Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2020, 12:38   #361
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

kaan1 u mnie jest ta świeca dopalająca. Silnik DW10C od 10 roku w górę czyli tak jak w Mk4 po lifcie.

Przed chwilą wróciłem z ostrej trasy gdzie średnia prędkość przelotowa na autostradzie to 150km/h. Zrobiłem 60km. Po zjechaniu do domu, poziom aktualnego chwilowego spalania utrzymywał się na poziomie 0,5l/h więc wypalania nie było.
Po podłączeniu go do kompa pomiar w forscanie mam teraz DPF_LOAD 13% i DPF_SOOT_LD 67% (przed tą trasą było DPF_LOAD 10% i DPF_SOOT_LD 65%).


Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 16-06-2020 o 12:41
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 23:25   #362
Michalzaba
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 06-06-2017
Skąd: Pyskowice
Model: S-Max Mk1 Lift
Silnik: 2.0 DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Witam
A jest jakiś sposób na wyzerowanie wskazań DPF_SOOT_LD filtr wiem ze jest czysty ok 6% zapełnienia wskazanie po podpięciu do maszyny czyszczącej i nie czyścili powiedzieli, że niema sensu więc mechanik wyzerował wskazania ale DPF_LOAD wyzerował ale SOOT został i za każdym razem włącza się wypalanie wywala błąd P244 (zawór par sprawny) i po nie udanym wypalaniu znowu wskazania LOAD wzrastają do SOOT a czyli 120% no i rosną nawet nie kasuje błędu bo od razu nawet na zimnym włącza się procedura wypalania DPF'a ludzie poratujcie
Michalzaba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2020, 18:15   #363
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

panowie, poczytalem troche watek i sie zastanawiam czy po wylaczeniu ass na stale forscanem (zrobilem to miesiac temu), jezdze glownie po miescie, czasem trasa nie zaszkodzi to dpf? obecnie wiadomo zawsze sie pojawia szara kontrolka ze ass chialby ale sie nie wlaczy na swiatlach itp. i w sumie nie wiem kiedy dpf sie dopala (a nie jestem z tych patrza na roznice spalania na jalowym miedzy 0,5 a 1,5L), ktos z was to przerabial? jak z tym jezdzic zeby jeb.. ekologia byla wylaczona i dpf żyl?
__________________
Mondeo mk2 1.8TD 90KM 1999r, Mondeo mk3 2.0TDCi 115KM 2004r, C-Max 2.0 Duratec 145KM 2005r, Mondeo mk5 2.0TDCi 150KM>180KM Titanium 2015r.
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2020, 09:24   #364
Mondek16
ford::average
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 27-01-2017
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo 2016 2.0 TDCI
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 100
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Jeździj normalnie i nie zwracaj uwagi na DPF.
Ja jeżdżę 99% w mieście i to najczęściej krótkie odcinki do pracu i spowrotem po ok 7 km. Mondek ma 3 lata i zawze zastanawiałem się kiedy będzie to wypalanie. Jeździłem czasami na trasę żeby się wypalił i nic.

Ostatnio zaczął padać mi akumulator (tak - po 3-4 latach to norma w mondeo, ze względu na inteligentny system ładowania), co zmusiło mnie dpo podpięcia forscana. No... i zobczyłem jak i kiedy wygląda wypalanie.

Jak mi się LOOAD zapełnił do 100 % to natychmiast podniosła się temp. wydechu do 600 st, i zaczęło się wypalanie, które trwało kilkanaście minut. Odbywało się to w mieście gdzie stawałem na światłach itp. Nie trzymałem wcale żadnych obrotów. Na postoju miałem spalanie 0,9 l. Żadnych ciemnych spalin, głośnego buczenia jak co niektórzy tu pisali. Gdyby nie forscan i temp wydechu to bym nie zauważył wypalania.

Okazuje się że DPF wypala się średnio co ok. 300 km. Stąd polecam nie stresować się. Jak auto jest sprawne to DPF będzie się wypalał sam w odpowiednich momentach.
Mondek16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2020, 10:01   #365
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Cytat:
zrobilem to miesiac temu)
nie wyłączyłeś ASS tylko upośledziłeś BMS przy dobrym wietrze może się nawet zapalić.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2020, 10:39   #366
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

hej, tzn co zapalić? jest roznica w działaniu ladowania aku przy wylaczaniu ass z przycisku (i jezdzenie za każdym razem z wylaczonym ass) a wylaczeniem przez forscana?
__________________
Mondeo mk2 1.8TD 90KM 1999r, Mondeo mk3 2.0TDCi 115KM 2004r, C-Max 2.0 Duratec 145KM 2005r, Mondeo mk5 2.0TDCi 150KM>180KM Titanium 2015r.

Ostatnio edytowane przez dg. ; 03-07-2020 o 10:53
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2020, 20:37   #367
kornikk
ford::average
 
Avatar kornikk
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Cytat:
hej, tzn co zapalić? jest roznica w działaniu ladowania aku przy wylaczaniu ass z przycisku (i jezdzenie za każdym razem z wylaczonym ass) a wylaczeniem przez forscana?
Czyli nawet nie wiesz co do końca zrobiłeś. Część ludzi tak jeździ i nie narzeka inni zgłaszają problemy...

Po zapoznaniu się z opiniami wolę wcisnąć przycisk ręcznie. Ewentulanie na FB w grupie Mondeo MK5 team można zakupić urządzenie które za nas "wciśnie" przycisk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kornikk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 10:39   #368
Mondek16
ford::average
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 27-01-2017
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo 2016 2.0 TDCI
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 100
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Cytat:
Napisał kornikk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli nawet nie wiesz co do końca zrobiłeś. Część ludzi tak jeździ i nie narzeka inni zgłaszają problemy...

Po zapoznaniu się z opiniami wolę wcisnąć przycisk ręcznie. Ewentulanie na FB w grupie Mondeo MK5 team można zakupić urządzenie które za nas "wciśnie" przycisk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mógłbyś kolego rozszerzyć to co piszesz. Jeśli masz jakąś wiedze na temat o którym piszesz Ty i dg. to napisz. Po to w końcu jest to forum a tu jakaś taka notka z Twojej strony że niby coś wiem ale nie powiem... poczytaj sobie, był posty itp.....
kolega Matych też tak enigmatycznie: .... nie wyłączyłeś tylko upośledziłeś.... .
Kurcze ludkowie jak coś wiecie to piszcie inaczej forum nie ma sensu.
Mondek16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 11:32   #369
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Cytat:
Napisał kornikk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
można zakupić urządzenie które za nas "wciśnie" przycisk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam to urządzenie od forumowego kolegi, ale nie było odważnego żeby to wpiąć w instalację, mój elektryk boi się żeby czegoś innego nie upośledzić. Więc jak już ktoś to montował i pamięta w jakie kolory kabli z której kostki się wpinał, to będę wdzięczny, dzięki!
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 16:01   #370
kornikk
ford::average
 
Avatar kornikk
 
Zarejestrowany: 14-04-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Cytat:
Napisał Mondek16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mógłbyś kolego rozszerzyć to co piszesz. Jeśli masz jakąś wiedze na temat o którym piszesz Ty i dg. to napisz. Po to w końcu jest to forum a tu jakaś taka notka z Twojej strony że niby coś wiem ale nie powiem... poczytaj sobie, był posty itp.....
Nie posiadam żadnej tajemnej wiedzy na ten temat. Tak jak napisałem prześledziłem trochę internet na temat wyłączania ASS w Mondeo MKV. Póki co CHYBA nie ma w 100% bezpiecznego wyłączenia tego forscanem- mogą pojawić się skutki uboczne. Po przeczytaniu owych informacji (a było ich mało) doszedłem do wniosku, że nie podejmę ryzyka uszkodzenia AKU. Tyle w temacie.


Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam to urządzenie od forumowego kolegi, ale nie było odważnego żeby to wpiąć w instalację, mój elektryk boi się żeby czegoś innego nie upośledzić.
Obiło mi się o uszy, że miała też powstać wersja wpinana w OBD - plug&play - ale nie wiem czy finalnie ten projekcik został zakończony. Nie montowałem żadnego dodatkowego urządzenia więc nie pomogę z podłączeniem. A na forum FB zadawałeś pytanie?
kornikk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , egr



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.