Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2019, 11:52   #61
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Cytat:
Napisał Senior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teoria Diagnosty jest taka, że pompa wspomagania nie podaje równego ciśnienia na oba drążki kierownicze, w efekcie powstaje luz i zaczyna telepać kierownicą. Po pojawieniu się zakrętu i skręceniu kierownicą jedna strona "dopompowuje" się i luz jest kasowany, przestaje bić.
Ktoś zetknął się z tym przypadkiem? Od początku użytkowania mojego maxia mam coś podobnego. Tzn kierownica na postoju delikatnie sama z siebie "tryka" w prawo. Czuć to szczególnie gdy jednym palcem delikatnie naciskam kierownicę w lewo, to czuć szarpnięcie w prawo - raz na jakieś kilkanaście/kilkadziesiąt sekund. Ale gdy to samo robię w drugą stronę to objaw nie występuje. Wiadomo czego szukać?

__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 21:49   #62
pawex01
ford::average
 
Avatar pawex01
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: S-max
Silnik: 1,6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe jak liczą zwrot ? Czy parami ... czy tylko za sztukę . Przy reklamacji np. amortyzatorów jak jeden siądzie to przysyłają 2 szt. czyli przysyłają parami na jednej osi, bo nie może być żadnej różnicy na ucisku / zużyciu. Myślę że w przypadku opon powinno być podobnie identyczny bieżnik i DOT. Z tej samej serii.
Moje opony #Dunlop Sport MAXX RT2 to były nówki zwróciłem je do sklepu po przejechaniu może niecałych 10km. Po pierwszym montażu zawiadomiłem sklep oraz infolinię, że jest duży problem z wyważeniem. W dniu 12.04 pojechałem do kolejnego serwisu zalecanego przez grupę GY, gdzie wyważali je prawie pól dnia i cała praca na marne, bo samochodem nie dało się jeździć. Następnie auto stało przez weekend, a w poniedziałek 15.04 demontaż i zwrot do sklepu -opony miały jeszcze paski fabryczne! Producent nie popisał się, powinien bezdyskusyjnie wymienić towar na nowy skoro tylu serwisantów stwierdziło, że są wadliwe tymczasem ich fachowcy twierdzą że dwie są dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szkoda nerwów już usłyszałem na infolinii Dunlop, że do obowiązków klienta należy sprawdzenie opon przed zakupem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy takim podejściu tego wiodącego producenta opon chyba zainwestuję w wyważarkę , hak i przyczepę przed kolejną wymianą opon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A żeby było śmieszniej dzisiaj jest 18.06 a opon jak nie było tak nie ma haha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawex01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2019, 20:56   #63
pawex01
ford::average
 
Avatar pawex01
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: S-max
Silnik: 1,6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Panowie, Dunlop nareszcie załatwił sprawę - sprawa reklamacji kompletu opon SPORT MAXX RT2 trwała od 15.04 do 6.07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Firma przyznała się do wady 2 opon, a druga para ich zdaniem jest dobra. Tym razem o dziwo opony się jakoś wyważyły (wulkanista stwierdził, że nie ma tragedii, ale...). Tym razem samochód już nie podskakuje, kierownice jestem w stanie utrzymać w rękach, ale niestety dalej w czasie jazdy odczuwam minimalne bicia na zakrętach przy hamowaniu (samochód w ostatnich dniach przechodził gruntowny przegląd w ASO zawieszenie w stanie bardzo dobrym, układ hamulcowy także). Na zimówkach jak i na poprzednim komplecie opon Nokian problemu żadnego nie było... Macie jakieś pomysły co robić - przekładałem koła tył/przód cały czas to samo - już nie chcę nawet myśleć ile kasy na to poszło... Pojeździć na nich trochę jak doradza wulkanista czy szukać nowego kompletu, a to ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wywalić do utylizacji.

Ostatnio edytowane przez pawex01 ; 13-07-2019 o 21:13
pawex01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 01:25   #64
Czarnecki
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-07-2016
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011 Lift
Postów: 211
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

pawex01 ale masakra, mam podobną sytuację z oponami Dunlop SPORT MAXX RT2, bo borykałem się od 3 miesięcy z drganiami kierownicy przy prędkości 80-120km/h. Już stawiałem, że wymienione drążki i końcówki Lemfordera to powodują, bo zbiegło się w czasie, ale byłem w bardzo dobrym serwisie, gdzie robią geometrię oraz wyważają koła nawet na aucie i przeżyłem szok... Jak wrzucili przednie koła na maszynę to gołym okiem było widać jak opona "podskakuje" góra/dół. Tylne były lepsze, ale nie idealne. Zdecydowaliśmy o zamianie kół przód/tył. Właściciel po rozmowie powiedział, żebym sprawdził jak będzie teraz i niestety zrobiłem 1200km, bo na drugi dzień wyjeżdżałem akurat na urlop i drgania są ewidentnie mniejsze, ale są... Dogadałem się z nim, że pomimo, że nie kupiłem opon u nich to jak będę zmieniał na zimowe to będę mógł je zostawić i oni wyślą je do producenta na reklamację z odpowiednio sporządzoną notatką... Ogólnie powiedział mi, że nie prowadzą sprzedaży opon z grupy Goodyear, bo bardzo często mieli takie kwiatki :/ Co tutaj robić, czekać na koniec sezonu, czy już ściągać i reklamować, ale patrząc na Ciebie zajadę swoje zimówki przez 2 miesiąca trwania sprawy :/

Ostatnio edytowane przez Czarnecki ; 15-07-2019 o 01:42
Czarnecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 08:28   #65
pawex01
ford::average
 
Avatar pawex01
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: S-max
Silnik: 1,6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Nie wiem co Ci doradzić ja wysłałem im opony praktycznie nowe, przejechałem na nich niecałe 10 km (nawet paski nie były wytarte), sprzedawca i dostawca opon zostali powiadomieni o problemach w czasie wyważania i moim skromnym zdaniem w takim przypadku nie powinno być żadnego tematu opony powinny zostać wymienione na nowe bez żadnej dyskusji! Nie chcę się denerwować i dokładnie podliczyć jakie koszty poniosłem przez ten.... Żeby było śmieszniej opony nowe jakie mi przysłali gorzej wyważyły się niż te które wróciły z reklamacji... Obawiam się, że te kwadraciaki zniszczą mi coś w układzie kierowniczym, zawieszeniu. Na obecną chwilę nie ma żadnych luzów odebrałem autko z serwisu ASO po solidnym przeglądzie.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 19-07-2019 o 11:42 Powód: Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz.
pawex01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2019, 21:39   #66
pawex01
ford::average
 
Avatar pawex01
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: S-max
Silnik: 1,6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Cytat:
Napisał Czarnecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawex01 ale masakra, mam podobną sytuację z oponami Dunlop SPORT MAXX RT2, bo borykałem się od 3 miesięcy z drganiami kierownicy przy prędkości 80-120km/h. Już stawiałem, że wymienione drążki i końcówki Lemfordera to powodują, bo zbiegło się w czasie, ale byłem w bardzo dobrym serwisie, gdzie robią geometrię oraz wyważają koła nawet na aucie i przeżyłem szok... Jak wrzucili przednie koła na maszynę to gołym okiem było widać jak opona "podskakuje" góra/dół. Tylne były lepsze, ale nie idealne. Zdecydowaliśmy o zamianie kół przód/tył. Właściciel po rozmowie powiedział, żebym sprawdził jak będzie teraz i niestety zrobiłem 1200km, bo na drugi dzień wyjeżdżałem akurat na urlop i drgania są ewidentnie mniejsze, ale są... Dogadałem się z nim, że pomimo, że nie kupiłem opon u nich to jak będę zmieniał na zimowe to będę mógł je zostawić i oni wyślą je do producenta na reklamację z odpowiednio sporządzoną notatką... Ogólnie powiedział mi, że nie prowadzą sprzedaży opon z grupy Goodyear, bo bardzo często mieli takie kwiatki :/ Co tutaj robić, czekać na koniec sezonu, czy już ściągać i reklamować, ale patrząc na Ciebie zajadę swoje zimówki przez 2 miesiąca trwania sprawy :/
Byłem dzisiaj w ASO w celu ponownego wyważenia Dunlop SPORT MAXX RT2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Panowie potwierdzili, że dwie opony które Dunlop mi zwrócił, wyważają się bez problemu. Natomiast jest problem z wyważaniem nowiutkiej pary opon jakie otrzymałem w zamian za te z wadą fabryczną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie mam już sił i nerwów -kolejne 100 zł w plecy... Chyba trzeba kupić nowy komplet, a ten badziew zutylizować, reasumując jestem w plecy ponad 1800 zł za opony+ jakieś ok.600 zł za montaż/demontaż/ponowny montaż, kilkukrotne wyważanie, zamiany przód/tył... Na chwilę obecną nie mam już bicia na kierownicy, ale czuć dyskomfort z tyłu pojazdu... szkoda gadać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawex01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2019, 10:36   #67
Czarnecki
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-07-2016
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011 Lift
Postów: 211
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Cytat:
Napisał pawex01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... ale czuć dyskomfort z tyłu pojazdu... szkoda gadać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja te bardziej kwadratowe dałem na tył, a te mniej kwadratowe na przód i mam mniejsze drgania kierownicy, ale z tyłem nie zauważyłem żadnego dyskomfortu. Napisz proszę jak objawia się ten dyskomfort? Chyba, że trzeba siedzieć na tyle, żeby to czuć? Jakieś bujanie, podskakiwanie? Moje opony mają już ok. 6,85mm, nie wiem czy na koniec sezonu będzie sens reklamować :/ Jak masz nówki Sport Maxx RT 2 to zmierz mi proszę głębokość bieżnika nowej?
Czarnecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2019, 12:18   #68
pawex01
ford::average
 
Avatar pawex01
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: S-max
Silnik: 1,6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 67
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Cytat:
Napisał Czarnecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja te bardziej kwadratowe dałem na tył, a te mniej kwadratowe na przód i mam mniejsze drgania kierownicy, ale z tyłem nie zauważyłem żadnego dyskomfortu. Napisz proszę jak objawia się ten dyskomfort? Chyba, że trzeba siedzieć na tyle, żeby to czuć? Jakieś bujanie, podskakiwanie? Moje opony mają już ok. 6,85mm, nie wiem czy na koniec sezonu będzie sens reklamować :/ Jak masz nówki Sport Maxx RT 2 to zmierz mi proszę głębokość bieżnika nowej?
Na wyważarce było widać tak jakby nowa para miałą małą wypukłość na środku bieżnika. Serwisanci zrobili podobnie, "kwadraciaki" poszły na tył. Najbardziej odczuwam to gdy jadę sam -mam wrażenie że tylne foteliki trochę drżą, ale już z dnia na dzień jest coraz lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez pawex01 ; 23-07-2019 o 12:30
pawex01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2019, 07:13   #69
lsz11
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Olecko
Model: S-Max PowerShift
Silnik: 2.0 TDCI, 163 km
Rocznik: 2011
Postów: 171
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Witam
Ja zaryzykowałem i kupiłem nowe opony ZEETEX HP2000 VFM 235/45 R18 na Oponeo za całe 220 zł za sztukę
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dałem 880 zł za komplet 18-stek, taniej chyba już nie można. Wyważyły się za pierwszym razem, zrobiłem na nich ok 6000 km, właśnie wróciłem z wycieczki (Chorwacja, Węgry) i nie mam się do czego przyczepić. Żadnego bicia, hałasu czy podskakiwania auta.
lsz11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2019, 19:30   #70
przemoprzem
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: Oleśnica, świ
Model: Ford Modeo Mk 4
Silnik: 2.0 TDCI + automat AWF21
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy poszukiwania powodu

Panowie - jak się u was zakończyły perypetie? Te opony faktycznie takie kiepskie? I tak przy okazji - do s-max da się założyć 16" zamiast 17"?
przemoprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.