wkońcu od tego jest pilot ,żeby nie latać koło samochoduGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dodam ,że w Zafirze też miałem coś podobnego nawet te same drzwi,tylko tam musiałem je ręcznie zamykać i otwierać a w esiu otwierają się z pilota. Pojechałem do elektryka i okazało się ,że jakiś bezpiecznik poszedł ,naprawili i śmiga do teraz .Będę musiał odstawić do elektryka ,ale myślałem ,że może sie da samemu coś porobić bo słyszałem ,że więcej ludzi ma takie problemyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Radek3571 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 10:19   #8
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Jak naprawić usterkę w centralnym zamku?

Cytat:
Napisał Radek3571 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pojechałem do elektryka i okazało się ,że jakiś bezpiecznik poszedł ,naprawili i śmiga do teraz .Będę musiał odstawić do elektryka ,ale myślałem ,że może sie da samemu coś porobić bo słyszałem ,że więcej ludzi ma takie problemy
Pomijając Prawa Murphy'ego, z których jedno mówi o tym, że zazwyczaj obwód zabezpieczany skutecznie ochroni bezpiecznik przed spaleniem, to należałoby się zastanowić dlaczego ten bezpiecznik się spalił.

Bezpieczniki zazwyczaj palą się przy zwarciu lub zbyt dużym/długim obciążeniu nadmiernym prądem, ze starości oraz na złość (na to się znajdzie kolejne prawo Murphy'ego). Jeżeli rzeczywiście spalił się wcześniej bezpiecznik powiązany z centralnym zamkiem, to może coś jest nie tak mechanicznie lub elektrycznie w obwodzie siłownika centralnego zamka. Z kluczyka chodzi lekko? Bez zbędnego oporu? Może coś się przycina i nie jest w stanie siłownik tego pokonać.

Samemu zawsze możesz rozebrać drzwi i dobrać się do zamka, ale czy to coś pomoże?
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 10:30   #9
Radek3571
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-05-2012
Model: Ford S Max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 52
Domyślnie Odp: Jak naprawić usterkę w centralnym zamku?

Z kluczyka i z pilota działa na tej samej zasadzie,raz działa raz nie. Tylko gdy wcisnę ręcznie do końca ten "wtyk" do zamykania przy klamce to nie da sie otworzyć. Jak ręcznie wcisnę to jest w takim położeniu jak inne poprawnie działające drzwi. Wygląda to tak jakby nie umiało coś w zamku się dociągnąć.
Pozdrawiam
Radek3571 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2013, 07:53   #10
Miksio-S
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 21-06-2013
Model: ford s-max
Silnik: 2.0 diesel 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Nie działa centralny zamek

Witajcie , nie działa centralny zamek z pilota, przy okazji nie działają przełączniki zamykania i otwierania szyb w drzwiach kierowcy a na komputerze wyświetla się informacja ( drzwi kierowcy otwarte ).
Czy ktoś miał taki przypadek w s-maksie ?
Miksio-S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.