Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2017, 07:15   #1
Bosy1231
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 24-04-2017
Skąd: Głogów
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Awaria Pompy (Chyba)

A więc jak w tytule, Focus 2001 TDDI 1.8.
Jak w wielu postach na temat awarii sterownika (które czytałem tutaj u was na forum) pewnego pięknego dnia nie zapalił. Kręciłem rozrusznikiem dłuższą chwilę i coś tam pyrknął ale już się nie odezwał. Co najważniejsze to dodam że był wyciek w pompie (z dekielka przestawiacza wtrysku z zaworem przestawiacza) nie lało się niewiadomo jak ale kropelkami sączyło. Nie zapaliło się nic na desce rozdzielczej (brak sprężynki jak przy wielu przypadkach) ani też podobno bo tak mówi mechanik nie wyświetliło błędów. Jak jeszcze auto było na chodzie to czasem traciło na mocy, wystarczyło zgasić i na nowo zapailić i dostawało kopa, mechanikowi udało się je odpalić ale podobno chodzi jakby chciało a nie mogło i nie reaguje na pedał gazu, raz też zaobserwowałem rozjaśnianie kontrolki od otwartych drzwi podczas dodawania gazu na postoju oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A poza tym to odpalało dość żwawo nawet na zimnym silniku, również przy sterowniku widać że wcześniej coś było grzebane, niestety przy zakupie nie widziałem tego. Otóż moje pytanie odnosi się do tego filmiku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] widać że pan z tej firmy solidnie dzieli się swoją wiedzą, chciałbym reanimować sterownik, ale czy też idąc za ciosem muszę zmieniać tłoczek pompy ? Chyba że to nie jest powodem awarii. Liczę na waszą pomoc bo troszkę szkoda mi utopić powiedzmy 1500zł na pełną regenerację pompy gdzie wystarczyło by np zmienić tylko tłoczek a za całe auto dałem 4000tyś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bosy1231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 14:11   #2
Bosy1231
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 24-04-2017
Skąd: Głogów
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Awaria Pompy (Chyba)

Ktoś coś ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bosy1231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2017, 18:10   #3
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,576
Domyślnie Odp: Awaria Pompy (Chyba)

Nikt Ci dokładnie nie powie czy trzeba zmieniać tłoczek pompy. Poza tym by to zrobić, trzeba ingerować w samą pompę, co jest dość ryzykowne - pompa vp30 to dość skomplikowane urządzenie. Ja z racji awarii głównej osi pompy i nieszczelności zleciłem pełną regenerację za 2500zł, w cenie mam nowy sterownik, nowe zaworki, uszczelnienia itp. Jeśli u Ciebie juz było robione ze sterownikiem, może być tak, ale powtarzam że MOŻE, że zaworek stawia już dość duży opór i upala kondensator w sterowniku. Może być też tak że założysz nowy sterownik i auto Ci będzie śmigać kolejne 100tys km.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
pompa wtryskowa


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.