Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2019, 19:19   #1
bossmen
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-04-2019
Skąd: DB
Model: Focus MK3 Titanum
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 35
Domyślnie Temperatura silnika 2.0TDCI

Jaka jest temperatura silnika 2.0TDCI 140KM?
W związku z tym że wskaźnik temperatury w focusie stoi nieruchomo w sporym zakresie temperatury,wszedłem w test mode żeby sprawdzić jaką mam temperature silnika w moim aucie,w trakcie jazdy temperatura waha się między 78-80 stopni,chyba że cisnę gdzieś pod górę wtedy wzrośnie do 84 stopni,ale potem spada. I tu pytanie czy temperatura 78-80 nie jest za niska? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w większości aut temperatura oscyluje w granicach 90 stopni.

bossmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2019, 21:32   #2
garymarlin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM 6MT DPF
Rocznik: 2013
Postów: 148
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0TDCI

Dobre pytanie... dołączę się. U mnie zaś wskazówka wędruje. Jak silnik się rozgrzeje, osiąga środek skali, potem dość szybko schodzi z 90 do ok 70. Następnie wraca na 90. Jak jadę po mieście temp. potrafi być poniżej 90, dopiero po wjechaniu na obwodnicę dobija do 90 na skali. U Ciebie jest podobnie czy jak tylko osiągnie 90 na skali to tak zostaje?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
garymarlin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2019, 11:07   #3
dj.landi
ford::beginner
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 14-02-2017
Skąd: Tarnów
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2004
Postów: 21
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0TDCI

Cytat:
Napisał garymarlin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobre pytanie... dołączę się. U mnie zaś wskazówka wędruje. Jak silnik się rozgrzeje, osiąga środek skali, potem dość szybko schodzi z 90 do ok 70. Następnie wraca na 90. Jak jadę po mieście temp. potrafi być poniżej 90, dopiero po wjechaniu na obwodnicę dobija do 90 na skali. U Ciebie jest podobnie czy jak tylko osiągnie 90 na skali to tak zostaje?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Kolego sprawdź czy np podczas nagłego przyspieszania wskazówka temperatury nie spada i po odpuszczeniu gazu nie rośnie ponownie.
U mnie się tak działo gdy miałem zacięty termostat i wskazówka skakała w górę i dół ale tak nieregularnie...
Skończyło się na wymianie obudowy z termostatem i czujnikiem.
Może u Ciebie też jest termostat zacięty i tzw duży obieg masz całkowicie lub częściowo otwarty stąd skoki temperatury...
dj.landi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2019, 21:32   #4
bossmen
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-04-2019
Skąd: DB
Model: Focus MK3 Titanum
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 35
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0TDCI

U mnie tak jak pisałem wyżej temperatura oscyluje w granicach 80 stopni skacze zależnie od nachylenia drogi pod górę podnosi się do 83 na prostej spada do 79 80 jak już się silnik nagrzeje wskazówka stoi raczej nieruchomo prawie na samym środku brakuje tam minimalnie do równego. dziwne jest to że kiedyś odłączyłem wentylator żeby sprawdzić czy wskazówka w ogóle się ruszy wyżej, niestety wskazówka powyżej środka się nie wychyla, nawet przy temperaturze 100 stopni.
bossmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2019, 22:46   #5
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0TDCI

Ja wymieniałem u siebie termostat. Jest trochę lepiej. Ale widać że kiedy się otwiera to temperatura spada i potem wraca do środkowej kreski. Temperatura otwarcia termostatu to 83 stopnie. Na poprzednim był cały czas przy I kresce.
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.