Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2018, 08:45   #401
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2018- wczoraj rozmawiałem w ASO. O ile pan na sali sprzedażowej nic nie wiedział tak jeden z serwisu wspominał że tam nie ma nie wiadomo jakich zmian oprócz jednego cylindra mniej i inaczej przepisanego softu na odcinanie jeszcze jednego. Podobno doszło trochę kabelkow, sensorow itp ale nie ma aż tak znaczącej różnicy w kwestii bazy nad którą pracowali żeby zrobić nową jednostkę.

No tak, ale konkretów typu turbo takie samo, wtryski takie same tutaj brak (zapewne tak jest, ale szukam potwierdzenia). No a mówienie, że nowy silnik to właściwie stary z obciętym cylindrem to takie pierdoletto na zasadzie "nie znam się, ale wypowiem się".

yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 09:04   #402
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,371
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał yataz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak, ale konkretów typu turbo takie samo, wtryski takie same tutaj brak (zapewne tak jest, ale szukam potwierdzenia)
Skontaktuj się z Fordem.
I powiedziałem Ci co sam się dowiedziałem.
Jeśli uważasz to za pie&&**&% to nie widzę sensu w ogóle dalej prowadzić z Tobą jakiejkolwiek dyskusji.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 09:25   #403
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skontaktuj się z Fordem.
I powiedziałem Ci co sam się dowiedziałem.
Jeśli uważasz to za pie&&**&% to nie widzę sensu w ogóle dalej prowadzić z Tobą jakiejkolwiek dyskusji.

Nie traktuj tego jako personalny atak. Tak opisałem cytowaną przez Ciebie (nie wiem na ile dokładnie) wypowiedź mechanika ASO. Strasznie irytują mnie tacy ludzie, którzy zwyczajnie nie pasjonują się motoryzacją i kiepsko się znają na tym czym się zajmują, ale wypowiadają się z pozycji autorytetu.

Jeśli ta kompletnie od podstaw zaprojektowana trzycylindrowa jednostka (wykonana w całości z aluminium, całkowicie nowy układ korbowo-tłokowy, mechaniczne odcinanie zaworów jednego cylindra itd.) została przez niego opisana jako nieco unowocześniony stary 1.5 ecoboost, to też jego wypowiedź sklasyfikowałem jako często spotykane w tej branży "nie znam się, ale wypowiem się".
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 10:18   #404
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał yataz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli ta kompletnie od podstaw zaprojektowana trzycylindrowa jednostka (wykonana w całości z aluminium, całkowicie nowy układ korbowo-tłokowy, mechaniczne odcinanie zaworów jednego cylindra itd.)
Jeszcze z istotnych rzeczy - wtrysk bezpośredni i pośredni oraz zintegrowany kolektor wydechowy.

Nowy 1,5 EB ma tyle wspólnego ze starym co zbliżona pojemność i parametry, nic więcej. Zdecydowanie więcej ma wspólnego z 1.0 EB. Zwłaszcza tym tegorocznym z odłączanym cylindrem.

Natomiast też uważam, że różnica będzie tylko w sofcie. Aczkolwiek potwierdzenie póki co brak.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 10:21   #405
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,371
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał yataz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strasznie irytują mnie tacy ludzie, którzy zwyczajnie nie pasjonują się motoryzacją i kiepsko się znają na tym czym się zajmują, ale wypowiadają się z pozycji autorytetu.
A tak na serio.
Czy naprawdę uważasz, że mechanik w ASO jest chociaż uprawniony aby dokładnie grzebać w takiej dokumentacji?
To i tak cud że trafiłem na takiego, z którym można było porozmawiać i było widać, że nie idzie tam odbębnić tylko te swoje 8-12 godzin pracy w zależności o zmiany.


Jakbyś chciał dokładnych (i oficjalnych) informacji to przecież wiesz gdzie takie informacje są.

A wszystkie inne informacje w necie to są
a) informacje nieoficjalne (mimo że mogą być potwierdzone)
oraz
b) informacje od kogoś kto coś już coś takiego zrobił (czytaj zmienił soft i potwierdził że to działa) gdzie wciąż musisz wierzyć w to co ten gościu napisał
lub też
c) jedziesz sam do takiego gościa który na necie twierdzi,
że to zrobił i on robi Ci to samo i jesteś drugim który potwierdza że jest to możliwe.

Nie ma żadnych "oficjalnych" informacji, że zmiana ze 150KM na 182KM to jest tylko soft. Widziałeś kiedyś jakiś public announcement od Forda, że:
Szanowni Klienci
Chcieliśmy tylko was oficjalnie poinformować, że wasze 1.6EcoBoost i 1.5 EcoBoost w waszych Fordach Focusach które mają 150KM, to tak naprawdę mogłyby mieć 182KM gdybyśmy nie chcieli po prostu zarobić więcej na tych "mocniejszych" wersjach przez możliwość dopłaty, bo jedyne co was ogranicza w waszych 150-konnych wersjach aby mieć 182 kunie, to oprogramowanie które wam wgraliśmy do waszego samochodu.
Z uszanowaniem
Wasza ukochana autoryzowana stacja obsługi pojazdu w Rzeżączkach Górnych

Tyle od gościa usłyszałem, tyle potwierdziłem. Powiedział mi tylko, że baza już była.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 11:05   #406
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na serio.
Czy naprawdę uważasz, że mechanik w ASO jest chociaż uprawniony aby dokładnie grzebać w takiej dokumentacji?
To i tak cud że trafiłem na takiego, z którym można było porozmawiać i było widać, że nie idzie tam odbębnić tylko te swoje 8-12 godzin pracy w zależności o zmiany.
.
Wystarczy porównać numery części elementów mogących mieć wpływ na moc jednostki napędowej. Do takich informacji mechanik w ASO ma dostęp.

Mniejsza z tym, podejrzewam że wersje 150 i 182 KM to mechanicznie to samo (oprócz innego przełożenia głównego, co ma całkiem spore znaczenie), natomiast silnik z fiesty ST najprawdopodobniej już mechanicznie/osprzętowo będzie się różnił. Pozostaje poczekać na informacje z rzetelnego źródła na ten temat. Póki co jeszcze na nie za wcześnie najwidoczniej.
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 11:06   #407
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,371
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Dokładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 21:42   #408
megatomasz
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 20-03-2013
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Jeżeli komuś się przyda to dostałem 2 oferty.
Zakup na DG, finansowanie - leasing na 3 lata.
Focus 1.5 EcoBlue 120 KM, M6 ST-Line 5D 95 400,00
Dodatki + pakiety na - 13600
rabat - w obu przypadkach 15k z groszami

Auto za 90k nie ma czujników parkowania z tyłu...
W obu przypadkach dołożą mi w serwisie za ok. 1200...
Pakiety są dyskusyjne. Chce mieć grzaną przednią szybę - muszę brać pakiet winter, nie ma automatycznej klimy - pakiet comfort.

Jeszcze raz obejrzałem auto tym razem na spokojnie z chłodniejszą głową i w sumie to szału nie ma. Wsiadłem do swojego kilkuletniego fiata bravo kupionego za połowę tej ceny i nie widzę przepaści, ba, niektóre elementy wykończenia wydają mi się lepsze w fiacie np. skóra na kierownicy, góra deski rozdzielczej w fiacie jest mięciutka, fotele szersze i chyba jednak wygodniejsze w fiacie.
Mam mieszane uczucia, odnoszę wrażenie, że współczesne kompakty nie są warte swojej ceny.

PS Jutro idę pomacać kię ceed.

Ostatnio edytowane przez megatomasz ; 07-11-2018 o 21:45
megatomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 21:57   #409
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

No cóż, nowość kosztuje. Takie są realia rynku, nawet jeśli ta cena nie ma logicznego uzasadnienia. Obawiam się, że Kia Ceed w podobnej wersji też tańsza nie będzie ...
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 22:38   #410
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał megatomasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Auto za 90k nie ma czujników parkowania z tyłu...
W obu przypadkach dołożą mi w serwisie za ok. 1200...

Pakiet "parking" wydaje się być w tym przypadku dużo lepiej poczynionym wydatkiem. Za 2400 zł dostaje się czujniki przód i tył, kamerę cofania oraz door protector.

Faktem jest natomiast, że wyposażenie standardowe ST-Line szału nie robi i trzeba to auto porządnie doposażyć, żeby można było określić jego wyposażenie jako bogate.

Ostatnio edytowane przez yataz ; 28-11-2018 o 13:30
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.