Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2014, 15:30   #101
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Sie ma. Tydzień temu byłem na serwisie klimy. Chodziła tak jak u ciebie a chłodziła trochę słabiej jak powinna. Dodam że na dobijanie czynnika i oleju jeżdżę co 2 lata. Ku mojemu zdziwieniu maszyna odessała tylko 145 g z układu. Wszystkie testy próżniowe wyszły idealnie i sprężarka także ładnie pompuje.

Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 15:33   #102
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

No ja samochód ten mam teraz czwarte lato i byłem raz na takim kompleksowym serwisie. Tak to co roku odgrzybianie. Ciekawe ile u mnie wyciągnie. Jadę we wtorek. A co do innych moich pytań masz jakąś opinię?
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 08:28   #103
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

No i po Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Odzyskano 540 g. Układ szczelny. Nabito 820 g. Temperatura na wylocie na postoju przy 25 stopniach na dworze 1 stopień c Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (mierzone starym termometrem rtęciowym zewnętrznym) Ciśnienia L 1.8-1.9 H 18-19.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.

Ostatnio edytowane przez matrog19 ; 08-06-2014 o 08:37
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 16:21   #104
bubel25
ford::average
 
Avatar bubel25
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-12-2012
Skąd: Lubniewice
Model: Ford Mondeo MKIII ST
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2005
Postów: 126
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Witam nie chciałem zakładać nowego temu i nie potrzebnie zaśmiecać. A pytanko mam takie. Nie wiem czy tak powinno być czy coś mi się popsuło, a powiem że nie zwróciłem na to uwagi szybciej. Chodzi o ustawienie nawiewów, wiadomo mamy trzy do wyboru, na nogi, na szybę i na twarz.I tak o jak dam na szybę to leci na szybę, zostawiam włączony nawiew na szybę i włączam nawiew na twarz, i powietrze leci tu i tu ale jak włączę nawiew na nogi, i zostawię że trzy te guziki się palą to czuję że leci na szybę i nogi a na twarz bardzo delikatnie leci powietrze, nawet jak dam wentylator na maxa to na nogi i szybę leci mocno, a na twarz delikatnie.A jak wyłączę te trzy guziki to leci normalnie na twarz. Tak samo jak nawet włączę nawiew na twarz i nogi ale bez szyby, to i tak na nogi leci mocniej niż na twarz. I teraz nie wiem czy tak ma być.
bubel25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 17:26   #105
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Coś z silniczkiem może być od klapy. Zrób test klimy, zobacz błędy i ewentualnie je zresetuj.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tu masz film. Opis i opis błędów szukaj na forum.
Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 20:32   #106
bubel25
ford::average
 
Avatar bubel25
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-12-2012
Skąd: Lubniewice
Model: Ford Mondeo MKIII ST
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2005
Postów: 126
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Ale ja nie mam takiego panelu.
bubel25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 21:01   #107
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wujek google i wyszukiwarka na forum nie boli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 21:11   #108
bubel25
ford::average
 
Avatar bubel25
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-12-2012
Skąd: Lubniewice
Model: Ford Mondeo MKIII ST
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2005
Postów: 126
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Przed chwilą robiłem test tylko z innego opisu bo ja mam auto,a tu na filmiku on, ale spisałem z innego forum i robiłem test, póżniej odczyt błędów i nic nie pokazało zero błedów. Jedynie jak robię żeby sprawdzić odczyt wersji softu to w tedy pokazuje jakieś liczby.No i dokładnie sprawdziłem nawiewy i wyszło takie coś
1.Włączony tylko nawiew na nogo to powietrze leci na nogi i szybę.
2.Włączony nawiew na nogi i twarz leci tylko na nogi.
3,Włączony nawiew na nogi,twarz i szyba leci tylko nogi i szyba.
4.Włączony nawiew na twarz i szybę, mocno leci na szybę leciutko na twarz mimo to że wszystko robiłem z nawiewem na maksa.

To wszystko robie bez włączonej klimy. A jak włączę klimę na auto i te trzy guziki od wyboru gdzie ma dmuchać są wyłączone to dmucha tylko na twarz.

Ostatnio edytowane przez bubel25 ; 09-06-2014 o 21:17
bubel25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2014, 15:33   #109
swrx
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-03-2014
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKV
Silnik: Ecoboost 1.5 160hp
Rocznik: 2016
Postów: 9
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Koledzy i koleżanki pomóżcie. Naszukałem się i naczytałem się już trochę n/t klimy na forum i stanąłem teraz w miejscu. Otóż mam taki problem.
Mondeo MK3 2003 (FL) Klimatronik. Zakupiłem auto w marcu - klima niby sprawdzona - wiało zimnym powietrzem (o głupi ja, myślałem że jest zimno i wentylator klimy dlatego się nie załącza -ale jak widać wiało po prostu powietrzem "ze dworu" a niewiedza nie boli, tylko potem kosztuje). Przyszły wyższe temperatury i przydało by się ochłodzenie. Klimatyzacja jednak nie dmucha zimnym powietrzem. Od czegoś trzeba było zacząć więc na początek na serwis klimy - sprawdzić nieszczelności, dobić czynnik itp.

Klimatyzacja świeżo po serwisie (nabito 700g czynnika chłodniczego (zgodnie z naklejką pod maską), układ szczelny, do tego odgrzybianie. W dalszym ciągu po włączeniu przełącznika A/C na konsoli klima nie działa.

Do tej pory sprawdziłem bezpieczniki (multimetrem) i ten wspomniany wcześniej - F82 pod kierownicą - był przepalony. Rozłączyłem przewody od podgrzewania dysz spryskiwaczy (choć zalane nie były i nie wyglądało by, że zwierają, nie chciałem poświęcić kolejnego bezpiecznika by to dokładnie sprawdzić ale podobno bez podgrzewania dysz można spokojnie śmigać) wymieniłem bezpiecznik i dalej nic.

Przekaźnik R6 wyciągnąłem, zwarłem "na krótko" wyjścia na sprężarkę - słychać "pyk" - elektromagnes sprężarki sprawny. Przy włączonym silniku po zmostkowaniu styków pod przekaźnikiem R6 - klimatyzacja działa, wentylator klimy kręci - z wywiewów wewnątrz pojazdy leci przyjemny chłód.

Aby sprawdzić czy przekaźnik R6 jest sprawny zamieniłem go miejscami z R3 (od klaksonu jak mniemam) jest to ten sam typ przekaźnika (F57B-14B192-AA) aczkolwiek widziałem, że obydwa u mnie nie są oryginalne fordoskie tylko firmy TYCO PA66-GF25. Obydwa są 4 pinowe jakby piąty środkowy był urwany lub po prostu jego brak - nie wiem czy to prawidłowe bo w oryginalnych na alledrogo niby jest 5 pin - ale do środkowego w ogóle nie ma styku w gnieździe. Ogólnie po zamianie miejsca klakson działa - klima dalej nie rusza z przełącznika w kabinie. Wniosek - przekaźnik jest sprawny.

Oświećcie mnie czy dobrze myślę.
Nieszczelności nie ma, czynnik chłodzący i olej uzupełniony, odgrzybiona - robota w serwisie cacy, nie mogę się przyczepić do majstra który to robiłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wentylator klimatyzacji sprawny - po podłączeniu na krótko styków pod R6 na włączonym silniku zakręcił (nie podłączałem bezpośrednio samego wentylatora pod aku bo zakręcił na zapalonym silniku więc to chyba zbędne).
Elektromagnes/sprężarka sprawna - daje "pyk" na wyłączonym silniku, po zmostkowaniu na włączonym razem z wentylatorem robi istne szaleństwo i wymarzony chłód w samochodzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przekaźnik sprawny (zamiana miejscami nie przyniosła rezultatu)
Bezpieczniki ok - niepoprzepalane, sprawdzana ciągłość multimetrem
Teoretycznie na panelu sterującym temp. mogę zmieniać i wydaje się że działa (metoda na czucie niestety), moc nadmuchu również(tutaj na czucie łatwiej rozpoznać prawidłowe działanie). Ogólnie CHYBA działają.

Tak więc czego szukać dalej? Wspomniane w tematach czujniki ciśnienia (jeśli tak to gdzie je znaleźć i jak sprawdzić), czy raczej w drugą stronę - panel sterowania?

Ostatnio edytowane przez swrx ; 11-06-2014 o 15:42
swrx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2014, 16:16   #110
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

swrx, jego podejrzewam (jest tuż obok króćca dopełniania klimy)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 11-06-2014 o 16:23
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , mondeo mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.